DCKH DCKH komentáře u knih

Václav Malý - Cesta za pravdou Václav Malý - Cesta za pravdou Jan Jandourek

Kniha dialogu se zkušeným knězem a biskupem.
Asi nejsem oběktivní,dostal jsem ji od mé babičky a neumím si představit osobu kterou by toto veledílo mohlo zaujmout.
Jedině snad jistá nostalgie nad zážitky z mynulého režimu by mohla stát za nostalgii ale ne pro mne.
25%

03.12.2015 1 z 5

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Už jen kvůli způsobu jakým je kniha napsána a protože já sám jsem od svého narození samotářem je toto jedna z nejlepších knih mého mladého života.
Pro všechny které zajímají scénáře sci-fi budoucnosti.
95%

03.12.2015 2 z 5

Peklo v ráji Peklo v ráji J. M. Troska (p)

Dílo ve stylu Robinson Crusoe za mlada.
Pokud jde o pohled v rámci celé serie tak pro mě jedna z nejlepších.
Pro všechny nadšence literatury ze staré školy.
PS:Když tato kniha vyšla byly mi 3 roky

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Pefect vhled do světa středověkého šélenství,z nákého důvodů mne baví číst o masovém vyvraždování křestanů přestože sám jsem křestan.Toš mne ukamenujete.Jak řekl Pavel ve svém Listě do Korintu Raději zemři pro Krista než žít pro tento svět
80%

Ježíš: Životopis pro 21. století Ježíš: Životopis pro 21. století Paul Johnson

V Ježíše jako božího syna věřím od dětství,tudíž budu neoběktivní a stručný.
Vysoce kvalitní životopis opravdového Pána této zkažené planety je napsán čtivým,zajímavým a hlavně užitečným způsobem.Doporučuji každému kdo se považuje nebo kdysy považoval za lidskou bytost a vím že za tento komentář budu kritizován.

Jak zvládat depresi Jak zvládat depresi Jaro Křivohlavý

No já si dovolím s hodnotící Hipi trochu nesouhlasím sám jako člověk Depresi prožívající vím já sám jako občas nakopnout potřebujeme,jen to nechceme slyšet,tot reakce na úvod.
Osobně se s tímto tématem potýkám dlouhodoběji a o Jaru jsem slyšel už před delší dobou četl jsem více jeho odborných článků a jako odborníka ho také uznávám.Tuto jeho knihu čtu asi dva měsíce a stále mne to duševně naplněje.
Přesto že můžete říct tobě je 20 co víš o těžkostech života,inu možná ne tolik jako vy ale něco ano a učím se .....
Toto téma pan Křivohlavý podává kvalitním,celistvým a čtivým způsobem protože jako lékař se značnou praxí ví o čem píše.Doporučuji každému kdo chce pomoci někomu v těžkém životním období nebo je sám prožívá.
100,1%

Příběhy pro potěchu duše Příběhy pro potěchu duše Bruno Ferrero

Poučné mini příběhy pro odpočinek po práci.Nemyslím si že je zde nutný podrobný popis.Autorem je selesiánský kněz tudíž motivace je nasnadě.Jsem za knihu rád ale nepovažuji ho za něco převratného.
Doporučuji přepracovaným lidem kteří chtějí lépe ovládnout své vztahy
80%

Diesel II. Diesel II. Roman Šťastný

Pana Matulíka i Romana jsem měl čest poznat osobně a příběh je jeden z mých nejoblíbenejších z oblasti podsvětí,zažitého boje a zkušeností s alkoholismem.
Roman je člověk životem protřely,charismatem je to bojovník a schopný voják ale i velitel,což prokázal jako vedoucí baráku ve vězení.Jediné co mi v titulu chybělo byl popis jeho zkušeností před vězením konkrétně cizinecká legie a armáda ČR.
Kniha je důkazem že je nemožné mít drsnou duši a zároven mít v pořádku vztahy s lidmi a rodinou.
Jsem velmi rád že Roman mohl být znovuzrozen,spasen a najít Živého Boha.
Za mne doporučuji každému se zájmem o skutečné příběhy nejen z prostředí podsvětí.
100%
+ Ztotožnuji se s většinovým popisem RADOS přesto bych doporučil zkusit se vžít do Romanovy situace a alespon jednou si přečíst knnohu Kazatel v Bibli

