DickBach DickBach komentáře u knih

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Mysteriózní horor? Za mně tedy ne. Nezlobte se, ale je to klasická detektivka. Jestli musím, tak přiznám pár prvků sci-fi, ale do hororu to má hodně daleko. Strach se krčí někde v křoví za kopcem a k dočtení nutí jen zvědavost jak je to sakra vlastně možné? Alespoň já se tedy o Asakawu nebála ani chvilku. Nicméně děj měl spád a četlo se to dobře.

Job: Komedie spravedlnosti Job: Komedie spravedlnosti Robert A. Heinlein

Velmi zajímavé dílo se kterým jsem se poprvé setkala před nějakými třiceti lety a stále se k němu vracím. Nutí mně přemýšlet o tom něčem mezi nebem a zemí.... Velmi dobré, velmi chytré a velmi vypracované.... Děkuji.

Sebeobrana Sebeobrana Jonathan Kellerman

Nebylo to špatné ani nudné čtení, ale zrovna tak nebylo skvělé a nutící k dočtení. Je to podobné jako když nafukujete balónek a pořád čekáte že uletí.... Jenže on nakonec praskne.

30.08.2018 3 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Není co dodat. King vás opět vezme za ruku a protáhne myší dírou do krysího brlohu, kde vás semele do morku kostí.... Ani mně už na přírodní koupaliště za soumraku nikdo nedostane.... :o) Díky.

Rychlost Rychlost Dean Koontz

Kniha je to dobrá, příběh má děj, spád, rychlost i ... strach. Jednu hvězdičku upisuji za "zbytečné berličky". Myslím, že Dean by příběh mohl propracovat víc, tak aby se vyhnul nereálným náhodám, hrajícím příliš ve prospěch hlavního hrdiny. Dean to rozhodně umí.

Misery Misery Stephen King

Luxusní zážitek. S Paulem a Annie jsme se sešli už několikrát, bohužel se nemohu rozhodnout které zpracování mrazí nejvíc. Kniha, audiokniha či film. Každé má něco do sebe a ani po desáté neztrácí švih, úder a děs. Díky.

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Kniha je napsaná velmi čtivě a příběh je přesvědčivý, vtahuje do děje.... Bohužel mně to i tak nebavilo. Poezii prostě nerozumím, nic mi neříká, tak absolutně nechápu co na tom "Villonovi všichni vidíte..."

Svědectví Svědectví Stephen King

Co k tomu říct?
Kdybych si nepřečetla na obale, tak neuvěřím, že tohle psal King. Na něj je to sice velmi obsáhlé dílo, ale zároveň "nicneříkající" v tom slova smyslu, že tato vize byla na Kinga příliš předvídatelná, příliš přímočará a příliš jednoduchá. Na východě státu dobro, na západě státu zlo a žádná šeď mezi tím.
Od začátku jasně vidíte kdo kam směřuje a nemůžete se těšit na nějaký "šíleně kingovský" zvrat.
Také vytýkám příliš malý prostor pro postavu Toma Cullena a Nicka Androse, ti dva mně u knihy držely nejvíc, díky jim jsem ji vlastně dočetla celou.
Děkuji.

18.04.2018 4 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Sáhla jsem po ní po několikáté, tentokrát v audioverzi při práci na zahrádce a mohu opět jen pochválit. Kniha je věrným a propracovaným obrazem své doby. Podle mého názoru hovoří jasně a pravdivě.
Mám k ní jedinou "výtku", která ovšem směruje pouze a jen k mé neznalosti. Místy jsem se trošinku ztrácela ve jménech a tím i kdo je kdo. Na můj vkus ze začátku trošičku moc "íbnezrů". Mladší čtenáři, proto raději připravte poznámkový blok pro zápis "kdo je kdo". :o)
Děkuji za skvělý zážitek.

18.04.2018 5 z 5

Bez tváře Bez tváře Martina Cole

Nemusím připsat ani písmenko navíc k tomu jak pode mnou komentuje Ben Nevis. Myšlenka příběhu není špatná, jen ten styl vyprávění je "večerníčkový" jaksi plochý.

28.02.2018 3 z 5

Modlitba za mrtvé Modlitba za mrtvé Faye Kellerman

Na můj vkus byla kniha příliš předvídatelná, alespoň v určitých ohledech a opět na můj vkus příliš "náboženská". Obávám se že bez jakýchkoli znalostí rozdílů v základních náboženských směrech bude čtenář tápat proč postavy dělají to či ono. Jinak příběh jako takový nebyl zlý.

