Jeskyně sněžné čarodějnice

Jeskyně sněžné čarodějnice

Hluboko v křišťálových jeskyních ledovcových hor připravuje sněžná čarodějnice novou dobu ledovou. Statečný lovec kožešin zemře v tvých rukách a pokládá tíhu svého poslání na tvá bedra. Čas běží – a ty se musíš rychle rozhodnout, zda si troufneš položit na Váhy osudu i svůj život…

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27200/jeskyne-snezne-carodejnice-27200.jpg 450

Fighting fantasy (9.)

Caverns of the Snow Witch (1984)

Dobrodružné, Fantasy, Gamebook
Vydáno:, Perseus, Perseus publishing

darkmarek
19.11.2017

Pro mě to je úžasný gamebook. Můj první gamebook. No ale pokud jej začnete číst až jako dospělí bez předchozích zkušeností s Fighting Fantasy tak vás asi moc nenadchne. Doporučuji koupit dětem může je to zlákat ke čtení.

pusheko
29.04.2017

nezajímavý příběh, nezajímavá akce, nezajímavé prostředí. Celé je to studené, plné zimy, sněhu, yetiů a podobných pravěkých věcí. Přímočarý příběh a velmi krátký. Soupeři jsou silní. Tento gamebook patří prostě k těm obyčejným, ke kterým už nemáte vztah si je zahrát s chutí znovu. Gamebook pro začátečníky

hanak_v_exilu
14.01.2017

K tomuhle gamebooku mám nostalgický vztah. Snad za to můžou krásné ilustrace, snad chytlavá obálka, protože jenom obsahem si to asi nezaslouží. Jeskyně sněžné čarodějnice patří ke klasice které leccos odpustím. Bohužel dobrodružství je opravdu velice přímočaré a časem trochu monotónní. Ani zajímavé prostředí nevystačí navždy. Většina knihy je bloudění systémem ledových jeskyní, od silné příšery k ještě silnější příšeře, jen s minimem invence a rozhodování. Poslední třetina pak má bonus v podobě šibeničního časového limitu, což pomáhá atmosféře. A určitě neškodí, že příběh hrdiny zavede do známých lokací. Je životně důležité po cestě sbírat zajímavé předměty. Bez většiny z nich se dá obejít, ale pokud nějaký nemáte - a je jich potřeba opravdu hodně, tak bude příští zápas pravděpodobně ten poslední. Umění boje 10 je skoro na hraně přežití. S čímkoliv nižším bude mít Yetti další svačinku. Proto zde neplatí ono známé : Správná cesta se dá projít i se slabou postavou. Nedá. Je jen jedna cesta a tu přežijí jen ti nejsilnější.

alfredczcz
26.04.2016

Takový gamebookový průměr. Celkem jednoduchý pro zdárné ukončení, což jej dělá méněcenným

keyestage
13.06.2012

Toto byl první Gamebook, který jsem si koupil. Tuším, že druhý v pořadí, který jsem četl. Docela nenáročný na zdárné dokončení. Příběh mne ale velmi příjemně pohltil, ty pocity si pamatuji ještě dodnes :-)

Mišulenka
15.05.2012

Tohle byl můj první gamebook, který se stal jakýmsi symbolem, neboť jsem ho hrála/četla v nějakých 12 letech a měl pro mě velikou dějovou hodnotu :))

DendousSKS
14.02.2012

Pro mě to byla jedna z nejlehčích knih,kterou jsem poměrně brzo dočetla do vítezného konce :)