Emilovy skopičiny

Emilovy skopičiny https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217893/emilovy-skopiciny-217893.jpg 4 99 18

Už jste slyšeli o Emilovi ze statku Kocouří ve vesničce Lönneberze? Tak tenhle Emil je kluk jako buk, pěkný divoch a paličák, který však vypadá naprosto roztomile – modré oči, buclaté červené tvářičky, světlé kučeravé vlasy – úplný andílek! Ovšem v malé švédské vesnici každý dobře ví, co je zač. Kdo by neznal rošťáka Emila a kdo by se neobával jeho vykutálených kousků! Když Emil něco provede, je sice za trest zavřený v tatínkově truhlárně, ale při vyřezávání dřevěných panáčků hned promýšlí novou skopičinu. Všech sto se jich do knížky opravdu nevešlo, ale ty nejpodařenější v ní zaručeně jsou!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Emil i Lönneberga, Nya hyss av Emil i Lönneberga , 1963

sgjoli
23.04.2023 3 z 5

Od Astridy Lindgrenové mám moc ráda Děti z Bullerbynu, a tak jsem chtěla vyzkoušet i další její dětské příběhy. Zkusila jsem tedy Emilovy skopičiny.
Psané je to velmi čtivě, je to svižné a zábavné čtení. Emil jako postava má sice dobré srdce, ale je dost impulzivní a své "hraní" nepromýšlí dopředu, takže to nejednou končí katastrofou. Jasně, u pětiletého dítěte to člověk asi moc nečeká, že bude dopředu přemýšlet o následcích svých činů. Ale zároveň chápu dospělácké postavy, proč jsou z Emila a jeho skopičin na mrtvici a nejradši by mu nafackovali.
Místy jsem se docela bavila. Asi bych nechtěla být na místě postav a čelit následkům Emilových nápadů, ale jako čtenářce mi to přišlo docela zábavné.
Přesto dávám jen 3 hvězdy. Děti z Bullerbynu mi přeci jen k srdci přirostly víc.

Sandik
15.02.2023 5 z 5

Emila rozhodně řadím k tomu nejlepšímu, co jsem od Lindgrenové četl. Nejen, že to je vskutku vtipné, ale navíc to i roztomile nabourává stereotypní představy o zlobivých dětech, jimž je to zlobení potřeba "vyhnat z těla" všemožnými tresty... Celkový dojem: 90%

Vikuška185
16.09.2022 5 z 5

Kniha se nám moc líbila, četli jsme ji když bylo synům 4 a 7 let a moc se líbila a hodně jsme se u ní nasmáli. Doporučuji.

Dejna07
27.09.2021 3 z 5

Přečteno s pětiletým synem. Občas jsme se oba pěkně nasmáli. Ale děti z Bullerbynu to nejsou. Ty jsou podle mě totiž geniální!

Gimli
31.08.2021 3 z 5

Emilovy skopičiny jsme četli s pětiletou dcerou. Jednotlivé povídky jsou nevyvážené jak do kvality, tak do délky. U první z nich, kdy se Emil zasekne hlavou v polévkové míse, jsme se oba smáli nahlas. Ta byla výborná. Pak bych řekl, že kvalita postupně klesá a délka se prodlužuje, což není dobrá kombinace. U poslední povídky už dcerka opakovaně říkala, že se nudí, a já jsem se jí nedivil.

Lienilda
28.06.2021 3 z 5

Takovou maminku, která si jen povzdechne a zapise lumparnu do modreho sesitku se slovy "Emil je hodný chlapeček", bych chtěla vidět. :) Původně jsem půjčila pro pětiletého syna, ale ještě to pro něj není, spousta čtení, složitých výrazů a málo obrázků. Tak jsem si ji alespoň přečetla já. Jediná pozitivní skopičina byla snad ta poslední s babou Metelici. Knihu od stejné autorky - Lottu z Rošťácké uličky už syn trochu pobíral a příhody se mi líbily více.

galadrielin
03.02.2020 2 z 5

Četla jsem synkovi, ale vlastně jsem ráda, že zatím je pro něj důležitější vlastní proces četby než obsah - vůbec jsem nepřišla na chuť konceptu, že Emilovi za každých okolností všechno projde a ještě na tom vydělá. Ne, nelíbilo se mi to a mrzí mě to, protože jinak mám autorčina díla velmi ráda.

mol378
19.09.2019 5 z 5

Chcete-li své děti pobavit, čtěte nebo dejte jim číst Emila z Lönnebergy, je to fakt sranda. Jedna z mých dcer to četla stále dokola, zřejmě to bylo podobností povah - jak ta si uměla vymýšlet! Inspirativní pro malé dareby, veselé pro rodiče a prarodiče, skvělé pro společné zábavné večery.

Taťka Hraboš
06.05.2018 5 z 5

Výborná knížka - z pohledu našich synů ještě lepší než Pipi nebo Děti z Bullerbynu. Kromě toho, že tu hlavním hrdinou je kluk, je tu i více akce a humoru (manželka poslouchala taky a děti ji místy musely okřikovat, ať se tak neřehtá, že je to ruší při poslechu :-))

mot33
27.06.2017 5 z 5

Astrid L. mám rád a ta toto v knize splněje co Elim dokáže vymyslet za skopičiny.Docela jsem se dost pobavil.

MOu598
24.05.2017 4 z 5

Četla jsem v březnu 2007. Podle mých poznámek:
Stejný text vyšel i pod jiným názvem - jiný překlad, jiné vydání, jiné ilustrace.
Hezky se čte, příhody, které se mohou na venkově stát. Emilovy rošťárny jsou vlastně dokladem Emilovy chytrosti.

carcassonna
29.06.2016 5 z 5

Super kniha!!! vrelo odporúčam každému rodičovi, ktorý zháňa niečo pre deti - či už si to budú chcieť čítať samé alebo im to budete čítať vy. U nás zatiaľ čítam ja a bavilo ma to, sú to vtipné, poučné, ale pritom veľmi jednoduché príbehy, s ktorými sa dá ľahko stotožniť...u nás až tak, že syn chcel ísť Emila osobne vyhľadať do Lonnebergy, chcel čapicu a aj drevenú pušku,akú má Emil :-)
Od Astrid Lingrenovej máme väčšinu kníh a všetky sú rovnako pútavé a dobré.

Ada23
25.03.2015 5 z 5

Krásná kniha, hodně jsme se s dcerou nasmály.

Always a reader
29.10.2014 5 z 5

Její knížky mám ráda. A četla si je i moje maminka.

nerusa
05.05.2014 5 z 5

Úžasná kniha z pera oblíbené autorky, já i děti její knihy milujeme.

nikolryskova
14.03.2013 5 z 5

Když jsem byla malá, knihu jsem si stále četla. Mohla jsem se u toho uřehtat smíchy, ta kniha opravdu nemá chybu :-D

Žanek
07.01.2013 5 z 5

Super kniha pro děti.
Malá se mohla uřehtat,když jsme ji četly :)

malen
01.09.2011 5 z 5

Tuto knihu , ale pod názvem Emil Neplecha, jsem milovala jako malá. Teď jsem ji koupila synovi a mohli jsme se uválet smíchy , hlavně při 1.příběhu. Když chci pobavit kámošky při kafe, tak jim z toho předčítám.

Kniha Emilovy skopičiny je v