denniys denniys komentáře u knih

Konec světa Konec světa Mark Chadbourn

Moc jsem se na tuto knihu těšila, zbožňuji prolínání fantasy světa s moderní dobou, ale tady bylo těch fantasy prvků nějak pomálu..stejně tak jsem očekávala více postapo...trvalo hodně dlouho, než se mi podařilo se začíst..příběh je slušný a může ještě hodně překvapit, ale na plný počet první díl za mě není...

14.02.2020 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Po prvním díle jsem se opravdu těšila..ne, že bych byla vyloženě zklamaná, ale nebyl využit potenciál příběhu..podle názvu jsem soudila, že Cardan se bude chovat krutě, místo toho byl loutkou až do samého konce, který jediný mě potěšil, jen konec byl krutý..a přesně to Jude potřebovala :) po dalším díle sáhnu hned, jak bude k mání, ale už to nebude s takovým natěšením..Cardan miluje Jude, Jude miluje Cardana, uvidíme, co z toho autorka vykouzlí, doufám jen, že ne přeslazenou knihu o ničem než si padnou do náruče a společně budou vládnout, to mohla udělat už nyní...doufala jsem, že budu moci přidat hvězdičku, místo toho mám co dělat, abych ji neodebrala :( ..
" jestli jsi nemoc, tak nemůžeš být i lék "

27.01.2020 4 z 5

Za stíny Za stíny Brent Weeks

Já chci další díl :( varuji, že můj komentář může pro někoho obsahovat spoiler ;) náádherný konec, nádherný závěr série.. obdivuji, že autor nacpal do tří dílů tolik dějových linií a zvratů a spojil je v působivé finále..v předchozím díle mě bavil nejvíc Logan, v tomto žádná postava nevynikala nad jinou - všechny jsem milovala..Durzo s Kylarem mě dojímali jako nikdy..dozvěděla jsem se děsivé tajemství nečitelného zkrvaveného dopisu a i Vlk reagoval stejným šokem jako já a chvíle, kdy se Rimbold Drake dozvěděl pravdu z jiného dopisu a Kylarovi odpustil, byla nádherná..Elene byla čistá jako anděl a jméno hlavního města - Elenea, mě zahřála na duši, stejně jako proměna Vi..a Dorian? Na to není slov..a takhle bych mohla vyjmenovat všechny více či méně důležité postavy.. Výsledkem zůstává, že tato série není jen politikaření, intrikaření a vraždění - ba naopak, je o síle lásky, odpuštění a schopnosti obětovat cokoliv..proto je tak silná a krásná..nádherné fantásko, děkuji, že jsem ho mohla číst..

04.01.2020 5 z 5

Hranice stínů Hranice stínů Brent Weeks

Tahle kniha mi vyrazila dech..už z konce jedničky bylo jasné, že je našlápnuto na něco velkého, ale až takhle velkého?! Překvapivé... mnoho násilí, krve, nespravedlnosti a zla ruku v ruce s láskou a lítostí..některé řádky mi braly dech - např. poslední scéna s Jarlem..příběh Kylara, Elene a Vi a jedněch vzácných naušnic je také bolestivý..a samozřejmě Logan! Za mě nejlepší dějová linie příběhu! dále je nutno uznat, že si to autor neulehčuje a nespadá do klišé - např.co se týče Jenine a tolika hrdinů, kteří ji nevědomky minou bez povšimnutí a povědomí o jejím životě..takhle je to zajímavější :)..stejně jako samotný závěr, těším se na Durza a také na Vlka a co se z něj vyklube :) vzhůru do dalšího čtení :)

26.12.2019 5 z 5

Pohlcena plameny Pohlcena plameny Petra Stehlíková

Jak jsem zmínila již u prvního dílu - sérii čtu jen díky autorčinu jménu a Naslouchači.. 1.díl mě nechal na vážkách a spíš s pozitivními dojmy..po dočtení tohoto dílu převažují pocity negativní..zápletka sama o sobě není špatná, je originální, ale příběh je příliš jednoduchý o jedné lince a nemá žádné větší překvapení.. tři hvězdy s hoodně odřenýma ušima..

