Dejna07 Dejna07 komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Naprosto geniální dětská kniha. Milovala jsem ji jako malá a nyní, když jsem ji četla dětem, tak jsem se nejednou od srdce zasmála. Autorka umí půvabně vylíčit dětskou naivitu.

27.09.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha je skvěle a hlavně poutavě napsána. Příběh je nádherný, strhující a zároveň desivy.

07.09.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

První kniha od této autorky a určitě ne poslední. Velmi příjemné čtení, zajímavý příběh.

09.01.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavá kniha. Nápaditý děj, který čtenáře vtáhne…

04.02.2023 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Nadčasové dílo líčící příběh jedné nešťastné ženy, která přežila Osvětim. V knize je vyobrazen nejen život v Evropě za 2. světové války, ale skvěle je zde popsána problematika rasismu v USA ve 40. letech. Hlavní postavy jsou úžasně psychologicky vykreslené.

23.09.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Romantický příběh pro ženy, který bych ale do červená knihovny nezařadila. Psaní i příběh mají oproti této literární kategorii něco navíc, i když určité prvky se tam bezesporu objevují. Oceňuji nenásilné a hlavně přehledné střídání časových linek a vypravěčů.

12.10.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Můj komentář se asi příliš nebude lišit od většiny... Jedná se o velice krásný příběh, který je napsaný opravdu svérázným způsobem, který vyzněl i z audioknihy. Zprvu nezvyk, ale po chvilce mi to ani nepřišlo zvláštní. Parádní závěr. Je fajn, že zůstal otevřený...

02.11.2021 4 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Pohled do duší dvou mladých lidí popisující bez zbytečného balastu i ty nejniternější myšlenky, řešící složité rodinné i přátelské vztahy. Zajímavý popis vývoje osobnosti, změny priorit a překonávání nelehkých ran osudu. Konec pro mě byl vyjádřením vnitřního sebepřijetí obou hrdinů, kteří se snaží jít vstříc nejisté budoucnosti.
Čteno v anglickém originále.

27.01.2021 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Follet je prostě úžasný. Několik strhujících příběhů v jedné knize. Pohled na historické události zvenčí je vždy zajímavý a ať chceme nebo ne, tak i objektivnější.

09.01.2023 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

První půlka knihy mi přišla jako dokonalý psychologický román. Líbilo se mi přeskakování v postavách i v čase. Mělo to spád. Pak jsem si jednu chvilku připadala, jako bych po letech znovu četla lanczovku, ale jen chvilku.... Ale celkový dojem dobrý :-)

30.08.2021 4 z 5

Emilovy skopičiny Emilovy skopičiny Astrid Lindgren

Přečteno s pětiletým synem. Občas jsme se oba pěkně nasmáli. Ale děti z Bullerbynu to nejsou. Ty jsou podle mě totiž geniální!

27.09.2021 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Přečteno jedním dechem. Krasne zpracované téma. Možná bych uvítala více rozvést závěr knihy. Dle mého příběh skončila rozuzlením a uvítala bych větší rozvedení závěru :-) Ale jinak super!

08.04.2021 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Velice poutavě napsaná kniha, několik dějových linek, žádná nudná část. Vřele doporučuji.

04.01.2021 5 z 5

Poslední země: Antarktida Poslední země: Antarktida Marek Vácha

Kniha mě nečekaně mile překvapila. Myslela jsem, ze by mě cestopis nikdy nemohl bavit. Autor zde spojil snad všechny možné témata - historii, zoologii, filozofii, teologii

07.02.2024 5 z 5

Šialený med Šialený med Jodi Picoult

Přečteno v originále s motivací doplnit čtenářskou výzvu o knihu napsanou dvěma autory. Sice jsem se nenudila, ale zároveň mě kniha ničím silným neoslovila. Zajímaný pohled do křehké duše mladého člověka, který se narodil s velkou zátěží.

15.12.2023 3 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Suleika Jaouad

Kniha mi rozhodně změnila názor na léčbu a samotné uzdravování. Autorka vše líčí bez příkras a klišé, která se k tomuto tématu často vážou... Je v ní spousta zajímavých myšlenek. Psáno velmi pěkně.

02.10.2023 5 z 5

Báječná škola pana Scotta Báječná škola pana Scotta Miroslava Salajková

Kniha čtená prvňáčkovi, který se i se mnou dobře bavil. Autorka krásně píše! Snad to není její poslední dílo!

24.03.2023 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Kniha mě mile překvapila. Měla jsem strach, že bude plná klišé a obecně známých rad do života. Byla psaná velice poutavě. Poslouchala jsem verzi namluvenou Jiřím Dvořákem. Nyní jsem sáhla po tištěné verzi a potřebuji vše projít ještě jednou. Velice inspirativní! Vřele doporučuji :-)

15.01.2022 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Oddechovka na chalupu, jak už tu někdo psa.... Žádné literární veledílo, ale dočetla jsem.

05.10.2021 2 z 5