Labyrint smrti

Napůl dobrodružný příběh, napůl hra. Kniha, jejímž hlavním hrdinou jsi ty! Ve spletitém labyrintu Fang na tebe čekají nepoznané hrůzy! O vítězství v Zápasu mistrů se pokoušel už nespočet dobrodruhů, dosud však nikdo nepřežil. Labyrint smrti vymyslel a zkonstruoval ďábelský baron Sukumvit a vybavil jej promyšlenými pastmi a strašlivými nestvůrami, které tvé schopnosti prověří na maximum!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25545/fighting-fantasy-lab.jpg 4.557

Fighting fantasy (6.)

Deathtrap dungeon (1984)

Dobrodružné, Fantasy, Gamebook
Vydáno:, Perseus

Percabethka
17.08.2017

Po tom, co jsem asi 5x umřela a musela se vrátit na začátek (naposledy jsem se už ani nevracela, prostě jsem si jen započítala úmrtí, vrátila jsem se na předchozí rozcestí a vybrala druhou variantu :D) jsem se konečně dostala skoro na konec. A bylo úplně jedno, že jsem měla inventář přecpaný k prasknutí a měla jsem zlaťáky a diamanty. Chyběl mi smaragd, takže smůla... :D
Na jednu stranu mě to hrozně bavilo, navíc je to geniálně promyšlené. Ale pořád umírat teda není nic moc :D Navíc jsem takhle zabila asi 10 hodin a na konec jsem se stejně nedostala... Asi to jednou zkusím dohrát a dočíst, ale teď jsem z toho docela otrávená :D

hanak_v_exilu
29.06.2017

Typický gamebook Iana Livingstona - špatně odbočíte a nedohrajete ho. Od Steva Jacksona si pro změnu bere ďábelskou obtížnost. Takže i když jsem měl vytrénovaného supermana, stačilo nesebrat jeden klíčový předmět, nebo se napít ze špatné láhve a Labyrint si vyžádal další oběť. Cesta za vítězstvím je opravdu spletitá a náročná. Bez štěstí se projít nedá a ani s ním, mapou, silnou postavou a kupou zkušeností to není nic lehkého. Osobně mám radši Prokletý hvozd, ale Labyrint smrti je zřejmě nejkvalitnější fantasy kniha téhle ságy.

pusheko
24.04.2017

Jeden z nejlepších gamebooku - na každém odkazu číhá past, riskovat znamená buďto zemřít a nebo být odměněn, bez mapy jednoduše nejste schopni při opakování příběhu odhadnout, kde jste už byli a kde jste nebyli.
Cesta nabízí poměrně málo variant, než se dostanete k centrálnímu odkazu, ze kterého vedou tři možné cesty do závěru, avšak jen jediná je ta správná, aby jste získali poslední artefakt.
Gamebook se mi podařilo dohrát asi na 4. pokus. Je zapotřebí sesbírat několik artefaktů a na konci na Vás čekají silní bossové a ještě navíc Staminu vysilující kombinování.
Jak psal P.owl - nechť máte šťastné hody kostkou, bez nich horko těžko se dá dohrát!

P.owl
23.12.2016

Pokud se Vám tento gamebook dostal do ruky, gratuluji, držíte v rukou jeden ze skvostů série Fighting Fantasy. Příběh Vás vtáhne do Sukumvitova labyrintu, který je plný pastí, předmětů, nestvůr, drahokamů a i pár nečekaných dějových zvratů. Fantasy příběh jedna báseň.
V první řadě je třeba říct, že se jedná obtížností o velmi těžkou knihu. Nejen, že musíte přežít výpravu plnou nástrah, ale mimo jiné posbírat konkrétní drahokamy a složit je na konci do správné kombinace. Obávám se, že příběh má pouze jednu správnou cestu a proto je kreslení mapy víc než povinností.
Samozřejmě jsem knihu hrál opakovaně, možná i 8krát, než jsem poctivě dokončil dobrodružství.
Šťastné hody kostkou a mnoho zábavy!

Příběh a atmosféra - 10/10, Obtížnost - 10/10

AdamsonSpundik
22.07.2016

pro ty kdo začaly s gamebookama konkrétně s fighting fantasy nedoporučuji tento jako váš první

ArtemianCZ
14.02.2016

Nejlepší Gamebook na světě!
Opravdu! Nad touhle knížkou jsem strávil mládí :) rozhodně doporučuji pro každého milovníka "dračáků". :)

WolfIssen
16.01.2016

Jeden z prvních a také nejtěžších gamebooků. Tuším, že Labyrintem smrti vede pouze jedna jediná cesta k vítěznému konci.

Yarwen
31.05.2014

Labyrint je poměrně zajímavý, ale nese si se sebou jednu slabinu - je neskutečně těžký, do té míry, že se snad nejde ani dohrát. Nikdy dříve ani později jsem těžší gamebook nečetl.

gamebooky

Ian Livingstone