Emoční kód – Jak uvolnit vaše uvězněné emoce a dosáhnout dobrého zdraví, lásky a štěstí

V Emočním kódu známý holistický lékař a přednášející Dr. Bradley Nelson zručně odhaluje vnitřní působení podvědomé mysli. Odhaluje, jak emočně vypjaté události z naší minulosti nás stále mohou pronásledovat ve formě „uvězněných emocí“: emoční energie, které doslova obývají vaše tělo. Dr. Nelson jasně a stručně vysvětluje, jak mohou uvězněne emoce vytvařet bolest, špatne fungovani a nakonec i nemoc. Navíc uvězněné emoce mohou dramaticky působit na to, jak přemýšlíte, jaká rozhodnutí děláte a jak úspěšní budete. Možná nejdůležitější objev, jaký Dr. Nelson udělal, je, že uvězněná emoční energie se častokrát soustředí kolem srdce a vytváří tak „Zeď kolem srdce“, která vám může bránit ve svobodném dávání a přijímání lásky. Emoční kód je mocný a jednoduchý způsob, jak se zbavit neviditelné zátěže. Uvolnění uvězněných emocí má často za následek, že náhle mizí fyzické problémy, projevy sebepoškozování a opakované těžkosti ve vztazích. Zaplněn skutečnými příklady z celého světa z mnoha let klinické praxe Dr. Nelsona Emoční kód je pozoruhodný a spolehlivý nový způsob, který se stal okamžitým vzorem pro sebeléčení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291953/emocni-kod-jak-uvolnit-vase-uveznen-SDU-291953.jpg 3.52
Osobní rozvoj a styl, Zdraví
Vydáno:, Citadella

Varvara
06.03.2017

Při četbě místy dost úpím a někdy i trpím formální českou podobou knihy - místy hrubky a místy doslovné překlady anglických termínů, které v češtině úplně nedávají smysl (nebo jsem tak mimo, i to je možné)... Vedle toho překlady leckdy zbytečné (názvy citovaných vědeckých časopisů, např. Nový vědec - to už je spíš úsměvné). Ach jo. Ale jde především o obsah, ten je hodnotný. Emoční kód je jednoduchá metoda, jak najít a odstranit uvězněné emoce. To je něco, co může být užitečné každému. Autor dává v knize plný návod, nepotřebujete k tomu skoro nic, jen záměry a magnet. Jeden můj známý, terapeut, srovnává emoční kód s jinými technikami "čištění emocí" jako je EET aj. Podle jeho zkušeností je emoční kód nejefektivnější, odstraněné emoce se už prý opravdu nevracejí. Sama jsem ve fázi testování. Potenciální úskalí vidím v sebedotazování. K vyhledávání konkrétních emocí se využívají svalové testy a v těch je třeba se "vycvičit".
Problémem pro našince může být taky autorovo odkazování se na Boha. Ale toho v knize moc není.
Kniha je čtivá, jsou v ní také (až zázračné) příklady z praxe.