devildeny devildeny komentáře u knih

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Předchozí dvě knihy mě bavily podstatně více. Sice se četla dobře a nenudila jsem se, ale už mě irituje, jak se vše musí týkat hlavních hrdinů a jak musí být do všeho zapleteni. To už by asi v reálném životě skončili v blázinci, každý rok nějakového prožívat. Předpokládám, že bude další pokračování, některé věci zústaly nevyřčeny, tak snad už jim dá autorka trochu voraz od všech těch hrůz.

09.11.2023 3 z 5

Podej mi ruku Podej mi ruku Megan Abbott

Jedná se o náhled do psychicky narušené duše ženy. Kniha se četla poměrně dobře,nebyla tam hluchá místa a mělo to spád. Ale někdy to podání trochu skřípalo a myšlenky hlavní hrdinky jsem leckdy nepochopila.

02.03.2023 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Část z podzemí mi chvílemi připadala zdlouhavá, opakující se myšlenky apod., ale zpět na povrchu se to začalo pomalu rozjíždět a na konci už jsem se nemohla odtrhnout. Některé souvislosti jsem úplně nepochopila, ale bylo to krásně propracované. Těším se na další...

09.09.2021 4 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Jsem vážně ráda, že jsem se v době nouzového stavu pustila do této trilogie. V těch knihách je toho tolik k zamyšlení. Trochu mě mrzí, že už to skončilo, přece jen mě ten příběh provázel několik měsíců a tak nějak už se stal mojí každodenní součástí. Když jsem se při čtení této poslední knihy ohlédla úplně k počátku knihy první, opravu mi to připadalo jako v úplně jiné době, je úžasné co všechno se od té doby událo. Překvapivě mě ve Městě zrcadel asi nejvíce bavilo vyprávění Fanninga na začátku knihy. Bohužel už mi docela vadilo, jak se autor až moc nechává unést podrobnými popisy při nějaké akci, někdy mi to připadalo spíše nepřehledné, asi je někdy méně více. Tu zvláštní realitu, kde se scházela Amy s Anthonym, bych v knize vůbec nemusela mít, protože to bylo mimo moje chápání. Autor zejména v tomto díle někdy až moc filosofoval. Také mě vůbec nebavil děj v New Yorku s Nulou a našimi hrdiny. S koncem jsem však nadmíru spokojená, měla jsem husinu a málem ukápla i slza, takže ve finále hodnotím pozitivně. Amy, budeš mi vážně chybět.

06.10.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Musím uznat, že byla hodně čtivá, takže jsem ji měla rychle přečtenou. Ale série s Erikou mě asi chytla přece jen víc. Ještě jednou bych musela přečíst spojení velké masité rty a asi bych vrhla, nemám ráda, když autoři pořád dokola v knize opakují nějaké výrazy, což se tady stávalo hodně často. Někdy je méně více.

24.06.2020 3 z 5

Zuřivost Zuřivost Sandra Brown

Krimi linka mě bavila, i když to občas bylo trochu překombinované. Představa, že někdo s takřka neomezeným množstvím peněz vám může jen tak zničit celý život, je hrozná, ale věřím, tomu, že se to klidně může stát. Bohužel Trapper mi nějak nepřirostl k srdci, jeho chování mi připadalo nepřirozené. Milostná linka mě nijak nenadchla, erotické scény mi do děje neseděly, ale je pravda, že Sandru už jsem dlouho nečetla, takže jsem si asi odvykla na tento styl psaní.

18.02.2020 3 z 5

Vlčí mluva pro pejskaře - O alfa samcích, dominanci a jiných populárních omylech Vlčí mluva pro pejskaře - O alfa samcích, dominanci a jiných populárních omylech Elli H. Radinger

Pěkně sepsané poznatky o vlcích a psech z pera odborníků, kteří pozorují vlčí chování desítky let a kteří mají zároveň psího kamaráda, takže mohou jejich chování porovnávat. Psi už s námi žijí tolik let, že lidé kolikrát zapomínají, že veškeré psí pudy vycházejí z vlčích genů a snaží se je mermomocí polidšťovat. Z vlčího chování bychom si v lecčems mohli brát příklad, ke svojí rodině se chovají opravdu hezky a s úctou. Připadalo mi, že některá témata se v knize opakuji, akorát trochu jinak podaná a jedno téma, které mě zajímalo, jak to vlastně u vlků je, bylo nedokončené a nevysvětlené. Nejlepší byly vsunuté příběhy z pozorování vlků, ale také se mi líbilo, že autoři nezastávají pouze striktní výchovu psa, ale poukazují na to, že pes je také živý tvor s vlastní myslí a nemusí vždy všechno udělat přesně tak, jak zrovna chceme my, aniž by to znamenalo, že nás nerespektuje.