13.11.2019 3 z 5

Volba Volba Jakub Trpiš

Tak já upřímně nevím..kniha podle mě neví, co přesně chce říct..má své určité poselství, ale zamotává se ve svých vlastních sítích..nemohu říct, že by mě nebavila, možná jí ublížila mediální masáž a všude opakované heslo "tato kniha vám změní život"..nezmění..možná se trochu zamyslíte, ale dlouho to nevydrží..rozhodně chválím konec, ten mě potěšil a dojmul :)

03.10.2019 3 z 5

Divotvůrcova koncovka Divotvůrcova koncovka David Eddings

Nádherná série, kterou jsem s každým dílem měla raději a raději :) V knihách je spousta úžasných momentů a na stránkách se skrývá široká škála emocí...lze jen doporučit ;)

15.08.2019 5 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Tak tohle byla opravdu muka!!! Ještě horší než první díl, což se zdá skoro nemožné..tohle bude historicky první série, kterou fakt nedočtu!!

20.05.2019 1 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

tak ani finále nepřineslo to, co jsem od série očekávala..ne, že by byla kniha / série špatná, je vcelku dobře napsaná, jen originalitu ztratila už v prvním díle a jen se veze po proudu žánrových klišé..v tomto díle je nejvíc znát, že je to prostě young adult četba..škoda, Kostičas měl na víc.. a děsí mě představa, že dost možná tento díl nebyl úplně závěrečný..

29.04.2019 4 z 5

Massagre Massagre Darren Shan (p)

No tak se to konečně přiostřilo a Massagre má koule!! konec je úplně suprový a totálně mě naladil na další díly..Grubbs nám ještě ukáže! :) a moc se na to těším..je na čase přihodit hvězdičku a jít lačnit po dalším díle

29.03.2019 5 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Až na to, že mě chvílemi opravdu štvala hlavní postava, to vypadá na rozjezd potenciálně velmi slibné série..oceňuji rychlý spád, styl psaní je povedený a neokoukaný a velkou předností je i nízký počet stran..tak uvidíme, co Démonata přinesou dál..

29.03.2019 4 z 5

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

Velmi zajímavá a dobrá kniha..skvěle vykreslená magie a svět prachmistrů, stejně tak politika a fugování tohoto světa..nedám plný počet hvězd jen proto, že ačkoliv je kniha členěna na příběhy tří hlavních hrdinů, ani jednoho jsem si nedokázala nějak víc oblíbit..za mě byla prostě nejlepší Ka-poel a její panenky a kuchař Mihály/Adom..uvidíme, co přinesou další díly :)

03.03.2019 4 z 5

Spratek Spratek Steven Erikson (p)

Jako sklaní fanoušek Malazu jsem musela Spratka prostě přečíst, jelikož Steven je jednoduše génius..No a neprohloupila jsem, Spratek je božíí..vynikající humor, který je mi velmi blízký, skloubený s dobrým příběhem..kniha mi připomněla Tufova dobrodružství od G.R.R.Martina. Je zvláštní náhoda, že ( dle mého názoru ) dva nejlepší spisovatelé fantasy ság ( Malazská kniha padlých, Hra o trůny ) si odběhli od fenomenálních bitev k humornému scifi do hlubin vesmíru :)...ps: připomněly někomu některé dialogy Tehola s Bugem?? ;)

03.02.2019 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Tak ať nežeru, jednu hvězdu teda přidám, jedná se bezpochyby o "nejlepší" díl této průměrné sérky..nic víc vlastně nemám potřebu psát, což hovoří za vše..

19.01.2019 4 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

o špetku lepší než první díl..konečně dostáváme odpovědi na zásadní otázky..ale co je tedy otřesné, to je počet chyb!! jak tohle může někdo vydat?

