Ostrov ještěřího krále

Ostrov ještěřího krále

Krutá a nelítostná rasa ještěřích mužů z Ohnivého ostrova unáší mladé lidi z Ústřicové zátoky - čeká je otroctví, bída a pomalá, plíživá smrt. Vládne jim šílený a velice nebezpečný ještěří král, jehož moc pochází z oblasti voodoo a černé magie. Odvážíš se riskovat vše při pokusu o osvobození těch nebožáků? Podaří se ti zachránit obyvatele Ústřicové zátoky zotročované nelítostnými ještěřími muži?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25546/ostrov-jesteriho-krale-25546.jpg 4.148

Fighting fantasy (7.)

Island of the Lizard King (1984)

Dobrodružné, Fantasy, Gamebook
Vydáno:, Perseus

hanak_v_exilu
27.06.2017

Ještě před lety jsem vlastnil gamebooky od prvního do desátého dílu. Kromě tohoto. Neříkám ovšem, že jsem je všechny dohrál (Pekelný dům). Pár dní zpět jsem si odškrtl i Ostrov ještěřího krále. Možná protože k němu necítím takovou nostalgii, zařadil bych ho k těm horším. Dobrodružství je přímočaré a nevyžaduje plánování ani přemýšlení. Stačí mít nabušeného hrdinu a štěstí na hody kostkou. Přirovnal bych ho k Jeskyni sněžné čarodějnice. Na nadprůměr ho vytahuje jen zajímavé prostředí a nábor dobrovolníků.

pusheko
25.04.2017

Když už má být tenhle gamebook těžký, tak jen kvůli velkému počtu nepřátel a jejich síle. Tohle je pro milovníky soubojů, příběh i zápletka jsou nudné, věčné boje jsou nudné, žádné hádanky, gamebook je možné hrát i bez mapy, důležitý předmět k dokončení příběhu je okatý. Džungle, kytky, pláže, exotika, ještěří muži. Celé mi to přípomíná Fortress z HoMaM III
Ačkoliv může mít své skálopevné fanoušky, tenhle gamebook mne vůbec nebavil.
Co se mi líbí, že se příběh též odkazuje na předchozí události (odjel bojovat do labyrintu smrti), stejně jako v labyrintu byla sestra trolla, které jste zabili ve Městě lupičů). Jde vidět, že se Livingstone začal usazovat

P.owl
19.10.2016

Gamebook obsahující exotický příběh na tropickém ostrově, kde je Vám kladeno mnoho nástrah v podobě především tuhých soubojů, ať už jde o finální souboj nebo příšery jako obří krab, hydra či kyklop.
Právě kvůli soubojům, mě přijde pro začátek nezbytné vlastnit lektvar Staminy a umění boje (UB) minimálně 10. Cestu knihou Vám může usnadnit několik magických předmětů, například zvyšujících UB . K úspěšnému dokončení dobrodružství, však potřebujete pouze jeden klíčový předmět.
Kniha mě velmi bavila, právě pro její středně těžkou náročnost, i když se mě v soubojích moc nedařilo a až po devíti opakovaných hrách jsem ji dokončil. Kreslení mapy není nezbytně nutné.
Šťastné hody kostkou a mnoho zábavy!

Příběh a atmosféra - 7/10, Obtížnost - 5/10

Cryptkeeper
20.09.2015

Výborný gamebook plný napětí,nástrah a nebezpečných příšer.
Super příběh..pěkné,svižné tempo;)
Přijde mi,že takového parazita,jako měl Ještěrčí král,má polovina politiků..

keyestage
13.06.2012

Toto byl můj první gamebook, který jsem kdy četl. Od té doby jsem propadl sérii Fighting Fantasy. Po ''hraní'' více gamebooků mi přišel tento díl docela snadný, stejně jak ostatní psané čistě Ianem Livingstonem, což ale neubírá ani bod na příběhu. Gamebooky od Steva Jacksona mi přišli náročnější, což jsem bral jako výzvu, která mě poháněla kupředu. I přes to mi je ale lehce sympatičtější Ian Livingstone.