ditul ditul komentáře u knih

Nemoc - dar transformace Nemoc - dar transformace Petr Hanáček

Kniha, která by měla být povinnou četbou. Tolik pravdy se vešlo do pár stránek knížky.
*Teprve až pochopíme podstatu svého bludu a začneme hledat problém u sebe, můžeme očekávat řešení. Přijetí příjemného i toho nepříjemného je cesta k uvolnění, jedno bez druhého nemůže být, obojí jsou dvě strany téže mince, den i noc, vše patří k sobě. Před negativními pocity neutíkejme, dovolme si je prožít, popsané negace představují strach a zranění. ... Je toho hodně, co bylo skryto, a nyní se to může uvolnit a osvobodit... je za tím skryto mnoho potlačené energie, která nemohla být využita k tvoření toho, co by člověk chtěl, co by opravdu rád.

27.07.2023 5 z 5

Les, čtyři otázky, život a já Les, čtyři otázky, život a já Tessa Randau

Pěkný příběh se čtyřmi základními otázkami, které by si měl pokládat každý po nějakém časovém období, protože je stále co měnit..

24.07.2023 5 z 5

Nikdo není daleko Nikdo není daleko Richard David Bach

Knížečka plná nádherných ilustrací a hlubokých myšlenek.
*Uvidíš pak svět jejich zlatýma očima, dotkneš se větru, který jim pročesává sametové peří a poznáš radost ze stoupání do oblak. Celý svět a všechny starosti zanecháš daleko pod sebou. Můžeš se vznášet v oblacích, jak dlouho budeš chtít, třeba celou noc, až do východu slunce. Když se budeš chtít vrátit, všechny tvé otázky budou zodpovězeny a tvé obavy se rozplynou.

Příručka do (ne)pohody Příručka do (ne)pohody Josef Šálek

Útlá knížečka plná mouder, která jsou jednotlivě rozepsaná a poskládaná do podskupinek. Z celé knížky dýchá "pozitivní"podhled na svět. Líbí se mi i fotografie, které mě pohladily "po dušičce".
*POSÍLENÍ ODPOVĚDNOSTI
29. Nejdříve udělej pořádek v sobě, teprve pak uklízej venku.
30. Přijmi zodpovědnost za to, co se ti děje, a získáš sílu to změnit.
31. Změnu hledej v sobě, nikoliv venku.
32. Nesuď druhé, nežiješ jejich životy.
33. To nepříjemné nezpůsobují lidé, ale to, co je ovládá.
34. To, co mi na lidech vadí, nejsou lidé, ale to, co mi zrcadlí a svým chováním ukazují.
35. Respektuj, najdi společný zájem, předej svoji zkušenost a všechny obohatíš.
36. Jediný, koho můžeš změnit, jsi ty sám.
37. Kdo chce, hledá možnosti, kdo nechce hledá výmluvy.
38. Spolehnutí se na sebe je tím nejspolehlivějším.
39. Přirozená není dokonalost, ale dokonalá je přirozenost.

20.07.2023 5 z 5

Diagnostika karmy 4 - Láska a žárlivost Diagnostika karmy 4 - Láska a žárlivost Sergej Nikolajevič Lazarev

Další zajímavý pohled p. Lazareva tentokrát na žárlivost. Děkuji.
*Důležité je pochopit jednu věc: všichni jsme jen živí lidé a vždy se budeme na sebe zlobit a žárlit. Když však zvnějšku nebudeme těmto stavům bránit, pak často vyvoláme povzbuzení toho, kdo nás uráží či na nás žárlí. Především nesmíme vnějškové agresivní emoce vpouštět do svého nitra, tam, kde by měla sídlit jen láska. V krizových situacích, kdy si musíme vybrat, co je pro nás důležitější, zda láska, nebo žárlivost, která na sebe tak často bere podobu odsudku, přezírání a ukřivděnosti, je třeba jednoznačně volit lásku. Když například hrajeme tenis, pak se při prohře budeme zlobit, závidět a litovat. Vnitřně však musíme zůstávat šťastni, protože naše hlavní hodnotová soustava je mnohem výš než princip hry. Jedině v takovém případě nás hra bude dále rozvíjet, a ne mrzačit.