28.02.2018 3 z 5

Zabiják Zabiják Martina Cole

Další z řady Martininých "večerníčků pro dospělé". Možná hodnotím kritičtěji, než kniha doopravdy zaslouží, protože zmínka o Maiakovi mne navnadila na dobré čtení, které se prostě nekonalo. Návaznost děje lze spatřovat pouze a jenom v pokračování inspektorčina vztahu, jinak se neprolíná vůbec nic.
Kniha úplně špatná není, jen mi prostě nesedí, jsem si jistá, že není realistická což jí v mých očích snižuje hodnotu.

12.02.2018 3 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Po dočtení jsem se ještě koukla na film, tak mohu srovnávat. Pilíře versus Věky jsou zhruba na též úrovni jako kniha versus film. Ve zkratce.
Pilíře jsou skvělé a vymakané. Kdybych četla první Věky, pak bych je hodnotila o něco výš, teď jsou jen jakýmsi.... "opakováním", které mně místy trošičku nudilo - opakováním zápletky - a místy maličko mátlo. Pro příklad uvedu zápletku bratra Thomase - v knize byla ... ehm... skoro fádní. Ve filmu byla sice dost... komerční, zejména závěr, ale vymakanější, jaksi logičtější. A doslova mi vadilo jak Merthin Caris miluje, miluje a miluje i kdyby "čert na koze jel." Od první stránky tak bylo jasné jak to celé vlastně skončí, jen se to "zbytečně" protahovalo - teď mluvím jen a pouze o vztahu těch dvou. Bylo to působivé, rychlé a dobré čtení, nikoli však luxusní jako Pilíře. Proto o hvězdičku míň. Děkuji.

31.01.2018 4 z 5

Kočka a myš Kočka a myš James Patterson

Četlo se to dobře, rychle, nikde ani vteřinka nudy, nicméně za tím vším dějem, napětím a štvanicí číhá myšlenka na překombinaci. Prostě tam bylo trošku moc shod okolností, trošku moc zvratů v poslední vteřince, trošku moc podpůrných berliček. Takže příběh pěkný, ale pan Patterson má prostě na víc. I tak děkuji.

03.01.2018 4 z 5

Impuls Impuls Jonathan Kellerman

No já nevím... Chvilku jsem se v záplavě postav poztrácela, nicméně Milo se svým neutuchajícím apetytem mně vyvedl ven. Příběh byl celkem dobrý, hlavní postavy měly i pěkně vypracovaný charakter, vrah byl od začátku slušně ťáplej na hlavu... Ale pro mně to bylo... trošku moc jednoznačné, jakoby rovné.

18.12.2017 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Tak tohle byl masakr! Ne, ne, žádné potoky krve, scf-fi sliz nebo podobné ohavnosti. Míním masakr v "duševním" slova smyslu. Postavy jsou velmi reálné, velmi uvěřitelné a velmi živé. Přibližně na desáté stránce začnete hledat svůj mobil a někdy kolem padesáté se ho vehementně snažíte procpat stránkami jen aby jste Donně pomohli. Ejhle, on není signál. :o) Tak tohle je King ve zkratce. Velké díky.

18.12.2017 5 z 5

Jak chutná Mozart aneb Tři minuty k nalezení štěstí Jak chutná Mozart aneb Tři minuty k nalezení štěstí Richard Pachman

Příjemné setkání s duchovnem a kultivovaností. Díky.

Spartakus: Před námi boj Spartakus: Před námi boj Jarmila Loukotková

Nechoďte ve škole na hodiny dějepisu, radši si přečtěte Loukotkovou. Ona prostě ví jak to tenkrát bylo a podá to velmi příjemnou formou.

18.12.2017 5 z 5

Dražby Dražby Dick Francis (p)

Jak se již několikrát konstatovalo pode mnou... Klasická francisovka. Koně, trošku dostihy, fair play a hlavní hrdina jež neohroženě bojuje za své ideály. Příjemná oddechovka. Děkuji.

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Kdysi jsem ji četla a po pár stránkách odložila. Tentokrát jsem se prokousala celým příběhem, ale myslím že to pro mně nebyl dobře strávený čas. Příběh se mi nelíbil, nějak jsem v něm postrádala smysl, podstatu a důvod. Možná že mám pana Kinga postaveného na příliš vysokém piedestalu, ale "pouhé" dobro versus zlo je podle mně na Kinga málo.

18.12.2017 3 z 5