Denisa525 Denisa525 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Od autora jsem již přečetla knihu 1984, ale tahle se mi líbila mnohem více. Těžko uvěřit tomu, že kniha byla napsána před tolika lety, tak aktuální její děj je. Rozhodně doporučuji každému si tuto knížku přečíst.

22.08.2021 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Skvělý autor, jehož thrillery a způsob psaní vás vtáhnou do děje. Knihu, která má skoro 400 stran jsem přečetla asi během dvou večerů. Nicméně jeho kniha Poslední lež se mi líbila o něco více.

17.04.2021 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Četla jsem kvůli povinné četbě, nicméně příjemně mě kniha překvapila. Čte se dobře a rychle.

31.12.2021 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Nadčasová knížka se skvěle vykreslenou charakteristikou hlavní postavy a skvělým tématem, které vládne i dnešní společnosti - peníze. Jediný důvod proč nedávám plný počet hvězd je, že vztahy mezi postavami mi přišly občas složité, takže mi trvalo nějakou chvíli děj dobře pochopit. Ale pokud si, stejně jako já, plánujete vybrat Lakomce do vaší povinné maturitní četby, můžu ji doporučit.

15.02.2022 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knížku jsem si přečetla pouze proto, že byla v maturitním seznamu, ALE neskutečně mě bavila. Asi jako jediná knížka z povinné četby. V knize se sice objevuje pár slabších míst, ale autorčin styl psaní mě vůbec nenudil.

17.04.2021 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Zatím moje nejoblíbenější kniha od mojí nejoblíbenější autorky :D.
Čte se opravdu rychle, zajímavý formát psaní. Hlavně jsem si zamilovala hlavní hrdiny.

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Kniha mě zklamala, zatím nejslabší od autorky. Prakticky nic se v ní neděje.

07.01.2022 3 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Vůbec jsem nepochopila o čem měla knížka být. Za mě je knížkou zbytečnou.

17.04.2021 2 z 5

Niky Niky Zuzana Ryšavá

Moje oblíbená letní knížka, i když by se na ní daly najít chyby, tak jsem si prostě hlavní hrdinku a její život zamilovala. Knížka je poutavě psaná, takže se do hlavní hrdinky dokážete vžít. Autorka je mým objevem.

17.04.2021 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Skvělý thriller, který se dobře četl.

14.03.2021 5 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Průměrná letní oddechovka, jen hlavní hrdinka mě občas štvala.

14.03.2021 3 z 5

Konec řetězce Konec řetězce Fredrik T. Olsson

Skvělý nápad na knihu, nicméně zpracování je hodně špatné. Vleklý děj, sáhodlouhé popisy.

17.04.2021 2 z 5