Dean Winchester Dean Winchester komentáře u knih

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Kniha, která je svědectvím toho, že i mateřská láska má své meze a může se kdykoli pokazit. Kniha je popisem hrůz, které zažíval David nejen doma ze strany matky a později i vlastních sourozenců, ale i ze strany spolužáků, z důvodu jinakosti způsobené týráním. Autor velmi živě nastiňuje svůj vlastní "život", přičemž se čtenáři ježí vlasy na hlavě. Nezbývá než kroutit hlavou nad tím, jakou bestií se může stát dříve vlídná matka.

05.11.2018 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Geniálním způsobem napsaná knížka, fascinující myšlenky téměř osmileté Elsy, až jsem se občas styděla za to, že by mě taková geniálnost nikdy nenapadla. Naprosto úžasné prolínání pohádek z Miamasu a skutecného života obyvatel hradu (domu, který Elsa střeží společně s Vlčím srdcem a worsem)
Zezačátku jsem byla občas znuděná zdánlivě nepodstatnými příběhy z Miamasu, časem jsem však pochopila jejich význam a hloubku myšlenky. Miluju babičku a její vynalézavost.
FASCINUJÍCÍ KNIHA

13.02.2018 5 z 5

Nápad zajímavý, příběh originální! Neseděl mi však vůbec styl psaní. Přímá řeč minimální. Ze začátku mi vadily kapitoly z mládí a hodně politického kontextu. Na konci však do sebe příběhy zapadly.
Celou knihu jsem hodně bojovala s pokračováním ve čtení a to hlavně kvůli stylu psaní. Dalo by se napsat mnohem lépe.
Kniha má být vtipná, humor mi však přišel suchý a chabý. Chápu ale, že byl příběh psán na míru jiné kultury.
Druhý díl již čeká v knihovně, asi ale bude čekat ještě dlouho.
Za mě 2/5 a byla jsem ráda, že to mám konečně za sebou.

10.04.2023 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha se skládá z jednotlivých příběhů tří žen / dívek, které zažily skutečné utrpení života. Naprosto geniální propletení příběhů, realistické zobrazení nesmírného utrpení. Velmi silná kniha vybízející k zamyšlení.

12.11.2018 5 z 5

Kniha je naprosto geniálním způsobem napsaná. To, jak nám princ Ládík podává své "utrpení" s nadhledem a humorem, je až neuvěřitelné. Mám jeden velký zlozvyk - zakládám si samolepícíma záložkama oblíbené pasáže a zaškrtávám si jednotlivé odtavce - jak na cestě Ládík hubnul, kniha naopak tloustla. Myslím, že jsem vytvořila svůj nový osobní rekord - přes 3o záložek a 5o zaškrtaných odstavců. :D Knížka se nyní špatně zavírá :) K pasážím se budu velmi ráda vracet při těžkých chvílích :)
Jediné, co bych vytkla, je samotné zpracování knihy - na knize 4o dní pěšky do Jeruzaléma se mi libily vlastní Ládíkovy kresby, které však v této knize nejsou. Byly příjemným zpestřením a zaujaly, kresby vytvořené z fotek v této knížce jsem povětšinou přeskočila a moc jsem se jimi nezabývala.
Knížku každopádně doporučuji komukoli se smyslem pro humor. A ten, kdo smysl pro humor nemá, nechť si ji stejně přečte, protože Ládíkovým vtipům se nelze nesmát. :)

19.11.2016 5 z 5

Do nebe a zpátky Do nebe a zpátky Mary C. Neal

Autorka by chvílema potřebovala proplesknout.. buďto ať je ortopedka věnující se především fyzické složce člověka nebo "léčitelka" jak sama sebe nazývá.
Zajímavě napsaná knížka, pár pasáží k zamyšlení, ale potkat takového člověka jako je autorka ve skutečném životě, tak se otočím a utíkám. :D
(Pozn. jsem nevěřící - tápající)

26.06.2017 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

strašně se mi líbilo, když do příběhu vstoupila Tris.. líbilo se mi, že zde byly popsány Tobiasovy pocity, které byli v Divergenci popsány ze strany Tris.. sice se chvílemi zdálo, že děj se opakuje, ale opakoval se z jiného pohledu, z pohledu Čtyřky.. líbilo se mi, jak Čtyřka popisoval vzkvétající lásku k Tris.. .)