Živá, mrtvá a stříbrná voda Živá, mrtvá a stříbrná voda Olga Romanova

Skvělá knížka plná informací o vodě a její aktivaci, informace o živé a mrtvé a její výrobě (měla jsem možnost dlouhodobě vyzkoušet), informace jak vyrobit léčivou vodu z ledu, informace o stříbrné vodě..
*  Léčivé účinky posvátné řeky Gangy vysvětlují někteří vědci tím, že její voda obsahuje poměrně velké množství stříbra. Na základě výsledků důkladné analýzy vody a detailního průzkumu řečiště Gangy i jejích přítoků se zjistilo, že spodní vody, jež ústí do řeky, procházejí vydatnými ložisky stříbra. V důsledku elektrolytického rozkladu přírodního stříbra se do vody uvolňují ionty této látky.
V místě, kde tradičně probíhají rituální koupele poutníků, dosahuje bez ohledu na délku a mohutnost řeky koncentrace stříbra téměř 0,4 mg/l. Je zajímavé, že léčivé vlastnosti získává voda Gangy jen v době, kdy se spodní stříbrná voda dostává na hladinu řeky, a udrží si je pouze půl hodiny. Působením slunečních paprsků se pozitivní náboj vytrácí, ale v noci se ionty stříbra přemisťují desítky kilometrů po proudu řeky. Maximální léčivé vlastnosti získává voda před úsvitem, kdy koncentrace stříbra v řece dosahuje vrcholu.

20.07.2023 5 z 5

Diagnostika karmy 3 - Láska Diagnostika karmy 3 - Láska Sergej Nikolajevič Lazarev

Děkuji za další skvělou knihu, změnila můj pohled na opilství a chápu teď mnohem více věcí, které mi do sebe krásně zapadají.
*Když o své duchovní zdraví člověk nepečuje sám, je k tomu donucen právě skrze křivdy, ponížení, nepříjemnosti a nemoci. Když sama nevynakládáte žádné úsilí na to, abyste byla duchovně zdravá, Vaše duše onemocní a Vám se dostane odporných a hořkých léčivých kapek v podobě ztrát, nepříjemností a nemocí. Když se šklebíte, vráštíte čelo, ale lektvar spolknete s radostí, dostanete jen jednu lžičku. Když prskáte, vzdorujete a polykáte s odporem, pak musíte vypít celou sklenici. Když lék začnete vyplivovat, dostanete ho kbelík. Umění přijímat očištění duše v podobě nepříjemností jako dané Bohem je uměním se těch nepříjemností zbavit.

12.07.2023 5 z 5

Diagnostika karmy 2 - 2. část: Čistá karma Diagnostika karmy 2 - 2. část: Čistá karma Sergej Nikolajevič Lazarev

Zajímavý příběh léčení pana Lazareva a jeho zkoumání, proč se děje to či ono..
*Když budeme kritickou chvíli vnímat jako neštěstí, tak se člověk zlomí. Kdežto když ji budeme vnímat jako popud k sebezdokonalení, místo rozpadu se dostaví tvoření. Vzpomněl jsem si na výrok, který kdysi někdo vyslovil: "Bůh nám neukládá zkoušky, které nejsme schopni zvládnout."

28.06.2023 5 z 5

Diagnostika karmy 1 - Systém, který léčí Diagnostika karmy 1 - Systém, který léčí Sergej Nikolajevič Lazarev

Tato kniha se mnou zcela rezonuje. Těším se na další díly.
*Pokud neodhalíme příčinu nemoci, dokážeme ji jen přenést do jiného orgánu, do osudu, do lidské psychiky, nebo dokonce do příštích životů  - anebo celé toto břímě hodit na děti. Mechanický postup je mechanický postup. Bez duchovní proměny nemocného se choroba vyléčit nedá.

20.06.2023 5 z 5

Umění nemoci Umění nemoci Jan Vojáček

Od knihy jsem čekala daleko víc, pro mě byla hodně "slabá" narozdíl od dvou předchozích..

20.06.2023 4 z 5

Krutá hra o tvé zdraví Krutá hra o tvé zdraví Tomáš Kašpar

Kniha mě obohatila o mnoho nových informací, které mi vysvětlily některé věci, které do sebe skvěle zapadly.. ;)

09.05.2023 5 z 5

Emoční kód – Jak uvolnit vaše uvězněné emoce a dosáhnout dobrého zdraví, lásky a štěstí Emoční kód – Jak uvolnit vaše uvězněné emoce a dosáhnout dobrého zdraví, lásky a štěstí Bradley Nelson

Každý v sobě má mnoho uvězněných emocí, které podle jednoduché metody může odstranit anebo se dozvědět pomocí této metody další potřebné informace..
*Láska k bližnímu nám pomáhá překročit sama sebe, překročit naši vlastní sebestřednost. Pomáhá nám zajímat se více o potřeby ostatních a chápat je. Večer nás k obětování našeho času, službě ostatním a dávání světových zásob těm, kteří to potřebují. Pomáhá nám stát se těmi, co dávají a vděčně přijímají spíše, než jen berou. Vytváří spojení, příbuzenství, bratrství mezi námi. Dává hodnotu nám jako jednotlivcům a dává nám celistvost a smysl sounáležitosti.

