Disease Disease komentáře u knih

Vision: O trochu horší než člověk, o trochu lepší než zvíře Vision: O trochu horší než člověk, o trochu lepší než zvíře Tom King

Není to špatné, jen v momentě, kdy se to zvrhne do standardní pláštěnkářské rubanice mě to moc nebavilo.

Sbohem Sbohem Bill Willingham

Uzavření dějových linek, které stejně jako minulý díl více ocením při kontinuálním čtení.

A žili šťastně až do smrti A žili šťastně až do smrti Bill Willingham

Pořád dobrá úroveň , ale nějak už mi to přijde natahované.

Kočičí deníky Kočičí deníky Džundži Itó

Nejsem kočkomil, vlastně ani nejsem moc zviřátkovej, ale tohle bylo fakt vtipné. Světlá strana Džundžiho Ita.

16.02.2024 4 z 5

Lepší být mrtvý Lepší být mrtvý Lee Child

Celkem v pohodě, ale do starších Reacherovek to má dost daleko...

13.02.2024 3 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Tohle se povedlo. Pachatel je správně démonický a psychologie postav je zvládnutá na výbornou.

12.02.2024 5 z 5

Vnučka Vnučka Bernhard Schlink

Schlink prostě neumí zklamat. Tahle studie vztahů a zároveň německé společnosti je parádní.

09.02.2024 4 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Nepříliš napínavá Ruizova one man show. Nicméně jako studie to funguje parádně.

05.02.2024 4 z 5

Shuggie Bain Shuggie Bain Douglas Stuart

Moderní Charles Dickens. Je to skvěle napsané, ale popravdě mě osudy těch lidí moc nezajímaly. Pokud autor v takovém prostředí vyrostl a povedlo se mu odtamtud vypadnout, tak klobouk dolů.

29.01.2024 4 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Jo Nesbø se tentokrát rozhodl, že nebude bavit, ale moralizovat. Sérum a Černý jezdec v pohodě, zbytek spíš podprůměr.

24.01.2024 3 z 5

Co dělá tenhle knoflík? Co dělá tenhle knoflík? Bruce Dickinson

Maiden mě přestali zajímat nějak po Seventh Sonovi, nicméně tuhle knihu jsem si přečíst chtěl. Naneštěstí je Bruce tak nějak suchar a kniha působí spíš jako strukturovaný životopis. Jako bonus špatný překlad. Ale aspoň jsem si poslechl staré Samson a bavili mě.

16.01.2024 2 z 5

Zub za zub Zub za zub Ed McBain

Zajímavější je linie na služebně, než ta detektivní, ale i tak pořád nadstandard.

15.01.2024 4 z 5

Hledá se levá noha Hledá se levá noha Jan de Hartog

Hodně milá parodie na brakovější detektivky z počátku minulého století. Asi je zase čas oprášit Sapperovky :-)

15.01.2024 3 z 5

Zvrácená Zvrácená Haruto Rjó

Taková standardní krmná manga pro děti a mládež.

02.01.2024 2 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Lee Child

Pomalu krok za krokem k očekávané pointě. Nicméně mě to bavilo navzdory té pomalosti a (ve finále) poněkud papundeklovým záporákům.

02.01.2024 3 z 5

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

Určitě jedene z těch lepších novějších Reacherů. Zejména první třetina v autě se povedla.

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

Kdysi mi to přišlo napínavější, nyní jsem si vychutnal ten svět a jeho politické a společenské pozadí.

Nanits Chronicles Nanits Chronicles Michael Petrus

Kresba je fajn, ale trpí to běžným neduhem českých scénáristů (i filmových) a to jsou dialogy, které navíc místy působí jako špatný překlad z angličtiny. V té první scifi části jsem měl pocit, jako bych četl něco z Ábíčka. Nicméně jsem rád, že jsem po tom v knihovně na blind sáhnul.

02.01.2024 3 z 5

Sleduji tě Sleduji tě Michael Robotham

(SPOILER) Od sociální balady k červené knihovně aneb "padouch nebo hrdina, všichni jedna rodina". Tohle se fakt nepovedlo. Prostřední část, když se na scéně objeví Ruiz, je fajn.

02.01.2024 2 z 5

Selekce Selekce Greg Rucka

Zatímco první kniha byla takové seznámení s postavami, tady se začínají rozjíždět dějové linie. Dost mě mrzí, že se to tu nevydává v soubornějším vydání.