29.03.2015 5 z 5

Výhra Výhra Patricia Wood

nádherně napsaná knížka.. hezky popsaný život kluka, který má o kolečko víc, z jeho pohledu.. v knížce je dobře popsána jeho zneužitelnost, touha po lásce a věrné přátelství.. knížka se mi moc líbila a určitě ji doporučuji jako odpočinkové čtení, není to žádné složité čtení, u kterého byste museli neustále přemýšlet.. jedna z mých nejoblíbenějších.. :)

17.11.2014 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Kniha mě neskutečně bavila! Postavy prokreslené a jejich vývoj v průběhu děje dával smysl. Líbil se mi styl, kterým byly psané jednotlivé kapitoly - odlišení jednoho Willa od druhého.
Za mě 5/5 a určitě se ke knize někdy vrátím.

10.04.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Rozjezd knihy celkem nudný a pro mě i dost zmatený - mnoho nových místy i nepochopitelných pojmů - občas jsem se musela do čtení dokopávat. Poté jsem se však začetla a vypadla z toho celkem zajímavá a zábavná knížka. Každopádně je to ale největší blbost, jakou jsem kdy četla :D

27.07.2017 4 z 5

Pomsta Pomsta Sharon Osbourne

Příběh celkem předvídatelný. Samá nevěra, zrada a pomsta. Za celou knihu mi ani jedna postava nepřirostla k srdci. Postavy nebyly moc prokreslené, vývoj taky nijak zvláštní neměly. Erotických částí jsem upřímně čekala víc. Průměrná kniha, ke které se už vracet nepotřebuji.

04.02.2024 2 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Přehršel postav s jejich příběhy, což při čtení občas působilo zmatky. Kniha však odsýpala. Nápad zajímavý. Vývoj postav bezva, jejich myšlenkové pochody též. Některé myšlenky zemřelých výborné a inspirativní. Cením téma lgbt skupiny, které je velmi důležité.
3/5

10.04.2023 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Kniha od začátku do konce předvídatelná, nic nepřekvapilo, myšlenky vázly. Příběh zajímavý, nápad fajn, ale zbytečně přitažené za vlasy. Postavy neprokreslené, bez vývoje, popis chabý a povrchní, myšlenkové pochody hlavní postavy bez vysvětlení, velké zvraty v názoru bez většího důvodu (či autorkou nepromyšlené, neprokreslené).
Druhý díl zkusím jen proto, že ho mám doma.
Za první díl 2/5

10.04.2023 2 z 5

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

Po přečtení Will Grayson, Will Grayson mě tahle kniha hrozně zajímala. Je to v podstatě kniha z knihy a to miluju! Není to pokračování, jak by si někdo myslel, ale v podstatě součást, která v původní knize nebyla, dá se říct, že je to rekvizita z knihy.

Ta myšlenka je za mě skvělá! Bavilo mě, že autor pracuje s divákem/čtenářem. Kniha s vámi komunikuje a vám se občas chce jí i odpovědět.

Zpracování mě chvílemi rozčilovalo. Vadilo mi, že autor pracuje s hromadou muzikálů, kdy český čtenář v podstatě nemá šanci rozumět. Chápu ale, že autor předpokládal hlavně americké čtenáře, kde je středoškolský muzikál naprosto běžnou věcí.

Kniha se mi líbila, nebyla to topovka, ale jako rekvizita dobrý nápad.
3/5

01.04.2023 3 z 5

Třeťák Třeťák Ella Fever

Velice důležité trans* téma, které není ve společnosti tak známé. A když už ho někdo zná, i tak se blbě ptá na penisy a vaginy, přesně jako postavy v knížce. Autorka krásně rozebírá, jaký je rozdíl mezi genderem a sexualitou. Za téma bych dala klidně 5*.
Celkové pojetí mi ale přišlo kýčovité a moc na sílu, za to jednu hvězdu ubírám. A nejvíc mi vadilo, že podle mě korektorka stihla přečíst a opravit max první půlku knížky. Druhá půlka je plná chyb, chybí tam tečky za větami, mezery mezi slovy a dokonce i celá slova. Hodně to ruší od čtenářského požitku. Hvězdu za bych za to normálně ubrala, tady to ale opravdu vynahrazuje velmi důležité téma knihy, které u českých autorů*autorek jen tak nevidíme.

11.03.2023 4 z 5

Papírový dům: Akademie Papírový dům: Akademie Ivan Tapia

Knížku jsme koupili jako fanoušci La Casa, je to ale ve výsledku docela blbost. Spousta textu a téměř nulová zábava. Jako zpestření ale zajímavé.

30.07.2022 1 z 5

Dimiter – Příběh agenta vyslaného peklem Dimiter – Příběh agenta vyslaného peklem William P. Blatty

Knihu jsem dočetla s nadšením a hlavně s otevřenou pusou... :) jedna z mých nejoblíbenějších.. :3

17.11.2014 5 z 5