21.01.2020 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

(SPOILER) Za případ Josef Ek dávám 3*, za případ Lýdie 4**. Nemohu, než to takhle rozdělit, protože mi to připadalo jako dvě odlišné knihy. Oba případy spolu samozřejmě souvisí, spojuje je zapojení hypnotizéra Erika a komisaře Joony Linny. Bohužel první část, kde se řešila vražda rodiny mě moc nebavila, problémy Erika a jeho manželky Simony mi spíše lezly na nervy, ani jeden z nich mi nebyl sympatický. Erika jsem si představovala jako upoceného tlusťocha závislého na lécích. Divila jsem se, proč se autor nezaměří spíš na Joonu. Pak se to úplně obrátilo poté, co Erik začal vzpomínat na minulost. Tady mi autor vzal vítr z plachet a veškeré předsudky vůči Erikovi a Simoně se rázem rozplynuly. Prostředí hypnoterapie a celkově psychologie těchto narušených osob mě velmi zaujala, protože mě toto téma zajímá. Bohatě by mi vystačilo, kdyby kniha byla jen o případu Lýdie/Benjamin.

22.11.2019 4 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Byly tam zajímavé pasáže, ale prostředí Londýna mě nebavilo tak, jako prostředí Šeolu. Nejvíce mě na knize zaujal konec. Bláhově jsem předpokládala, že se jedná o trilogii. Na další díl nespěchám, ráda si dám od této fantasy na čas oddech.

29.07.2019 3 z 5

Kdes byla včera v noci Kdes byla včera v noci Lynn Crosbie

Autorka má asi dost poetickou duši, protože se to v této knize hodně odráželo. Ne, že bych nerada nad knihou přemýšlela, jen mám raději jasně vyjádřené úvahy a informace, nad kterými potom mohu přemýšlet, tady jsem ze začátku musela hodně uvažovat, proč tam která věta vůbec je a co má k sakru za význam. Je to však takový náhled do heroinové duše, takže jsem si časem zvykla na to, že ne všechny myšlenky a metafory musím nutně chápat a v 1. polovině knihy jsem příběh zachytávala spíše z pasáží, které pro mě byly srozumitelné. Druhá polovina knihy už mě bavila více, ale cca 70 stran před koncem už jsem se musela nutit, abych ji dočetla, protože mi to připadalo pořád dokola. Shrnutí: Evelyn vrátí Kurta zpět k životu, moc jsem nechopila, jak to proběhlo a stanou se z nich spřízněné duše točící se na kolotoči lásky, drog, hudby, slávy, nevěry, vraždy, deprese a neustálých návratů…Přestože šlo o vážná témata v podání fun fiction, kniha si mě nedokázala úplně získat, očekávala jsem od ní něco jiného a popravdě mi nic moc nedala, takže raději zůstanu u biografií.

17.04.2019 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Po prvních životních příbězích jsem byla dost rozmrzelá, protože mi připadalo, že snad nemůže existovat spokojený vztah bez lží a nevěr a připadalo mi to až příliš negativní. Ale je super, jak autorka dokáže propojit příběhy i zdánlivě cizích lidí a čím více se životy těchto lidí protínaly, vše do sebe začalo více zapadat. Akorát konec nic moc, jestliže nebudou Bábovky 2.

08.04.2019 3 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Marina Chapman

Je až neuvěřitelné, co všechno může někdo v dětství prožít, až na to, že v případě Mariny je to pravda. V džungli jí zachránili život opice a schopnost se rychle přizpůsobit a v drsné civilizaci jí zase pomohla k přežití její cílevědomost, díky čemuž mohla prožít plnohodnotný život a mít rodinu. Opravdu ji obdivuji za to, co všechno překonala a šla dál.

