DendousSKS DendousSKS komentáře u knih

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

"Shořel domov důchodců. Tomu se nedivím, vztek a zlost byly odjakživa nebezpečné hořlaviny. Nebo že by mezi seniory přeskočila jiná jiskra?"

03.03.2018 2 z 5

Máximo líder - Fidel Castro Máximo líder - Fidel Castro José de Villa

„Máme na výběr jen mezi kapitalismem, za něhož lidé umírají hlady, a komunismem, který sice hospodářský problém vyřeší, ale bere lidem cennou svobodu."

28.12.2017 4 z 5

Dnešek není naposled Dnešek není naposled Elan Mastai

"Z každého stromu je vidět jenom polovina. Kořenů v půdě je stejně jako větví vypínajících se k obloze, celá druhá polovina se nachází pod zemí. Lidi jsou taky takoví."

28.12.2017 4 z 5

Deník: Leden - Duben 1943 Deník: Leden - Duben 1943 Ruth Laskier

"Kdyby se jen dalo říct: Už je konec, umírá se jen jednou., ale to se jen tak říct nedá, protože jednak i přes všechny ty hrůzy se mi chce žít, čekat na zítřek, a to teď znamená Osvětim nebo pracovní tábor."

15.10.2017 4 z 5

Muž, který pronikl do Osvětimi Muž, který pronikl do Osvětimi Denis Avey

„K úspěchu zla stačí jen to, aby poctivý lidé nedělali nic. Musíte aktivně bojovat za to, čemu věříte, nesmíte to nechat na jiných."

15.09.2017

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

„Tragédie stáří není v tom, že jsme staří, ale v tom, že jsme nezůstali mladí. Knihy, které svět označuje jako nemorální, jsou knihami, které ukazují jeho vlastní hanbu. Nic víc."

15.09.2017 4 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

"Přátelský nebyl svět pro kdekoho. Nebylo se čemu divit, že se lidé uchylovali ke každému náznaku naděje, vykoupení. Stačil malý kus zázraku, a lidé věřili. Chtěli věřit. Čemukoliv."

15.09.2017 3 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

"Nikde není psáno, že šéfredaktor musí umět psát. Nikde také není psáno, že ministr obrany umí házet ruční granáty."

22.06.2017 1 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

"Odpuštění. Naděje. Čistý list. Nová šance. Většina lidí ji promarní, dělají dál celý život stejně pitomé chyby, vždycky si najdou nějakou omluvu pro to, že něco zvorali. Sami si to neuvědomují, přinejmenším se tak tváří, ale prohrají, ještě než odstartují. Protože jim chybí vůle."

Mně chyběla vůle první polovinu knihy, nenadchlo mě to, nudilo mě to a knihu jsem odložila. Po roce vůle přišla a dočetla jsem i druhou polovinu, která už měla spád. Četlo se to lépe, nebyla to už nuda, ale konec mně zas tak překvapivý nepřišel.

"Jak může štvaný člověk tak tvrdě spát? Spánek spravedlivých. Ten prý bývá tvrdý."

19.06.2017 3 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

„Vždyť přece mrtvý člověk nic necítí, nad ničím nepřemýšlí. A to je na smrti úžasné."

10.06.2017 4 z 5

Jan Palach Jan Palach Jiří Lederer

„Protože nesl tíhu situace celé společnosti na svých bedrech. Bolest a bezvýchodnost spoluobčanů cítil jako svou vlastní bolest. A rozhodl se k činu, o němž předpokládal, že tu tíhu a bolest může odvalit. A svůj čin provedl. Až do konce......"

10.06.2017 5 z 5

Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Ingeborg Jacobs

"Sebevražda, budiž, k tomu je zapotřebí odvahy. Pro život je ale zapotřebí víc odvahy."

Amen

10.06.2017 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Kniha byla dobrá, což o filmu se zas tak říct nedá. Působilo to na mě temně. Hlavní hrdina se ocitne na místě na kterém by se nikdo nechtěl objevit. Tím, že je bažant je s ním také tak zacházeno a k roli běžce nepřijde tak snadno a hned. Čóni mluví svojí mluvou, která mi ze začátku nesedla, ale po chvilce jsem se s tím tak vžila, že kdyby po nějaké době nezaznělo slovo čón či frase tak by to nebylo ono.
U filmu se hlavní hrdina ocitá v docela hezky vypadajícím místě. Že je nějaký bažant si pomalu nikdo ani nevšimne a tak nějak hnedka se dostane v hierarchii na přední příčky. Slovo čón divák ani skoro nepostřehne, že to tam někdo řekne.
Suma sumárum kniha záživná a filmu nezáživný. Rozhodně bych se na film znova nepodívala, ale knihu ještě do budoucna znova přečtu.

24.01.2016 4 z 5

Jeskyně sněžné čarodějnice Jeskyně sněžné čarodějnice Ian Livingstone

Pro mě to byla jedna z nejlehčích knih,kterou jsem poměrně brzo dočetla do vítezného konce :)

14.02.2012 3 z 5

Černokněžníkova krypta Černokněžníkova krypta Ian Livingstone

Už nevim proč,ale prostě tahle knížka nešla a nešla dočíst až do vítězného konce :D Vždycky jsem nějak zemřela :( :D

14.02.2012 4 z 5

Matematika pro gymnázia - Planimetrie Matematika pro gymnázia - Planimetrie Eva Pomykalová

Už nikdy víc planimetrii,Eukleidovy věty či stejnolehlost :D Hrůza a navíc nuda.

25.11.2011 odpad!

Matematika pro gymnázia - Základní poznatky z matematiky Matematika pro gymnázia - Základní poznatky z matematiky Ivan Bušek

To je strašná věc nemít základní poznatek o Vennových diagramech :D Jak já tudle učebnici nesnášela :D

25.11.2011 2 z 5

Čas Bohů Čas Bohů Frank P. Jones

Také musim souhlasit,že se to pěkně čte,ale též nevěřim ničemu. Jak se píše v jedné kapitole o židovi jménem André Silberstein,který se stal neviditelným poté,co do jeho bytu vrazili fašisté a tím si zachránil svůj život zkrátka může věřit málokdo.

25.11.2011 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Mě to teda nezaujalo a také jsem to ani nedočetla dokonce, to nešlo :D. První cca 200 stránek je o o ničem jenom se sem se dozvěděla jak ta Bella chodí do školy a co dělá po škole. Hrozně záživný :D

25.11.2011 1 z 5

Agáta a doktor Lupa - Sídliště v ohrožení Agáta a doktor Lupa - Sídliště v ohrožení Gerit Kopietz

Rozhodně nejslabší z této edice. Všechny mě zaujali a četla jsem je pořád dokola,ale tadytu epizodku na sídlišti jsem sotva dočetla a nikdy víckrát už do ruky nevzala.

25.11.2011 1 z 5