19.01.2019 3 z 5

Jádro Jádro Peter V. Brett

Kniha, na kterou jsem se těšila snad celou věčnost..nyní ji mám už týden dočtenou a nejsem schopná napsat komentář..bohužel to není proto, že by se mi úžasem nedostávalo slov..
začnu asi tím, že s touto sérií jsem strávila několik krásných let, velmi rychle ji zařadila mezi své nejoblíbenější a ještě rychleji jsem si zamilovala všechny její hrdiny..tento díl, který měl být grandiózním a epickým vyvrcholením příběhu, byl ( podle mě ) bohužel nejslabším z celé série..přestože se jedná o nejslabší článek příběhu, knihu ohodnotím plným počtem hvězdiček - jako samostatná kniha je stále nadstandartním počinem v moři fantasy knih..
Jádro..Jádro přineslo i nepřineslo, co mělo..očekávala jsem nervy ( minimálně stejně silné, jako už od pana Bretta známe ), očekávala jsem moře slz, napětí a emocí..nedostala jsem to...četba mě bavila, ale tohle bylo přece Jádro..Jádro, chápete??!! teď jsem měla psát jen superlativy a chválu.. vždyť mě ani nevadila všudepřítomná čest a krasijské keci! dalo by se to shrnout tak, že jsme navštívili Jádro a rozloučili se..víc asi není potřeba..
ke "kojícímu" konci zmíním pouze to, že mi dává naději na návrat do tohoto krásného světa..je tam hodně miminek a potenciál na volné pokračování..
a Arlen? jeden velký otazník..jsem zklamaná, že zrovna jeho čest nebyla vychválena víc a opravdu moc bych si pro něho přála jiný konec...
no, teď nezbývá než tuto knihu odškrtnout ze seznamu a smířit se s tím, že prostě byla taková..
Démonský cyklus skončil, byl nádherný a netrpělivě budu očekávat další autorovu tvorbu!

19.01.2019 5 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Tak já nevím..podle mého názoru další tuctová kniha...líbí se mi, jak to ve zničeném světě funguje, ale chybí mi odpovědi na zásadní otázky - co se světu stalo? jaktože Uhlík využívá éther? jak vznikly Lusky a proč, když jinde žijí lidé v klasickém protiatomovém krytu? atd atd..otázkami bych mohla pokračovat do nekonečna.. také se mi docela líbí oba hlavní hrdinové..nicméně se mi nelíbí konec..a hlavně se mi nelíbí ta hromada chyb v knize..další díly přečtu, ale žádná velká natěšenost se prostě nekoná..

09.01.2019 3 z 5

Divoké karty I Divoké karty I George R. R. Martin

povídkám se většinou ze zásady vyhýbám, ale vzhledem ke jménu autora na obálce, jsem musela udělat výjimku.. není to vůbec špatná kniha a jednotlivé povídky působí dost uceleně a dohromady tvoří pěkný příběh..jak už to tak bývá - některé jsou lepší, jiné horší..každopádně se těším na další díly..

04.01.2019 4 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

No, nebylo by to bývalo vůbec špatné, ale...vadila mi Eona, což je prostě velký zádrhel..trochu se podivuji poměrně vysokému hodnocení této knihy, čekala jsem bohužel víc..

28.12.2018

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

První polovina knihy se plácá na místě jako předchozí díly, jakoby se autorka topila a pak najednou vyplavala na hladinu, stejně tak příběh chytil druhý dech a rázem to byla úplně jiná knížka.. takže abych paní autorce nekřivdila, druhá půlka knihy byla fakt dobrá, dokonce se objevilo několik nečekaných momentů a celkově příběh najednou dokázal vtáhnout do děje a i hlavní hrdiny máte zase rádi..škoda, že to nepřišlo dřív, takhle mohu přidat jen jednu hvězdu a dát stejné hodnocení jako u prvního dílu, ačkoliv tenhle byl o něco lepší..

28.12.2018 3 z 5