04.05.2023 5 z 5

Zvířata nejsou bez citu Zvířata nejsou bez citu Per Jensen

Tato kniha rozšířila moje vědomosti. Líbí se mi, jak autor píše o zvířatech s úctou.. Netušila jsem, že kuřátkům se zkracují zobáčky, že jsou selátka kastrovaná bez.. Viděla jsem mnoho videí, jak krávy pláčou, když jim odeberou telátka, jak slepice či husy objímají ty, co se o ně starají... Své děti vedu k lásce k přírodě a všemu živému a věřím, že takových rodičů je víc.
*Prasata, krávy a další zvířata mají navíc smyslový orgán pro čich, který my lidé postrádáme. Jmenuje se Jacobsonův orgán a je umístěn v dutině ústní, kde zpracovává určité pachové vjemy a vede je přímo do dané části mozku. Občas vídáme krávy nebo koně, jak podivně špulí tlamu a ohrnují pysky na jiného jedince nebo člověka. Říkáme, že "flémují", a tímto způsobem do Jacobsonova orgánu nasávají pachy. Stejně tak někdy vidíme prasata, která jakoby zívají - to zachycují pach tlamou. Jak je asi cítit takový pach, který nevnímáme nosem, ale něčím úplně jiným? O tom můžeme my sami uvažovat jen ve své fantazii.

Umění žít a milovat Umění žít a milovat Miroslav Zelenka

Bohužel kniha už v tištěné podobě není, tak jsem si koupila audio knihu a je to to nejlepší, co jsem kdy slyšela. Skvěle zpracováno. Poslouchala jsem přes sluchátka a děkuji za super zážitek.

10.04.2023 5 z 5

Elegantní Bůh - Alternativní model jsoucna Elegantní Bůh - Alternativní model jsoucna Miroslav Zelenka

Miroslava Zelenku ráda poslouchám a tato kniha je shrnutí skvělých myšlenek o vesmírnu a božství..
*Jako analogii vývoje Bytosti použiji oblíbenou představu moře a kapky vody. V hlubinách oceánu není takřka žádný pohyb, nepronikají sem žádné zvuky a je tam stálá teplota a tma. Kapka moře je tam ve stavu, kdy si uvědomuje především sounáležitost s celkem, jednotu a neměnnost.
V průběhu nekonečné doby (z pohledu kapky) se vlivem různých procesů dostává kapka blíže k hladině. Stává se součástí mořských proudů a uvědomuje si již pohyb.
Později se dostává k mořské hladině a stává se součástí vlny. Zde již si plně uvědomuje pohyb, různé stavy, různé teploty, světlo a částečně už začíná z hladiny vnímat i Svět mimo oceán. Zde si již kapka uvědomuje svoji možnost spolupůsobení s ostatními kapkami ve vlně.
A pak dochází k tomu mimořádnému okamžiku v životě kapky, kdy při nárazu na další vlnu je kapka vymrštěna do prostoru. Kapka je nyní plně samostatná, zcela svobodná, plně si uvědomuje svoji jedinečnost a oddělenost od moře. Poprvé je schopna vidět "Svět" v celé jeho šíři, s určitým nadhledem (z pohledu kapky míněno doslova i v přeneseném slova smyslu). Obohacena o tuto zkušenost, o toto uvědomění, se kapka vrací zpět do moře.
Zprvu se stává opět součástí vlny, ale zmoudřelá kapka již není pouhou součástí vlny, ona má vědomí vlny, ona je vlnou. V počítačovém žargonu by se dalo říct, že se stává hlavním programátorem programu "vlna". S dalším postupem se opět stává mořským proudem a hlavním programátorem programu "mořský proud". Nakonec opět zcela splývá s mořem a stává se mořem a hlavním programátorem programu "moře".

Odpustila jsem Odpustila jsem Immaculée Ilibagiza

Tato kniha ve mně zanechala hluboký zážitek. Je plná odpuštění a důvěry v život.. Nádherné je i audio zpracování. Kniha má své místo v mojí knihovničce.

28.03.2023 5 z 5

Sokrates Sokrates Dan Millman

Je to příběh, který je plný dojetí a zvratů..
První srdcovka, co mi chybí v mojí knihovničce. Sháním ji už tři roky a naštěstí ji měli v městské knihovně.
*"O jakém Bohu to mluvíte, otče Serafime? O Bohu milosrdném a spravedlivém, který ve své nekonečné moudrosti shledal jako správné, že mi vezme rodinu? K tomuhle Bohu se modlíte? Kdo je tenhle Bůh?"
Serafim pozvedl štětinaté bílé obočí, aby vyjádřil podiv. Zdálo se, že mnicha tahle otázka potěšila. "Konečně se, Sokrate, ptáš na to, co tě už tak dlouho tíží. Kéž bych znal odpověď! Kéž bych znal sladká slovíčka, která by vyhojila tvé srdce a utěšila tě! Žil kdysi moudrý muž jménem Hiller," pokračoval, "jeden z hebrejských starších, který řekl: 'Na tomhle světě jsou tři záhady: vzduch pro ptáky, voda pro ryby a lidstvo samo pro sebe.' Zjistil jsem, že největší záhada ze všech je Bůh, přestože je nám tak důvěrně známý jako tlukot srdce, tak blízký jako příští nadechnutí... Obklopuje nás jako vzduch, jako voda... je pořád přítomný. Ale naše mysl Boha nalézt neumí. To dokáže jen srdce... To v něm najdeš víru..."