03.04.2019 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Tak tato kniha mi opravdu sedla.Přiznám se,že jako první jsem viděla film,který se také moc povedl,ale ty nejniternější myšlenky jsou zachyceny právě v této knize a myslím,že autor je nádherně vystihl a stejně tak mi sedl i humor. Jsem ráda,že autorem je muž,protože není přeslazená,ale taková krásně přirozená.Jeden jediný den dokaže náš život zásadně změnit,takže...Carpe diem.

14.10.2018 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Kdo má rád klasické detektivky a navíc má rád psy, je tato kniha pro něj tím pravým.

18.09.2018 4 z 5

LSD - Výzkum a klinická praxe za železnou oponou LSD - Výzkum a klinická praxe za železnou oponou Milan Hausner

Tato kniha otevírá jiný pohled na látku LSD, a to jako na lék, nikoliv jako na drogu, jak je dnes především vnímána. Bylo smutné číst, jak chyby rodičů v raném věku dítěte, dokážou zpackat celý jeho následný život. Oceňuji práci Dr. Hausnera a jeho spolupracovníků. Nemocný člověk se díky psycholitické léčbě mohl dostat až k samému jádru problému, do nevědomí, a díky tomu dříve mnoho duševně narušených lidí následně vedlo normální život. Po zrušení tohoto oddělení na klinice v Sadské v 74´(samozřejmě z politických důvodů) museli tito doktoři i pacienti, kterým léčba prokazatelně pomáhala, cítit naprostou bezmoc. Dnešní pohled na věc se pomalu zase začíná měnit, ale bude to ještě běh na dlouhou trať. Do té doby do sebe budou lidé s psychickými problémy cpát neuroleptika-antidepresiva, které mozek utlumí, aby se problém vůbec nemusel řešit.

24.08.2018 5 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Na debut vážně dobře napsané a čtivé. Více mě bavila časová linie z minulosti, protože tam se opravdu děly věci a asi i proto, že v časové linii ze současnosti bylo takové nepříjemné téma. Hlavní postavě jsem nezáviděla ani minulost, ani budoucnost a ani jsem ji za její rozhodnutí neodsuzovala. Knihu jsem četla v poněkud těžkém období, takže mi dá se říci pomohla k pochopení, že v životě se stávají věci se kterými člověk nepočítá a se kterými se nějak musí vypořádat. Pokud nebude pokračování, představovala bych si trochu jiný konec.

31.07.2018 4 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Velmi čtivé, pořád se tam něco děje, postupné rozkrývání pravdy, všudypřítomná nejistota. Planeta, na které se děj odehrává, je dost podobná té naší, až na to, že tam chlapi a zvířata mají Hluk, je tam více měsíců a žijí tam Sádráci :) Zprvu mi lezly na nervy myšlenkové pochody Todda, ale to asi bude tím, že jsem nikdy nebyla 13-ti letý kluk. Viola a Manchee to naštěstí vyrovnali a nakonec mi jich bylo líto, jaké patálie je neustále provázejí. Zajímá mě, jak to bude dál, takže jdu na další díl.

18.05.2018 4 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Nevšední náhled do jednoho neobyčejného života. V pubertě pro mě MM znamenal prototyp „božího antikristra“. Nyní po přečtení knihy ho vnímám především jako člověka z masa a kostí. Oceňuji jeho otevřenost a schopnost sdělovat celému světu své postoje, bez ohledu na zažitou morálku a „s kapkou“ obscénnosti, která lidi, i když si to někteří nepřiznávají, přitahuje, což svědčí o množství fanoušků. Jelikož příběh vypráví přímo Brian, je tak lehce uvěřitelný a velmi čtivý, i když v mnoha případech šokující, na druhou stranu je kniha plná životních mouder k zamyšlení. Jsem ráda, že v knize bylo vyvráceno mnoho obecně známých fám o MM. Str. 312 mě vážně pobavila, lze polemizovat, kdo je tady větší magor. Těším se na pokračování.

16.01.2018 5 z 5

Srdcová dáma Srdcová dáma Nora Roberts

Osvědčená autorka nezklamala, velmi povedená romantická detektivka. Ke konci jsem byla napnutá, jak kšandy :)

30.08.2017 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Líbily se mi dobře vykreslené povahy postav. Nějaká tajemství postav byla vysvětlena až ke konci knihy. Základ vycházel z události, která se skutečně udála a takové příběhy mám ráda. Většina děje se odehrává na lodi, ale jsou zde i návraty do vzpomínek z minulosti, které děj oživí.

14.08.2023 4 z 5