ditul ditul komentáře u knih

Malá knížka do ručky: Auta Malá knížka do ručky: Auta Antonín Šplíchal

Tuto knížku měli moji kluci připnutou řetízkem na dudlík ke kočárku a stala se nedílnou součástí kočárku.

Co je to? - Vlaky Co je to? - Vlaky Hana Mertová

Tato knížka nesmí chybět v dětské knihovničce. Moji kluci si ji občas berou sebou i na výlety.

Co je to? - Traktory Co je to? - Traktory Antonín Šplíchal

Co je to? - Bagry Co je to? - Bagry Antonín Šplíchal

28.10.2023 5 z 5

Říkanky a básničky pro vás, milé dětičky Říkanky a básničky pro vás, milé dětičky Eva Vávrová

Tuto knížku si moje děti nejčastěji prohlíží, mají rády hlavně obrázky.

28.10.2023 5 z 5

Život na statku Život na statku kolektiv autorů

Nádherně ilustrovaná knížka pro malé i větší děti s ponaučením.

Miluju tě Miluju tě Iryna Zelyk

Nádherně zpracovaná knížečka pro děti o pocitech.

Luna z lůna Luna z lůna Barbora Englischová

Pěkně zpracovaný příběh o Luně a jejím přání a o kamarádství Emmičky a Páji, který ji radí, jak řešit své problémy a ona má velikou radost, když se ji něco podaří pochopit a tím změnit pohled na věc..

Očkování - hrozba nebo záchrana? Očkování - hrozba nebo záchrana? Tomáš Kašpar

Dokonalé shrnutí informací, škoda, že mnoha lidem je to jedno anebo věří farmaceutickým firmám.. Jinak jsem netušila, jak Prymula je se vším tak propojen..
Pojmy jako mDNA a mRNA, HeLa buňky, VERO.. Člověka jen napadá, proč pěstovat dál viry, které už defakto vymizely, proč upravovat.. Proč už se nemusí zkoumat 5 let.. Je krásné, že je moje hlavička má nekonečné množství představivostí..

07.10.2023 5 z 5

O duši lesa O duši lesa Daniela Králová

V jedné besedě Duše K byla hostem autorka této knihy, která má mnoho nádherných příběhů.. Tento příběh jsme si s dětmi četli před spaním. Kniha je doplněna QR kódy s fotkami a videi z přírody.

05.10.2023 5 z 5

Jsi úžasná Jsi úžasná Zdeňka Jordánová

Nádherná knížka, která mě pohladila po duši. Děkuji.

05.10.2023 5 z 5

Osud nebo svobodná vůle Osud nebo svobodná vůle Pavla Kašparcová

Nádherná úzká knížečka plná moudrých myšlenek.
*Myšlenky a slova člověka jsou odrazem jeho evolučního stupně a karmického zatížení, mohou být projevem vyvíjejícího se anděla či démona. Například myšlenky nenávisti poškozují toho, k němuž jsou směrovány, ale mnohem více poškozují svého tvůrce. Jejich síla narůstá, čím více a čím déle se jimi člověk zabývá. Vytvářejí často těžké karmické příčiny a vyživují se z lidské životní síly. Tímto způsobem dochází v mnoha případech k nemocem duše i těla. Pokud člověk včas svoji nenávist neovládne, budou ho následky nenávistných myšlenek a slov pronásledovat někdy i do mnoha dalších inkarnací.

Uzdravení rodu Uzdravení rodu Valerij Vladimirovič Sineľnikov

Knížka se četla pěkně a dala mi pár nových informací.
*Na čem závisí síla požehnání?
Síla požehnání závisí na duchovní síle toho, kdo je dává. Čím více je v rodu bohabojných a spravedlivých lidí, tím více se v něm hromadí duchovní síly a tím je silnější energie požehnání, jež se předává potomkovi.
Všichni rodiče by měli po dosažení plnoletosti svých dětí provést obřad požehnání pro dospělý samostatný život. Ještě jednou symbolicky přestřihnout pupeční šňůru mezi rodiči a dospělým synem nebo dcerou.
Jestliže jsou vaše děti nemocné nebo se trápí, chybí jim rodičovské požehnání. V duchu jim žehnejte každý den. Věřte v jejich lepší vlastnosti, vytvořte obrazy šťastných a úspěšných dětí. Váš záměr se určitě uskuteční.

Moudrost našich dnů Moudrost našich dnů Helen Exley

Kniha pěkných citátů doplněna nádhernými obrázky.. Jak snadné je zasnít se..
*Ze všeho negativního se můžeš
vymanit, když si uvědomíš,
že negativní věci nad tebou
mají moc, jen pokud v ně věříš.
Jakmile poznáš tuto pravdu, jsi volný. EILEEN CADDYOVÁ

Modrý a žlutý vláček Modrý a žlutý vláček Hayden McAllister

Moji kluci mají tuto knížku rádi. Má pěkné obrázky i samotný příběh.

