Hledá se levá noha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román ze série pěti originálních detektivek holandského autora, který je u nás známý především svými romány s námořnickou tematikou. Příběh, v němž autor hned na začátku dává neznámým pachatelem zavraždit 3 osoby, se odehrává v různém prostředí (amsterodamském přístavu, v koncertním sále...) a je nabit nepravděpodobnými náhodami a zápletkami, v nichž figuruje detektiv zázračných vlastností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92677/hleda-se-leva-noha-92677.jpg 4.215
Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

Een linkerbeen gezocht, 1935

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Hledá se levá noha

Vec1980
02.06.2017

Ke knize jsem se dostal spíše omylem než cíleně jako bonus k jedné kupované knížce ze zdějšího bazaru. Paradoxně tu jsem ještě nečetl :-).
Žánr je daný, nerad bych porovnával s mou předchozí četbou ve stylu moderního detektivního románu (Nesbo, Kepler) ale jinak to napsat neumím.
Kniha jako celek se podle mého pohledu blíží typově k Sherlockovi. Byť detektiv není génius, ani dokonalý obraz všeho. Příběh se dokázal zamotat a bylo příjemné, že pachatele neznáte hned. Určitě tahle knížka u mne zůstane a pokud ji potkáte, věnujte ji 2 dny. Romantický popis Holandského přístavu..... jenom škoda že detektiv už nemá pokračování .... tak se musímm podívat po námořníkovi.

Autor a jeho další knihy

Jan de Hartog
nizozemská, 1914 - 2002

všech 6 knih autora

Kniha Hledá se levá noha je v

Přečtených19x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce20x
Chystám se číst1x
Chci si koupit1x
dalších seznamech1x