Jestřábí kaňon Jestřábí kaňon Jaroslav Svojše

Hlavním motivem a středem událostí jsou vztahy mladých lidí.
Téma je vysoce podstatné,škoda že mají podobné tituly tak malou čtenost.Tot můj povzdech.
Celá utlá kniha se točí kolem osudu šesti kluků,kteří si vytvoří svůj spolek Jestřábů.Vede je Vapík-člověk s charismatem psychologa a zárodkem profi vedoucího.Přesto je čeká náročně kritická puberta kterou bohužel naruší jejich jednutu ....
Jeden z nejlepších titulů které jsem na ZŠ oběvil,doporučuji všem školou poviným nebo zájemcům o vztahy náctilatých.

Talisman spiklenců Talisman spiklenců Svatopluk Hrnčíř

Tato kniha je dle mého nejlepší z celé série , povinná četba pro každého mladého co si myslí že je moderní vulgarismus nebo sprejování po zdech.
Osobně jsem ji četl naposled před 12 lety a v té době jsem ji přímo zbožnoval.Personifikovala můj vztaha k literatuře a myslím si že ve svém oboru knih pro mládež je jedna z nejlepších v ČR .
90%

Vysoký cíl Vysoký cíl Lubomír Man

Tato kniha ve mne probouzí velké emoce ... dostal jsem jí v době rozvodu rodičů proto mi prosím prominte trochu sentimentu.Myslím si že asi měsíc po dočténí knihy jsem začal s amatérskou atletikou ve formě Běhu dva roky poté jsem absolvoval první závod na 12 km poté jsem se začal zajímat o organizaci závodů Spartan race Čr.
Kniha je dle mého jedinečná v motivačním a inspiračním potenciálu.
Doporučuji všem nesportujícím a bojujícím s leností.

Katolicismus východně od edenu Katolicismus východně od edenu Richard Bennett

Bezva popis ŘÍMSKOKATOLICKÉ PROHNILOSTI.Knihu znám a pročítám již delší dobu a jako křestan se mohu plně ztotožnit s autorovým pohledem na popisované bahno.Ve věcech týkajících se mé víry jsem poměrně radikální a vím to o sobě ale to že miliarda lidí věří lžím o Papežské dokonalosti,o neposkvrněném početí Marie nebo o očistci.Říkejte si co chcete ale to je v dnešní době skandální.Nevím kolik z vás kteří jste to četli víte něco O Bible nebo o opravdovém křestanství ale mohu vás ujisti že to o čem se mluví v kostelech s tim nemá nic společného.
Troufnu si ocitovat Rados který hodnotil titil přede mnou,snad mi to promine :SPASENI JSTE ZADARMO SKRZE VÍRU, NE Z VAŠICH SKUTKŮ, ABY SE NIKDO NEMOHL CHLUBIT

Nebojte se bránit Nebojte se bránit Zdeněk Náchodský

Pro lidi kteří s podobnými tituly nemají zkušenost budu asi přehnaně kritický,přesto.Dle mého nazorů je tento titul jeden z nejhorších v oboru sebeobrana za posledních 10 let.Několik důvodů:Autor se jen minimálně zabývá doopravdy osvědčenými technikami zneškodnění protivníka na ulici
Vůbec neuvádí proč by zrovna on měl mít kvalifikaci někoho poučovat v oblasti přežití ve městě
Jako asi jedninou pozitivní náležitost bych uvedl zmínku o právní nařízeních
Pro lidi kteří se chtějí doopravdy umět bránit a naučit se to co nejrychleji doporučuji knihu sebeobrana-Jednotky SAS nebo Krav maga.
Ano pan náchodský se snaží působit na čtenáře jako odborník,kterým i je,ovšem ne v oblasti boje na ulici ale v oblasti zákonů a jak praví jedno přísloví raději budu souzen deseti než odnášen pěti.
Jen můj názor,nejspíš se mnou většina lidí souhlasit nebude,toš jen do mě.

