Nebojte se bránit

Nebojte se bránit https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137489/bmid_neboj-se-branit-137489.jpg 2 2 1

Žena, strážník, penzista, devítiletá holčička, policista, podnikatel, příslušník vězeňské služby – lidé ohrožení přepadením, znásilněním, loupeží, napadením nebo jiným násilným útokem z důvodu své funkce, postavení, stáří, pohlaví. Jedni jsou napadáni proto, že chrání pořádek, životy, zdraví a majetek jiných před agresory, druzí proto, že je útočníci vyhledávají jako své ideální obětí v domnění, že jsou snadným a neškodným terčem. Bývají nemile překvapeni, když se setkají s rozhodným a efektivním odporem. Tato publikace si klade za cíl, aby se násilníci s účinným odporem setkávali čím dál tím častěji.... celý text

DCKH
03.12.2015 1 z 5

Pro lidi kteří s podobnými tituly nemají zkušenost budu asi přehnaně kritický,přesto.Dle mého nazorů je tento titul jeden z nejhorších v oboru sebeobrana za posledních 10 let.Několik důvodů:Autor se jen minimálně zabývá doopravdy osvědčenými technikami zneškodnění protivníka na ulici
Vůbec neuvádí proč by zrovna on měl mít kvalifikaci někoho poučovat v oblasti přežití ve městě
Jako asi jedninou pozitivní náležitost bych uvedl zmínku o právní nařízeních
Pro lidi kteří se chtějí doopravdy umět bránit a naučit se to co nejrychleji doporučuji knihu sebeobrana-Jednotky SAS nebo Krav maga.
Ano pan náchodský se snaží působit na čtenáře jako odborník,kterým i je,ovšem ne v oblasti boje na ulici ale v oblasti zákonů a jak praví jedno přísloví raději budu souzen deseti než odnášen pěti.
Jen můj názor,nejspíš se mnou většina lidí souhlasit nebude,toš jen do mě.

Zdeněk Náchodský
česká, 1942
1993  83%Taktika policejní akce
1992  85%Učebnice sebeobrany
2006  40%Nebojte se bránit
1987  67%Umíte se bránit?
2019  0%Teorie sebeobrany