Zlatý klíček

Zlatý klíček https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62974/bmid_zlaty-klicek-umL-62974.jpg 4 59 10

Podtitul: Buratinova dobrodružství. Příhody dřevěného panáčka, který utekl svému tvůrci a odvážně se vrhl do neuvěřitelných dobrodružství.

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Золотой клйучик или приклйученийа Буратино , 1936

Nermal
20.07.2022

Tuhle knihu jsem dostal k vánocům. Zprvu se mně moc nelíbila, postavičky mně byly nějak cizí, ale nakonec mě dostal zloduch Karabas Barabas. Později jsem poznal i Pinocchia a bylo mi divné, že jsou si s Buratinem tak podobní.

kolacky
20.03.2022 5 z 5

Nezapomenu, jak nádherně předčítal tuhle knížku pan Karel Höger v rozhlase. To jeho měkoučké brněnské "Buratíno..." a "otče Karlo", to slyším dodnes.

munka
09.09.2020 5 z 5

Rozprávka, ktorá poteší aj v tejto uponáhľanej dobe.

outzzo
24.11.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek v dětství. Vzpomněl jsem si na ni po mnoha mnoha (a ještě jednou mnoha) letech.

bábuška
25.02.2017 5 z 5

Patří mezi mé nejoblíbenější dětské knihy. Taky chudák podle toho vypadá.

Damato
07.06.2016 5 z 5

Vytáhla jsem pro vnučky z knihovny tuhle knížku, kterou jsem jako malá četla každou chvilku- pamatuji se, jak jsem strašně chtěla ochutnat cibuli, nakonec mi ji mamka oloupala, já do ní kousla a.... už jsem to v životě nikdy neudělala - chudák Buratino , jak mu to mohlo chutnat??? a tak jsem po letech zase vešla zpátky do dětství - našla jsem i od sebe omatlané stránky - a začala ji po večerech holkám číst, holčička s modrými vlásky - to je teď náš idol. Jen čekám, až bude venku teplo a holky se u vody napatlaj jakoukoli modrou - no věřím, že nezklamou :-)

katerina9455
11.02.2016 4 z 5

Znám Pinokia, ale tuto knížku jsem neznala, jsem moc ráda, že jsem se k ní díky povinné četbě v ruštině dostala. Ano četla jsem ji v ruštině a i tak se mi "louskala" dobře :) Moc pěkná dětská knížka!

decemlineata
22.01.2016 5 z 5

Malvína,panenka s modrými vlásky byla můj dětský idol.Tuhle knížku jsem četla pořád dokola a nakonec vyhledala i Pinocchia a byla překvapivě mírně zklamaná.

Seraphin
09.06.2015 3 z 5

Po přečtení jsem dostala chuť přečíst nebo zkouknout i Pinocchia.

Daxie L. Jesus
02.03.2013 2 z 5