Disease Disease komentáře u knih

Zničit Zničit Michel Houellebecq

Ze začátku více ukecané než obvykle, od cca třetiny tradiční Houellebecq. "Dějová" linka je tu jako vždy jen na ozdobu :-)

02.01.2024 4 z 5

Paper Girls 3 Paper Girls 3 Brian K. Vaughan

Zakončení v pohodě, jako u druhého dílu platí, že kdybych to četl kontinuálně, mohlo by to být i za plný počet.

18.12.2023 4 z 5

Dva lidé Dva lidé A. A. Milne

I napodruhé bavilo. Není to sice přímo humoristické, ale tak nějak Milneovsky milé a chytré. Sice to po odstěhování do Londýna trochu spadlo, ale celkově pořád jedna z těch kvalitnějších knih, ke kterým se budu vracet.

13.12.2023 4 z 5

Stvořitelé budoucnosti Stvořitelé budoucnosti * antologie

Každý nějak začínal. Jako historický dokument v pohodě, čtenářsky ovšem silně "pro pamětníky".

11.12.2023 3 z 5

Rodina Rodina Greg Rucka

Anarchokapitalismus v praxi :-) Určitě dobrý rozjezd série, těším se na další díly.

11.12.2023 4 z 5

AC/DC: Album po albu AC/DC: Album po albu Martin Popoff

Ty rozhovory jsou dost často na úrovni hospodského klábosení.

05.12.2023 2 z 5

Zaslíbené země Zaslíbené země Jean-Michel Guenassia

Od Optimistů dost velký sešup. Tohle je většinu času regulérní telenovela. Jediné, co mě odradilo od odložení, bylo politické pozadí, rozvoj nově svobodného Alžirska a počátky státu Izrael mě bavily asi nejvíc.

04.12.2023 3 z 5

BRSRKR: Kniha první BRSRKR: Kniha první Matt Kindt

Příběh tak nějak nulový, kresba v pohodě. Jako akční jednohubka to funguje fajn, ale další díly si asi nechám ujít.

04.12.2023 3 z 5

Vlna Vlna Christopher Hyde

Je vidět, že je to prvotina a na pozdější kousky to zatím nemá.

22.11.2023 3 z 5

Doznání rockera Doznání rockera Rob Halford

Judas jsem přestal sledovat nějak po Defenders, takže třeba odchod KK jsem zaregistrovat cca pred půl rokem (chvála FB!), nicméně tahle autobiografie mě bavila hodně. Halford se s tim nesere, to je prostě METAL!

20.11.2023 4 z 5

The Best of Henry Slesar The Best of Henry Slesar Henry Slesar

Henry Slesar u nás není příliš známý, já ho kdysi zaregistroval tuším ve výboru Tichá hrůza. Právě proto si ale tuhle bestofku zaslouží.

15.11.2023 4 z 5

Zpívej pozpátku a plač Zpívej pozpátku a plač Mark Lanegan

Nejlepší autobiografie rockového muzikanta, co jsem četl. Lanegan se odhaluje až na dřeň a jako bonus komentáře k 90s hudební scéně.

07.11.2023 5 z 5

Pan Poirot se vrací Pan Poirot se vrací Agatha Christie

I na poněkolikáte fajn čtení. Pointa Vraždy Rogera Ackroyda je sice profláknutá, ale to vůbec nevadí. Styl Agathy Christie krásně popisuje poměry ve společnosti, což je plus. Jen holt mi nepřijde tak obratně vtipná jako Dorothy Sayers.

03.11.2023 4 z 5

Černá díra Černá díra Charles Burns

Nepochybně Burnsův opus magnum. Jen je třeba dávat bacha, kdo zrovna konkrétní kapitolu vypráví, což je vzhledem ke kotletové uniformitě občas oříšek.

23.10.2023 5 z 5

Vlak do pekla a jiné povídky Vlak do pekla a jiné povídky Robert Bloch

Ze začátku je to sice jen pár "obyčejných horrorů", ale od Starých mistrů se to rozjede a skoro co kus to perla. Jen mě moc nebavila filosofická Jak podoben bohu. Zato ale všechny filmové byly naprosto parádní.

20.10.2023 5 z 5

Nikdy nevystoupat na vrchol Nikdy nevystoupat na vrchol Paolo Cognetti

Ja tam sice tentokrat osobní prožitek, nicméně je to cestopis, čili mi tam chyběl silnější příběh nebo alespoň zajímavé postavy.

11.10.2023 3 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Autor se vrátil k původnímu osvědčenému schématu a sérii to rozhodně prospělo,

09.10.2023 4 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Britsky britská krimi s výbornou atmosférou a parádně vykreslenými postavami. Díky loskatos za tip, k Robothamovi se určitě vrátím.

06.10.2023 5 z 5

První osoba jednotného čísla První osoba jednotného čísla Haruki Murakami

Nejlepší povídková sbírka od Murakamiho, navzdory tomu, že působí jako fragmenty, které se mu nevešly do románu (nebo možná právě proto).

04.10.2023 4 z 5

Vrabčák Vrabčák Mary Doria Russell

Konečně tu vyšla moderní scifi, která není pro děti resp. pro "young adults"!
Navzdory tomu, že to kolem poloviny občas trochu vázlo, je to na plný počet. Paní Russell píše vtipně a finále je tedy grandiozní. Celkově výborný rozbor střetu dvou rozdílných sociokultur, inu kulturní antropoložka...

02.10.2023 5 z 5