Město zlodějů

Napůl dobrodružný příběh, napůl hra, jejímž hlavním hrdinou jsi ty. Hrůza leží na nočním Silvertonu, nad nímž má nadvládu Zanbar Bone a jeho krvežízniví Měsíční psi. Silvertonští kupci se obrací na Tebe, ostříleného dobrodruha, s prosbou o pomoc.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15031/mesto-zlodeju-15031.jpg 4.154

Fighting fantasy (5.)

City of Thieves (1983)

Horory, Fantasy, Gamebook
Vydáno:, Perseus

Kniha Město zlodějů

pusheko
24.04.2017

výborná městská prolézačka, kde je zapotřebí najít čaroděje a poté jednotlivé artefakty, díky kterým můžete porazit závěrečného bose. Prostředí přístavního města lupičů je rozmanité, spousta nákupů, ale také soubojů a křivolakých zákoutí. Soupeři jsou poměrně silní. Gamebook patří k těm, které si rádi zahrajete znovu, protože nabízí několik variant, než se dostane k závěrečným odkazům k hlavnímu souboji. Díky pěkným názvům ulic a jejich směřování se mapa dělá jedna radost, ačkoliv není u tohoto příběhu zrovna nutná.

P.owl
23.12.2016

V tomto gamebooku se vžijete do role zachránce utlačovaného Silvertonu a Váš úkol dlí v porážce obávaného Zanbara Boneho. Cestou budete čelit několika tuhým soubojům, ale to Vás jistě nezastaví.
Jak jsem již zmínil výše, porážka hlavního záporáka je cílem, však bez jistých ingrediencí knihu nedokončíte. Dohromady jsou tři, ale na konci zjistíte že pro správnou kombinaci Vám stačí pouze dvě ingredience. Ještě stojí za zmínku, že k finální výpravě Vás děj nepustí, pokud nevlastníte zásadní vybavení.
Příběh mě velmi bavil, městská atmosféra, přístav, krámky a na konci věž, ve které se ukrývá boss. Cestou sbíráte klíčové i nepodstatné předměty, získáváte zlaté mince a procházíte příběhem ke konečné bitvě.
I když jsem gamebook hrál opakovaně, nadšení se mě drželo po celou dobu. Kreslit si mapu není nezbytně nutné, ale hodí se.
Šťastné hody kostkou a mnoho zábavy!

Příběh a atmosféra - 9/10, Obtížnost - 7/10

Cryptkeeper
20.09.2015

Poměrně těžký,ale parádní gamebook.
Dávej si pozor,za každým rohem číhá smrt;)

JeKa
18.07.2013

Tak na těhle knihách jsem ujížděla jako malá :) teď už čtu samozřejmě něco jiného a tak se neodvažuju hodnotit, ale škoda že se k nim nemůžu vrátit, aspoň mě to poučilo, že nemám knihy půjčovat nedůvěryhodným lidem...

gamebooky

Ian Livingstone