decemlineata decemlineata komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tohle by měla být povinná četba.Kdysi jsem ji dostala s dovětkem:''Ty jsi nečetla Saturnina?Tak to je mezera ve vzdělání,naprav to''
Napravila jsem to už mnohokrát a ještě mnohokrát budu.

14.01.2016 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Po kolena zlaté nožky,po lokty stříbrné ručky,na každém vlásečku třpytivou perličku.
Mám dokonce pocit,že když se smála tak ji z úst padaly růže a plakala perly.Docela by mne zajímalo,když o tom píšu, jestli neměla ještě nějaké schopnosti např zda nedefekovala zlato nebo jiné vzácné kovy.
Ale jako dítě mě nic takového nenapadlo
Docela hrozný život s takovým vybavením ,ale já jsem Krásu nesmírnou milovala a na obrázku to bylo nádherné
Myslím,že 50 na 50 je úspěch knihy obsah a ilustrace.Jsou totiž překrásné.

17.01.2016 5 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Když se mě někdo zeptá na tuto knihu řeknu jen '' 3x mi ji po zapůjčení nevrátili '' tak je dobrá.
Stojí za to koupit ji ne jednou ,ale klidně třikrát Bavím se výborně když ji čtu.
Je to přehnané,bláznivé a zábavné.
Doporučuji

12.10.2015 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Mám pocit,že pan Boček ztratil jiskru.
Ději chybí lehkost vtipu,která byla v minulých dílech
Začátky serie, to jsem se královsky bavila.Pak to měla sestupující tendenci a poslední díl bylo zklamání.Podle mě to mělo skončit nejpozději 4.dílem.

14.11.2022 2 z 5

Timur a jeho parta Timur a jeho parta Arkadij Gajdar (p)

Timura jsem měla ráda.Měla jsem ho hned vedle Rychlých šípů.
Jaký měli ti kluci super život.Taky jsem to chtěla zažít
Pomáhat a chránit slabé a bezmocné.Udělat za někoho jeho práci,ale tajně (ten Gajdar byl asi magor)
Odnosit uhlí jako v Timurovi a vyplnit za to modré okénko podle Foglara.To byly sny mého dětství
Bylo to bezva dokud babičce nepřivezli uhlí a tím se splnil můj sen.Byl to černý den a přinesl mi prozření.
Od té doby si na svá přání dávám pozor.Můžou se totiž vyplnit.

17.01.2016

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

V knize J.Smetanové byla zmínka o Životopisu A Christie.Rozhodla jsem se věřit své oblíbené autorce a knihu jsem si koupila.
Bylo to šťastné rozhodnutí.Je to jedna z knih,které můžete číst opakovaně.

14.01.2016 5 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Kotleta,to je prostě jistota.
Paráda

25.10.2019 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Byla to moje první knížka od E.Bočka a byla jsem rozčarovaná z konce.Tedy z absence konce.
Chápu,že na některé otázky neexistuje odpověď.Na druhou stranu autor zůstal dlužen odpovědi i na ty otázky, na které odpovědět mohl a měl.
Podle mě si velmi usnadnil práci

30.03.2016 1 z 5

Žil jsem na Čukotce Žil jsem na Čukotce Tichon Zacharovič Sjomuškin

Propaganda sem propaganda tam.Já jsem byla z knížky nadšená a dělala jsem z ní i referát.
Když o tom uvažuji,dělala jsem referát i ze Svéhlavičky od Krásnohorské,ale co už. :)
Kdybych ji doma našla ( Čukotku) ,zkusila bych si ji znovu přečíst.Asi zapátrám,

17.01.2016 4 z 5

Anička z I. A Anička z I. A Jan Ryska

Anička je hodná holčička a Pavlík Šlechta ji zlobí
Tak jsem popsala děj své babičce.Měla na mně jen jeden dotaz.A baví tě to?
Bavilo a moc.Jen jsem si přála,aby se Anička trochu sebrala a nebyla taková pecka.
Asi na to budu muset mrknout.
Vzpomínám si jak ta knížka krásně voněla.
Možná nemrknu,ale jen očmuchám knížku a vrátím se do dětství
Za mne plný počet

17.01.2016 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

První díl je úchylná četba,další jsem si našla na netu a byla jsem zvědavá jestli je to stejný brak .
Není...je to ještě horší a nechápu,že je to tak úspěšné.
Reklama je masivní, ale nákup knihy jsou vyhozené peníze.

13.08.2013

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Asi je někde chyba a netvrdím,že v autorce,ale nemohla jsem se prokousat ani přes 10 stran.
Snaha byla,ale asi to není čtení pro mne.

23.01.2016

Starověké báje a pověsti Starověké báje a pověsti Rudolf Mertlík

Četla jsem ji v dětství vícekrát a díky Petiškovi a hlavně Mertlíkovi mám dobrý přehled o starořeckém božstvu.

22.01.2016 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Bezvadná knížka.Dávám plný počet.Není tam ani jedno slovo navíc a taky tam žádné nechybí.Možná se to jako hodnocení zdá zvláštní,ale znám spoustu úžasných knih ve kterých jsou místa,která mi vadí a vypustila bych je.

21.01.2016 5 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Doma mi jako dítěti koupili od pana Sekory téměř všechny jeho knihy a já je nadšeně četla.
Přesto, když se řekne Ferda Mravenec tak nevidím knížku,ale sebe jak hledám berušky.
Všechny ,které jsem našla jsem rozšlápla se slovy : to máš za Ferdu ty blbá Beruno.
Na mou Sekorovskou průpravu doplatila i dcera,které jsem tak dlouho vysvětlovala,že čmelák neštípe až ji jedna '' Aninka'' bodla.
Ještě,že nepsal o milých kamarádech sršních.

17.01.2016 4 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Dostala jsem se k Maříkovi jako dospělá a nebavil mě.Navíc mi šel ten chlapeček děsně na nervy.
Protože se všude básnilo jak je to úžasné čtení ,četla jsem i další díl v naději,že najdu to kouzlo.
Nevím možná je chyba ve mě.Asi jsem to měla číst jako dítě.Jako dospělá mám jedinou touhu.
Nařezat Kájovi a Zdeničce na holou

17.01.2016

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Za mne 5 hvězd.
Jako dítě jsem všechny díly Neználka milovala,ale 1.díl nejvíc.
Strašně jsem toužila městečko navštívit.
Chtěla jsem mít domeček v Kvítečkově a kamarádit s malenkami.
Souhlasím s tím,že komunismus z toho cítit nebyl.

Domovní důvěrnosti Domovní důvěrnosti Jindřiška Smetanová

Laskavé,vtipné a milé
Paní Smetanová ve svých knihách hladí duši.Dívá se na lidi velmi shovívavě.
Když mám na duši splín,čtu Domovní důvěrnosti.

14.01.2016 5 z 5

Milé oddechové čtení. Takové "čtení na dovolenou". Je to vyznání lásky partnerovi.
Je to o hledání a je to čtivé. Jsem zvědavá jestli bude autor v psaní pokračovat,nebo už si v sobě vše našel a uzavřel.Trošku to na mne totiž působí jako terapie psaním.

27.08.2023

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Vynikající, ale ten konec je jak z červené knihovny.

24.07.2019 4 z 5