06.09.2023 5 z 5

Šišinka - Okno do božího internetu Šišinka - Okno do božího internetu Anna Strunecká

Kniha plná zajímavostí nejen o šišince. Má právoplatné místo v mé knihovničce.
*Newton byl nejen jedním z největších mužů vědy, ale také jedním z nejhorlivějších studentů mysticismu. Pohlížel na celý vesmír a na vše, co je v něm, jako na hádanku, jako na tajemství, které lze přečíst, když se zaměří na čisté myšlení, na určitá mystická vodítka, která Bůh rozhodil po světě. Z Newtonovy pozůstalosti existuje velké množství nevydaných listin o teologických otázkách, alchymii a chemii, které prý nebyly nikdy zveřejněny ze strachu, aby neuškodily. Uvážíme-li, že tyto spisy jsou odhadované na milion slov, pak to skoro vypadá, jako kdyby fyzika nebyla středem zájmu Isaaca Newtona.
Arcibiskup Tenison řekl prý Newtonovi: "Vy znáte více z božské podstaty než my všichni dohromady." Newtonův životopisec Lord John Mayard Keynes v roce 1942 prohlásil: "Newtonovy nejhlubší instinkty byly okultní a klíč k jeho mysli lze najít v jeho neobvyklé schopnosti trvalé soustředěné introspekce." Profesor E. N. da C. Andrade přiznal při třistaletých oslavách Newtona v roce 1946: "Man pocit, že Newton čerpal své vědění přímým kontaktem z neznámých zdrojů, které nás obklopují, ze světa záhad, více, než bylo dopřáno kterémukoliv jinému muži vědy."

03.09.2023 5 z 5

Vyléčit nevyléčitelné Vyléčit nevyléčitelné Michail Tombak

Knížka plná skvělých informací jak jít alternativní cestou.
*Příroda má ráda ty, kteří žijí v souladu s jejími zákony. Při narození je člověk poléván vodou, následně se nadechuje, vdechuje vzduch. Šimrá jej první sluneční paprsek a podpírá jej země. Umírající člověk se loučí se slunečním světlem, přestává dýchat, sestupuje pod zem. Proto je vždy mezi narozením a smrtí život, který je zcela závislý na slunci, vzduchu, vodě a zemi. Slunce nám dává životní energii, vzduch poskytuje našemu tělu kyslík, voda vyplňuje buňky našeho těla a země nás krmí. Takové jsou zákony přírody. Jsou neměnné a věcné.

16.08.2023 5 z 5

Duchovní vývoj lidstva Duchovní vývoj lidstva Josef Staněk

Tato knížka není pro každého.. Je to pohled na historii z duchovního hlediska a zcela jiný pohled, než se učíme ve škole..
*Podpora i řízení "k blahu kohokoliv" je omezením jeho svobody. K omezení svobody je nutné násilí. Násilí automaticky vyvolává protinásilí.
Násilí i protinásilí vyvolává strach v duši utlačovatele i utlačovaného, spoutává oba!!!
  Strach je nejsilnější duchovní a duševní jed, který zablokovává jakýkoliv vývoj jednotlivce proto jakékoliv společenství lidí, které tento jed indikuje, je v rozporu s Řádem stvoření a má zajištěno zhroucení!

05.08.2023 5 z 5

Vybírám si svůj svět Vybírám si svůj svět Matoosh

"Poznámky", které si Matúš psal během své práce na sobě a rád se k nim vrací a věří, že někomu na jeho cestě také pomohou..
*Pokud se někomu povede mě naštvat, je na místě mu vlastně poděkovat.
Ukázal mi část podvědomí, o kterém ještě nevím a nemám ji zpracovanou, takže si to "musím brát osobně" (tzn. je to doslova "moje osobní téma /výzva / příležitost").
Kdyby byla zpracovaná, nenaštval bych se. Nebo bych si nepřipadal ublížený.

30.07.2023 5 z 5

Racek Racek Richard David Bach

Tento kouzelný příběh s hlubokou myšlenkou se zařadil k mým srdcovkám.
*Putovali jsme z jednoho světa do druhého, který se od prvního příliš nelišil, hned jsme zapomínali, odkud přicházíme, a vůbec jsme se nestarali, kam směřujeme, protože jsme žili jen pro přítomnou chvíli. Dovedeš si představit, kolika životy jsme museli projít, než nás vůbec napadlo, že život znamená víc než jídlo, boj nebo moc v Hejnu? Možná tisíc, možná deset tisíc takových existencí! Potom další stovka životů, než nám začalo svítat, že existuje cosi jako dokonalost,a další stovka, než jsme přišli na to, že smyslem našeho žití je tu dokonalost najít a ještě ji zdokonalit.

29.07.2023 5 z 5