Denisa_a Denisa_a komentáře u knih

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

Krásný příběh z 16. století.
Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní ale za chvíli mě děj vtáhl. Jsou tu dvě dějové linky z pohledu porodní báby Hanny a jejího manžela. Vyprávění z pohledu Hanny mě bavilo více. Bylo více záživnější.
Hanna je porodní bába. I když se jedná o mladou ženu. Žije v ghettu. Město je rozdělené na židy a křesťany. Bylo hodně zajímavý se do téhle doby takhle podívat. I když jsem občas kroutila hlavou, co se těmhle lidem dříve honilo hlavou.
Hannina manžela zajali a stal se otrokem. Požadují vysoké výkupné, které se snaží Hanna sehnat všemi způsoby. Proto se taky namočí do problému, kdy se židi a křesťané potýkají spolu, i když je to zakázané a jedná se o šibenici...
Ani nevíte jak, ale za chvíli jste v příběhu až po uši, jak se všechno zamotá.
Jediný co mi na knize vadilo bylo, že obsahuje spoustu cizích slov a nikde jsem v knize nenašla slovník. Proto ubírám jednu hvězdičku.

05.01.2021 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Další knížka po které mám pocit, že Colleen miluji víc a víc. Skvělá knížka ♥️
Přečetla jsem jí za 3 hodiny a místy ani nedýchala...

02.05.2020 5 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Moje nejoblíbenější od Sparkse ❣️

01.05.2020 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Nejlepší duchařina jakou jsem kdy četla :-)

14.04.2020 5 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

Představte si, jaké by to bylo, pokud by jste ani neměli tušení, že existuje opačné pohlaví. Šílené že?
Hluboko v lesích je ukrytá věž a v ní jsou jen muži. Muži (jeden hlavní si říká jejich Táta) vychovávají chlapce, kterým řekli, že vyrostli na stromě v sadu. Chlapci se jmenují podle abecedy (A,B,C,D...) Jedná se o projekt (podle mě dvou psychopatů),kde z chlapců chtějí vychovat génia. Mají upravené knihy, filmy... Prostě jen samí muži. Chlapci jsou spokojení, protože v této věži vyrůstají od mala a nic jiného ani neznají.
No a pouze 5 km od této věže je věž úplně totožná. Jen s tím rozdílem, že zde žijí ženy a dívky... A ty ani nemají páru, co znamená slovo chlapec/muž.
Docela mazec co?
No a pak si představte, když se jeden chlapec a jedna dívka potkají...
Já z té knížky byla hotová. Četla se hrozně moc dobře a teď jí budu doporučovat každému na potkaní, tohle se vážně povedlo :-)

12.04.2020 5 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Skvělé pokračování. Ve mě se mísí tolik pocitů... Slzička mi ukápla. Přišla husina po celém těle když jsem četla kapitolu z pohleda Silvia.
Více mě bavily kapitoly z pohledu Bena. Jsou více zajímavé a akční.
Krátké kapitoly které nutí číst dál a dál jsou super :-)

26.01.2020 4 z 5

Poslušná manželka Poslušná manželka Samra Zafar

Smutný příběh ale postrádalo to celé šmrnc. Už jsem četla lepší knihy na tohle téma. Lituji, že jsem si jí koupila místo půjčky v knihovně.
Plus za to, že jsou v knize fotografie.

25.01.2020 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Hodně silná, emocionální kniha. Musela jsem si jí dávkovat...

25.01.2020 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Tak s lepší knihou jsem rok 2020 začít nemohla :-) Jestli platí jak na Nový rok, tak po celý rok, mám se v oblasti knih na co těšit :-)
Kniha mě dostala už od začátku. Malinko bichlička ale přečetla jsem jí na 3x.
Pořád jsem potřebovala vědět co bude dál. Neustále na povrch vyplouvali nové informace, které ve mě vzbouzeli touhu číst a číst... A když jsem něco zjistila, jen jsem s údivem otevřela pusu.
Styl psaní mi ohromně sednul.
Ještě že nejezdím moc metrem. Ale až pojedu, na tuhle knížku si určitě vzpomenu :-)
Dlouho jsem nečetla takhle dobrou knihu :-)

04.01.2020 5 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Kniha mě moc neoslovila. Asi už jsem na tuhle tématiku stará :-)
Hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická a to se v průběhu knihy nezměnilo.
Navíc mi přišlo, že se tam nějak extra nic nedělo, kromě vyvrcholení na konci.
Za mě takové o ničem...