11.03.2023 5 z 5

Bílá kniha Bílá kniha Judith Darlene Hampton

Kniha plná nádherných myšlenek a mouder.
* Vězte, že nikdy nebudete muset splácet nic, na co jste kdy v tomto či jiném životě myslel nebo co jste provedl, pokud to sám sobě odpustíte. Odpuštění sobě božským aktem, jenž z vaší duše snímá vinu a souzeni sebe sama, jež omezují projevování Boha, kterým jste. Jakmile sám sobě odpustíte, vězte, že tento život i ty, které přijdou, jsou zde jednoduše kvůli prožívání sebe coby součást Nyní, jež je budoucností všeho, co jest.

11.03.2023

Život přinašeče Život přinašeče Tomáš Pfeiffer

Krásně popsáno, jak nelehký život měli léčitelé, kteří dostali dar léčit energiemi..
*Musím také podotknout, že na mě neustále byl činěn nátlak, abych přestal léčit, protože na Ministerstvo zdravotnictví chodila různá udání a právě tak na Bezpečnost. Často jsem byl vyslýchaný na Bezpečnosti a měl jsem zákaz návštěv v nemocnicích. Prostě lékaři si nepřáli, abych přišel za nemocným a léčil ho, protože se báli, že budou nařčeni z neprofesionálního přístupu k pacientovi a k medicíně. Přesto byli lékaři, kteří když viděli výsledky mého léčení, postavili se za mě, ale obvykle to pro ně skončilo důtkou a vyhrožováním, že v pohraničí je pro ně místa dost, takže spolupráce s nimi byla úřady přerušena.

05.02.2023 5 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Kniha plná krásných myšlenek a poselství.. Kdo poslouchá Jana Raka, tak z pohledu kvantové fyziky není nic nemožné.. Jen opustit materialismus..
*Toho dne jedna půvabná mladá dívka vstoupila mezi trsy suché trávy a náhle, jakoby zázrakem, držela v ruce překrásnou žlutou květinu na dlouhém stvolu. Uvázala si ji kolem hrdla jako drahocenný šperk. Ostatní se okolo ní shromáždili, aby pochválili její krásu a vkus. Skládali jí poklony celý den a já jsem viděla, jak dívka doslova září radostí, protože se ten den cítila nezvykle krásná.
Při pohledu na ni jsem si připomněla něco, co se stalo těsně před mým odjezdem ze Spojených států. Přišla ke mně pacientka, která trpěla silným stresem. Když jsem se jí zeptala, co se jí přihodilo, řekla mi, že jí pojišťovna zvýšila pojistné na její diamantový náhrdelník o osm set dolarů. Našla někoho v New Yorku, kdo jí řekl, že může vyrobit přesnou napodobeninu náhrdelníku z nepravých kamenů. Chystala se tam odletět, počkat, dokud náhrdelník nebude hotový a po návratu uložit své pravé brilianty do bankovního sejfu. To by ji neuchránilo před pojistným, které by bylo stále ještě dost vysoké, ani to neznamenalo, že by náhrdelník byl v naprostém bezpečí, protože něco takového nemůže zaručit ani ta nejlepší banka, ale pojistné by se tím podstatně snížilo. Zeptala jsem se jí na každoroční městský ples, který se měl brzy konat, a ona mi řekla, že napodobenina bude do té doby hotová, a tak si ji při té příležitosti bude moci vzít na sebe.
Na konci dne dívka z kmene Opravdových Lidí položila svou ozdobu do písku a navrátila ji zemi po tom, co květina splnila svůj účel. Dívka jí byla nesmírně vděčná a uchovala si vzpomínku na pozornost, kterou ten den vyvolala. Dostalo se jí potvrzení vlastní přitažlivosti. Přesto se nevázala na předmět, který jí tyhle pocity přinesl, na květ, který pomalu uschne a návrátí se do věčného přírodního koloběhu.
Přemýšlela jsem o své pacientce u nás doma. Pak jsem se podívala na domorodou dívku. Její šperk měl skutečný význam, zatímco naše šperky měly jen peněžní hodnotu.
Usoudila jsem, že s našimi hodnotami je něco v nepořádku, a ne s hodnotami těchto lidí, kteří žijí v nejzápadlejších končinách Austrálie a jsou označováni za primitivní národ.

29.01.2023 5 z 5