Denny456 Denny456 komentáře u knih

Velký král Přemysl I. Otakar Velký král Přemysl I. Otakar Vlastimil Vondruška

Vondruška je rozený vypravěč. Občas tam jsou nepřesnosti, ale taky to není historie, ale historický román. Za mě velmi čtivé.

12.12.2023 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat Rodolphe

Příběh je nadčasový. Kresba lehký nadprůměr, ale klasická kniha je prostě lepší. Ale zase to máte přečtené za hodinku.

12.12.2023 3 z 5

Lobo: Jízda smrti a další příběhy Lobo: Jízda smrti a další příběhy Alan Grant

Lobo je extra šéf, který ví jak na to. Dokáže mistrně všechny převálcovat a v některých případech doslova :)

Dědička a další příběhy Dědička a další příběhy Alan Grant

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Pratchett je prostě Pratchett. Máloco jsem přečetl třikrát.

Zítra přijde Olah Zítra přijde Olah Martin Sichinger

Mě to potěšilo, byť jsem vůbec nic nečekal. Ten jazykový posun do jiného věku a přizpůsobění způsobu vyjadřovaní byl dokonalý. Příběh není žádný veledílo, ale pár zajímavých zvratů tam bylo. Takže za mě určitě nově objevený dobrý autor.

12.12.2023 4 z 5

Malované dějiny Evropy Malované dějiny Evropy Vít Haškovec

Z této "edice" se mě nejvíce líbila ta první kniha z roku 1987 z obrázků dějin českých. Každopádně proč nezkusit něco nového. Takže změny: 1) Kniha rozhodně není pro děti! 2) Již není vysvětlující text pod obrázky, ale přímo v obrázcích. To extrémně zvyšuje nepřehlednost. 3) Styl některých kreslířů je podprůměrný. Tady je však výhoda, že každému se líbí něco jiného, takže určitě si najdete někoho, kdo vám sedne. 4) Tato kniha krásně, i když možná nechtěně, dokazuje, že Evropa nemá žádnou opravdovou společnou historii. Jde vlastně o vybrané historické okamžiky jednotlivých států.

20.11.2023 3 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Tuhle knížku jsem kdysi dávno již jednou četl. A je pořád velmi dobrá i po letech. Příběh je dobře vymyšlena vystavěn. Dokonce jsem spokojený i s tím na co tu dost lidí poukazuje, tedy na to, že kniha má několik vrcholů. Tak by to totiž v realitě určitě bylo. Za mě jeden z lepších Kingů.

20.11.2023 4 z 5

Městský okruh: vklad pro nové tisíciletí Městský okruh: vklad pro nové tisíciletí kolektiv autorů

Dal bych to jako povinné čtení pro všechny odpůrce okruhu. Ale ono by to stejně nepomohlo :(

Na stráži Na stráži Dmitry Glukhovsky

Napsat novou ságu po Metru, jehož jednotlivé části jsou značně nevyrovnané, není úplně jednoduché. Mě se rozjezd poměrně líbil. Bylo to samozřejmě jiné, přišlo mi to více odlehčenější a trochu vypsanější. Určitě sáhnu na další díly.

14.11.2023 4 z 5

Něco mezi historií, písmáctvím, románem a orální historií. A vše super seskládané dohromady ke snadnému použití. Autorku mám rád a zatím jsem od ní četl všechny knihy. Psát umí a i když tohle je opravdu jiný styl než kostel, tak je to hodně čtivé.

14.11.2023 5 z 5

Atentát Atentát Loïc Dauvillier

Knihu jsem začal během posledního útokem Hamásu na Izrael. To snad nemohlo být lépe připraveno. Příběh je velmi těžký a docela mě vzal. V téhle knize není ani jediná postava úplně normální, což mě bavilo. Jen ta kresba je trochu slabší.

Čingischán Čingischán Denis Pierre Filippi

Lingea začíná pravděpodobně s větší sérií komiksů o historických postavách. Začal jsem Čingischánem. Příběh tohoto válečníka jsem znal z filmu a kniha vše zásadní připomněla. Samozřejmě díky vzdálenosti od Evropy je tam spousta popisů a jmen, které vás dost pletou, ale když se čte pomalu tak to jde. Není to žádné veledílo, ale trochu mět to nalákalo na další knihy v řadě.

V šedých tónech (grafický román) V šedých tónech (grafický román) Andrew Donkin

Skvělý příběh, slabší kresba. Celý příběh je vystavěn z původního románu, kteráý jsem nečetl. Podle reakcí na nic důležitého nebylo zapomenuto. A je to samozřejmě silný příběh. Sojí to za přečtení.

Písek Písek Hugh Howey

Písek od autora od kterého jsem četl Silo, je dobré dílko, které se mi ale zdálo takové rozjížděcí. (panebože, kdo vymyslel, že všechno musí mít tři díly). Je to jedna z knih, kde musíte přijmout svět tak jak jej vymyslel autor, přestože reálně je to vymyšlené a proti fyzice. Ale to asi není ten problém. Ten je v tom, že jde o začátek, který snad bude mít nějaké pokračování.

Putování po pražských nádražích Putování po pražských nádražích Josef Schrötter

Tahle kniha je trochu rozporuplná. Obálka a rychlé prolistování vám vnucuje možná až dětské čtení a takovou dětskou hravost. Ale text je pravým opakem a je spíše pro poloodborníky. Laici se asi budou ztrácet v popisech. Knihu jsem louskal delší čas a musel jsem si zvykat na obrázkový doprovod, ale myslím, že to stojí za to. A ne, není to pro děti.

Škorpion: Kniha 3 a 4 Škorpion: Kniha 3 a 4 Stephen Desberg

JJ. tohle je dobrý. Dobrodružný příbeh, který se zaplétá víc a víc, samá drsná postava a spousty akce. K tomu velmi dobrá kresba, která to ještě trochu táhne nahoru.

Škorpion: Kniha 1 a 2 Škorpion: Kniha 1 a 2 Stephen Desberg

Velký Gatsby (komiks) Velký Gatsby (komiks) Pete Katz

Upřímně řečeno četl jsem knihu, viděl jsem film a přečetl komiks. A pořád úplně nechápu tu obrovskou popularitu příběhu. Nevadí mi nedějové (naekční) příběhy, ale tady není pro men an i to něco navíc co to nahrazuje. Tak nevím.

14.11.2023 3 z 5

Košík plný hlav Košík plný hlav Joe Hill (p)

Příběh i kresba super. Je to takové jednohubka. Rychle se to čte a kniha vás úplně nepustí. No a Hill zase dokázal, že je dobrej.

14.11.2023 5 z 5