Denisa_a Denisa_a komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Jsem velice ráda, že jsem se v rámci školy k této knížce dostala. Přečteno jedním dechem!

Krysař Krysař Viktor Dyk

Příjemná oddechovka :)

31.03.2014 4 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Povinná četba a také moje vylosovaná otázka na maturitu, takže tuto zajímavou knihu si budu pamatovat velice dlouho :-)

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Při čtení této knihy jsem se na chvíli vrátila do dětských let a ani se mi nechtělo vracet. Sice povinná četba, ale hezky vtipné :-)

31.03.2014 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Velice smutné a dojemné... Ale krásné!

Babička Babička Božena Němcová

Stará české klasika, která alespoň mě nikdy neomrzí a ráda se k ní vracím :)

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Krásné, krátké, smutné, poučné...

31.03.2014 3 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Nejdříve toto pro mě byla povinná četba - ale po začtení do děje už dobrovolná a ráda se k ní vrátím v budoucnu znova.
Konec jsem probrečela, srdeční záležitost...

31.03.2014 3 z 5

Udělala jsem velkou chybu, když jsem po této knížce šáhla večer. Jsem ale Strašpytel s velkým S, takže moje slova je nutné brát s nadhledem :-) Ne jenom že byl příběh tak napínavý, že jsem nemohla jít spát než jsem to dočetla, ale také pro mě velmi strašidelný. Strašně moc jsem se těšila na konec, obrovská zvědavost jak příběh dopadne a také velké a příjemné překvapení dokončení knihy. Za mě palec nahoru :-)

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Když jsem tuto knížku dostala jako dárek na Vánoce, nebyla jsem z toho moc nadšená. Myslela jsem si, že to bude románek o 16 slečně - což můj žánr zrovna není. Ale řekla jsem si, že to zkusím. 25.12 - den po Vánocích jsem měla knížku přečtenou jedním dechem. Naprosto úžasný!! Chvílemi jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet :-) Je to i velmi poučný příběh - aspoň na chvíli si vážíme vlastního zdraví....
Knížka mě prostě dostala, určitě si jí v budoucnu přečtu znova a už se těším na filmové zpracování v červnu :-)