decemlineata decemlineata komentáře u knih

Milé oddechové čtení. Takové "čtení na dovolenou". Je to vyznání lásky partnerovi.
Je to o hledání a je to čtivé. Jsem zvědavá jestli bude autor v psaní pokračovat,nebo už si v sobě vše našel a uzavřel.Trošku to na mne totiž působí jako terapie psaním.

27.08.2023

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Mám pocit,že pan Boček ztratil jiskru.
Ději chybí lehkost vtipu,která byla v minulých dílech
Začátky serie, to jsem se královsky bavila.Pak to měla sestupující tendenci a poslední díl bylo zklamání.Podle mě to mělo skončit nejpozději 4.dílem.

14.11.2022 2 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Kotleta,to je prostě jistota.
Paráda

25.10.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Vynikající, ale ten konec je jak z červené knihovny.

24.07.2019 4 z 5

Každá doba má svoje vlny.Teď jedeme na HYGGE.
Vychází spousta knih " jak být šťastný,nebo lépe- spokojený".
Přiživuje se na tom kde kdo.Chceš být šťastný?Bez zapálené svíčky nemáš šanci...
Jako nápad napsat knihu o Dánech jinak,dobrý,ale kdo by to koupil,že?
Tak máme HYGGE už po sté a pořád se to prodává.
Přečíst Wikinga a pak pryč od knižního hygge k živému,jinak se čtení minulo účinkem.
Když se dívám kolik na to téma autor napsal knih...tak asi ani nemá čas si zapálit svíčku s přáteli :)

30.08.2018

Záhada Kuby Rozparovače Záhada Kuby Rozparovače Andrzej Pilipiuk

Toto byl můj první Vandrovec a hned mě chytil.Tolik nápadů a absurdit vymyslet ,teda klobouk dolů
Moc by mě zajímalo v čem autor jede.To musí být matroš.
Rozhodně si vyhledám další knihy.Doporučuji.

13.04.2016 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Byla to moje první knížka od E.Bočka a byla jsem rozčarovaná z konce.Tedy z absence konce.
Chápu,že na některé otázky neexistuje odpověď.Na druhou stranu autor zůstal dlužen odpovědi i na ty otázky, na které odpovědět mohl a měl.
Podle mě si velmi usnadnil práci

30.03.2016 1 z 5

Cvrček hrdina Cvrček hrdina Václav Kůrka

Pohádka pro děti se spoustou krátkých básniček,které doplňují děj. Utkvěla mi hlavně jedna.
Kopy,kopy,kop,
kopem nový hrob!
Nový hrob my vykopáme
křižáka v něm pochováme,
kopy,kopy,kop!

29.01.2016

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Asi je někde chyba a netvrdím,že v autorce,ale nemohla jsem se prokousat ani přes 10 stran.
Snaha byla,ale asi to není čtení pro mne.

23.01.2016

Fantom chrámu Fantom chrámu Robert van Gulik

Četla jsem všechny příběhy soudce Ti a doporučuji milovníkům detektivek udělat totéž.
Začala bych Třikrát soudce Ti,aby se člověk dostal do obrazu.
Vraždy,které soudce řeší jsou vždy tajemné a většinou se zdá,že vraždil duch.
Na čtenáře čeká tajemno,překvapení a spousta zajímavostí ze staré Číny.

23.01.2016 5 z 5

Zlatý klíček Zlatý klíček Alexej Nikolajevič Tolstoj

Malvína,panenka s modrými vlásky byla můj dětský idol.Tuhle knížku jsem četla pořád dokola a nakonec vyhledala i Pinocchia a byla překvapivě mírně zklamaná.

22.01.2016 5 z 5

Starověké báje a pověsti Starověké báje a pověsti Rudolf Mertlík

Četla jsem ji v dětství vícekrát a díky Petiškovi a hlavně Mertlíkovi mám dobrý přehled o starořeckém božstvu.

