Hledá se levá noha

Román ze série pěti originálních detektivek holandského autora, který je u nás známý především svými romány s námořnickou tematikou. Příběh, v němž autor hned na začátku dává neznámým pachatelem zavraždit 3 osoby, se odehrává v různém prostředí (amsterodamském přístavu, v koncertním sále...) a je nabit nepravděpodobnými náhodami a zápletkami, v nichž figuruje detektiv zázračných vlastností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92677/hleda-se-leva-noha-92677.jpg 3.820
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Mladá fronta

Een linkerbeen gezocht, 1935

Kniha Hledá se levá noha

jarmuk
26.09.2021

Super čtení, jen mám problém s tím, jak číst jména.

CAM
07.02.2021

Pěkná detektivka. Postupně se v příběhu objevují nové postavy. Děj se zamotává a končí zajímavým rozuzlením.

Vec1980
02.06.2017

Ke knize jsem se dostal spíše omylem než cíleně jako bonus k jedné kupované knížce ze zdějšího bazaru. Paradoxně tu jsem ještě nečetl :-).
Žánr je daný, nerad bych porovnával s mou předchozí četbou ve stylu moderního detektivního románu (Nesbo, Kepler) ale jinak to napsat neumím.
Kniha jako celek se podle mého pohledu blíží typově k Sherlockovi. Byť detektiv není génius, ani dokonalý obraz všeho. Příběh se dokázal zamotat a bylo příjemné, že pachatele neznáte hned. Určitě tahle knížka u mne zůstane a pokud ji potkáte, věnujte ji 2 dny. Romantický popis Holandského přístavu..... jenom škoda že detektiv už nemá pokračování .... tak se musímm podívat po námořníkovi.