01.01.2020 2 z 5

Araba nemiluj Araba nemiluj Mirka Manáková

Knížka byla skvělá, né že né... Ale asi jsem jen čekala víc.Je psáná hodně jednoduše ale to nevadí. Hodně náhod kdy se zrovna někdo objeví atd.
Četla se dobře a rychle. Ale chybí tam to WOW...
Zajímavé téma z prostředí prostituce, drog a mafiánů. Nina, hlavní hrdinka byla prodána do otroctví vlastní sestrou a poté nucená provdat se za přiděleného manžela, který si jí koupil. Ještě nikdy jsem nečetla příběh o tom, že by byl manžel velice hodný a s manželkou to až takhle zamávalo... Že se z toho až pomátne ;-)

30.12.2019 3 z 5

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Docela šílený svět, ale to se četlo samo. S tímto fantasy světem jste okamžitě seznámeny a vše je hezky vysvětleno.
Situace na konci knihy mě dostala do kolen. Dočetla jsem, zavřela knížku a seděla jako opařená. Bylo to šílený. Chvíli jsem tu knížku musela vstřebat, než jsem se pustila do další. A tenhle pocit po přečtení já miluju :-)
Bude to jedna z mých TOP knížek za tento rok :-)

17.09.2019 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Tahle knížka byla skvělá. Ke konci knihy jsem měla knedlík v krku a husí kůži po celém těle. Tohle se vážně povedlo.

17.09.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Totální nadšení!!! :-) poslední kapitola mi vyrazila dech.

27.05.2019 5 z 5

Mami, slituj se Mami, slituj se Cristina Obber

Přečetla jsem hodně knih na tohle téma a tohle mi přišlo jako hodně silný podprůměr. Hlavně ten konec?! Ona TO vážně nenapsala?!
Jinak knížku jsem přečetla za pár hodin. Je strašně tenká a zrychlená.

14.04.2019 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tahle knížka mi zlomila srdce.
To je tak nádherný příběh, že mám chuť si knížku přečíst znovu. Obrovsky procítěné. Na nějaké stránky jsem přes slzy neviděla. U nějakých řádku jsem se ale i pobavila. Třeba když se Will představoval Louise. Jak kroutil tou hlavou :-)
Vše jsem s hlavními hrdiny prožívala a večer jsem se těšila do postele, abych mohla pokračovat ve čtení. Člověk celou dobu tak nějak doufal...

14.04.2019 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Od začátku do konce prostě bomba. Sice je to už od první kapitoly předvídatelné ALE nic není jak se zdá.
Je to strašně hezké počtení. Hlavně už od začátku se táhne erotické napětí. Postavy jsou moc sympatické vtipné a každá kapitola je psána z pohledu buď Rushe nebo Gii. No co si budem, Rush je prostě sexy frajer.
Přečtete jí za chviličku, jak vás vtáhne do děje.
Ale není to psané jen do sladka. Rush a Gia se umí pěkně pohádat a sprosté taky nadávky nechybí.
A ten konec? Co to jako je? Wow. Potřebuji další díl. Nutně :-D

14.04.2019 4 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Svět, který se odehrává v tomto příběhu, je hodně vymyšlený místy až brutální. Ale nešlo tomu neuvěřit. Hned vás to vtáhne.
První kapitola a už jsem věděla, že to bude stát za to. Svět je tady rozdělen na Čistou britskou rasu a nečisté Dreky. Drekové jsou pro Čisté úplný nic. Žijí v chudobě, hladu a dělají podřadné práce jen za hrstku jídla.
Hodně Dreků slouží od mala v cirkusu. V brutálním cirkusu.
Autorce se hodně povedla ta atmosféra a já se do toho hned vcítila. V cirkuse se běžně i umírá při nebezpečných číslech a Čistý se u toho náramně baví a platí za to.
Příběh vypráví o drekovské dívce Hošiko, která musí předvádět nebezpečné kousky na vysutém laně. A pak je tu Ben, Čistý, který se do ní zamiluje.
Dále to tady psát nebudu, ať nedělám spoilery. Jediný co můžu říct je, že je to vážně skvělá. Prosím druhý díl, nejlépe ihned :-)

14.04.2019 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Tohle bylo nádherný. Byla vážně krásná. Je to moje prvotina poezie a teď už vím, že né poslední. V nějakých básničkách jsem se úplně našla a četla je dokola. Knížka je plná emocí, motivace a uklidnění. Navíc je nádherně ilustrovaná. Na každé stránce krásná minimalistická kresba.

31.03.2019 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Kniha se mi líbila hodně. Zaujala mě hned od první kapitoly respektivně dopisu. Celou dobu mi čtení trhalo srdce. Ale poslední dopis mi ho zase slepil. Knížku jsem celou dobu četla s něhou a pokorou. Možná je to tím, že jsme doma taky dvě sestry.

24.03.2019 5 z 5