22.01.2016 4 z 5

Prázdniny v Tanapu Prázdniny v Tanapu Zdeňka Bezděková

Jako dítě jsem tu knížku četla opakovaně

22.01.2016

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Bezvadná knížka.Dávám plný počet.Není tam ani jedno slovo navíc a taky tam žádné nechybí.Možná se to jako hodnocení zdá zvláštní,ale znám spoustu úžasných knih ve kterých jsou místa,která mi vadí a vypustila bych je.

21.01.2016 5 z 5

Rytíř ve zlaté zbroji Rytíř ve zlaté zbroji Jude Deveraux (p)

Byla chudá,ale čistě zaplátovaná a nakonec si ji vzal boháč.
Takhle jsem vždy definovala červenou knihovnu.
Rytíř je jediná kniha,kterou jsem vydržela dočíst až do konce.Na svou obhajobu musím přiznat,že jsem byla nemocná.Asi se mi choroba vrazila na mozek.
Prý se to čte kvůli odreagování a pohlazení.Víra,že každá dojdeme svého štěstí mnohým ženám pomáhá.
Každý potřebuje občas pohladit,ale pokud bych měla opět číst něco takového, tak do mě raději kopněte.
Nechápu jak někdo (např. moje matka) dokáže utrácet peníze za něco,co má jen cenu papíru do sběru.

19.01.2016 odpad!

Jidiše kop Jidiše kop Nilton Bonder

Koupila jsem si tuhle knížku v domnění,že to bude legrace a klasický židovský humor.
Byl,ale až v druhém plánu.Jako pomůcka pro pochopení toho hlavního a to je židovské myšlení.
Chtěla bych umět takhle přemýšlet,ale jsem vděčná za pomůcky v knize obsažené,protože to neumím i když se moc snažím.
Není to kniha pro každého,ale rozhodně ji prolistujte až ji někde uvidíte.Možná vás osloví tak jako mne.

19.01.2016 5 z 5

Anglická konverzace (nejpoužívanější slova a fráze na cesty) Anglická konverzace (nejpoužívanější slova a fráze na cesty) Michal Jon

Na začátku je jako všude stručná gramatika atd.
Pak jsem si všimla jak to má autor promyšlené.
Napřed představení,běžné fráze,pak společenský styk,který zahrnuje vše až po sex .
Takhle pečlivě rozebírá různé situace. (I foneticky,pro jistotu)
Po přečtení frází v kapitole Společenský styk jsem věděla,že knížku beru s sebou..
Věty " Chci se s tebou vyspat, nebo nechci se milovat bez kondomu" mi připomněly, jak jsem se na letní dovolenou k moři vyzbrojila pouze větou " v mém pokoji nefunguje topení".Budete se asi divit,ale nepoužila jsem ji.
Navíc mě autor v úvodu ujistil,že pokud se budu držet jeho pravidel udělá moje angličtina velmi dobrý dojem.A potom už dlouho toužím.

19.01.2016 3 z 5

Tři blázniví Robinsoni Tři blázniví Robinsoni Achille Gregor

Tři kamarádi se rozhodnout podniknout výlet do Británie a Skotska.
Gregor přehání,kombinuje pravdu a fikci a vše celou dobu neztrácí na vtipu.
Pokud ji někde uvidíte neváhejte a kupujte,stojí za to si ji přečíst.

Míček Flíček Míček Flíček Jan Malík

Příběh nestagnuje,nenudí ,ilustrace skvělé,Co chtít pro děti víc.

19.01.2016 4 z 5

Léta s Top Gear Léta s Top Gear Jeremy Clarkson

Tenhle titul jsem původně koupila pro manžela,ale musím přiznat,že ji dostal se zpožděním.
Nemohla jsem se odtrhnout od čtení.
Sarkastický humor Clarksona. Jeho přesné vykreslení situací a humor.Málo slovy vše.
To je Clarkson.Nechtěla bych s ním pracovat,ale vždy si ráda přečtu jeho knížky.
Za mě plný počet