Denny456 Denny456 komentáře u knih

Dravec Dravec Dave McKean

No já nevím. Kresba nic moc, scénář žádnej. Za mě slaboulinký.

02.06.2022 1 z 5

Vrakoviště lásky Vrakoviště lásky Eva Brabcová

Bylo mi doporučeno, přelouskal jsem, jinak bez komentáře.

29.05.2022 1 z 5

Velký vezír Iznougud Velký vezír Iznougud René Goscinny

Scénáře jsou na jedno brdo. V podstatě poháka, která se točí stále dokola. Ale proč ne. Vtipnost je zaručena, kresba taky. Měto oproti Asterixovi přijde výrazně slabší, ale jednou proč ne.

29.05.2022 3 z 5

Panoptikum symbolů, značek a znamení Panoptikum symbolů, značek a znamení Milan Mysliveček

Tohle jsem prokousával dlouho, ale stálo to za to. Četl jsem to pomalu a v klidu. Spousta zajímavostí - to se nedá přenést.

Kniha o Praze 9 Kniha o Praze 9 Dagmar Broncová-Klicperová

Tak tohle je hodně staré, ale je vtipné si přečíst jak se čeká na metro na Černý most. Zajímavosti super.

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Blednoucí vzpomínky Blednoucí vzpomínky Bartosz Sztybor

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Zaklínače znám z knížek a z první série. Komiks je taky fajn, ale knížky jsou knížky. Byť kresba je na velmi dobré úrovni. Tohle bylo navíc celkem temné a bavilo mě to více než jiné díly.

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Byl jsem velmi překvapen. Knihu jsem dostal zadara k nákupu a nakonec se z toho vylouplo velmi dobré čtení. Celé mě to fakt sedělo a stálo to za to.

Praha 7 křížem krážem Praha 7 křížem krážem Dagmar Broncová-Klicperová

Trochu zastaralá, trochu s velkým nadšením psaná, ale pořád dobré.

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Tak jsem to přečetl. Ta kniha by byla opravdou knihou roku, nejvíc očekáváná a hodně potřebná, kdyby.... No kdyby byla založena na skutečných faktech a nebyla drtivá většina vymyšlená. Ale především, kdyby autorka po dopsání vzala červenou tužku a tak 300 stran balastu seškrtala. Je to rozvleklé, je to v určitých částech hrozně rychlé a čtivé a pak třeba 80 stran balastu. Jen to téma je potřebné, ale takto zpracované? Je to trochu medvědí služba. Nemůžu dát více jak 2 hvězdy ze 6.

29.05.2022 1 z 5

Slavné stavby Prahy 4 Slavné stavby Prahy 4 Zdeněk Lukeš

Tahle série je příjemná. Stavby jsou v knize podle doby vzniku a jsou krátce a čtivě popsány. Fotky jsou kvalitní. Celá kniha nalákala k pár procházkám, takže účel splněn. Jen ten rok vydání je úsměvný... když čtete o tom jak se připravují stavby, které už dlouho stojí. :)

19.04.2022 3 z 5

Orlové Říma III + IV Orlové Říma III + IV Enrico Marini

Parádní kresbička. Jednodušší scénář, ale velmi dobře napsaný. Boj římanů s germány. Co víc si přát?

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Ja neměl rozečítat tu jedničku. Teď už mě to nepustí a budu muset dopřečíst alespoň tu první trilogii. Čtu to potřetí, vždy s odstupem asi 10 let. Pořád mi to přijde super a pořád mi to přjde, že to je jen pro někoho, kdo má rád politiku a plány v plánech. Pro řadu lidí to musí být zoufale neakční. Mě to neva, ale chápu, že pro řadu lidí to nemusí být jejich káva.

19.04.2022 4 z 5

Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Tomáš Maleček

Super. Knih o divalde a Cimrmanovi jsem za ta léta přečetl několik. Takže jsem některé příběhy už znal. Ale autorovi se podařilo vyrvat z herců i nějaké nové, takže za mě super. Jen doufám, že z původní diplomové práce došlo při zpracování knihy k zásadnějším změnám, protože tohle by asi jako diplomka projít fakt nemohlo.

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

No byla to spíše slabší kniha od Hartla. Na erotikon se to dívá hodně z dálky. Druhou půlku knihy už mi definitivně přišlo, že si autor dopředu napsal co všechno nejhoršího se může stát a ten seznam měl před sebou a někdy hodně těžce rouboval jeden bod za druhým, aby si odškrtnul. A když měl seznam celý, tak vlastně měl knihu napsanou. Trochu na úkor kvality. Tak snad zase jednou jinak.

19.04.2022 2 z 5

Saturnin se představuje Saturnin se představuje Miroslav Macek

Ach jo. No prvni pokračování bylo ješte celkem uchazejicí, byť žadná sláva, ale už druhé bylo velmi slabé a tohle je opravdu bída. Zasmál jsem se asi pětkrát a vždy to byly naroubované vtipy od jinud. Tak doufám, že tímhle to fakt skončilo.

15.04.2022 1 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Je to krátké, je to milé, je to celkem zábavné, ale bojím se, že třetí díl už bude hodně. No uvidíme, jestli to dám.

03.04.2022 3 z 5

Želva zelenavá Želva zelenavá Nataša Velenská

Máme dvě želvičky. Tahle knížka nás trochu posunula, byť mi tedy neděláme odchov, protože jsou to dvě holky.

03.04.2022 4 z 5