03.12.2015 1 z 5

Tělo jako posilovna Tělo jako posilovna Mark Lauren

Pro mne leč to bude asi značně nepopulární jako pro člověka upřímného a s vlastním tělem posilujícího již od mládí je tato kniha největším zklamáním 2015.Nenašel jsem jediný cvik který bych neznal již před tim.za mne vyhozené peníze.Podle atraktivní obálky jsem očekával užitečnost ale opak byl pravdou.Na druhou stanu lidem kteří se například chtějí jen zalíbit ženám nebo zhubnout to asi pomoci může takže za mne 50%

Taková dlouhá cesta Taková dlouhá cesta Luděk Rejchrt

Jako učedník PJK se přiznám na začátek k jedné věci,na táhle knize jsem závislý již od učiliště,dala mi tolik že bych to Ludkovy asi nesplatil i kdybych byl milionář.Myslím si že nejen pro každého křestana je velmi užitečné znát historii ŘKC.Kniha znalým a praktickým způsobem popisuje všechny kontroverzní období v dějinách církve která v dnešním světě ztrácí pevnou půdu pod nohama ale i popularitu a může si za to sama.Za mne 100%

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Knihe je extrémě čtivá ale s užitečností si tím až tak jistá jesem.Je pravda že třeba názorný obrázky a rady mi pomohly ale většinu testu si troufám považivat za nepotřebný balast.Začínám být alergický na jednu věc:dříve když někdo odkládal tak se oněm prostě řeklo že je to lenoch zatímco dnes je to prokrastinátor a mě to nepřipadá jako pozitivní posun.Ale za to autor nemůže.Myslím si že publikace je vzhledem k poměru cena-výkon zpracována užitečně

03.12.2015 odpad!

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Knihu jsem četl naposledy asi před pěti lety a v té době jsem ji považoval za nejlepší co jsem kdy četl.Stále je to je jedna z nejlepších beletrii .... způsob jakým se autor pohybuje ve sférách fantasie je tak jedinečný že jsem si chílemi myslel že doopravdu bojuji se lvy a jsem v jiným světě.Jedna z mála knih která doopravdy obstojí i ve strovnání s Narnií nebo HP.Za mě doporučuji každému s duší dítěte 100%

Začni běhat Začni běhat Matt Roberts

Kniha je velmi kvalitní,z odkazem na neužitečnost se neztotožnuji,Autor má osobní zkušenosti s vrcholovým sportem spíše prodloužil číst o motivaci a prevenci proti zranění,případně o volbě hudby a doplnků.Myslím si že běhat by měl přinejmenším každý kdo neprovozuje jiné sporty.

03.12.2015 2 z 5

Ani ň - jak chránit své srdce před smyslností Ani ň - jak chránit své srdce před smyslností Joshua Harris

Perfektní publikace z žánru křestansky populárně naučných.Doporučuji přdevším mládeži potýkající se se smyslností a chtíčem.Kdo chce zvítězit s hříchem v oblasti sexu a tak našel tu správnou mapu,pak už jen stačí Bible.Nesouhlasim s Eruniss s tím že by měla být delší,myslím si že je téma probráno ze všech stran.

Churchill Churchill Paul Johnson

Bezvadným a čtivým způsobem zpracovaná biografie obrovské osobnosti.Pro všechny co se zajímají o osobnost Chrchilla nebo chtějí doopravdy v životě neco dokázat a změnit svět.Já sám jsem si titul přelouskal asi pětkát v řadě a jsem za něj nesmírně vděční.Nemůžu si pomoct ale musím napsat že je to nejlépe zpracovaná biografie člověka co jsem kdy četl.Johnson popsal Winstna perfektním způsobem,snad dodat je citát:Nikdy se nevzdávej,nikdy neustupuj ani v sebevětších maličkostech.W.CH.