Katolicismus východně od edenu

Katolicismus východně od edenu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179522/katolicismus-vychodn.jpg 4 3 4

Všichni lidé se chtějí k Bohu přiblížit způsobem, který sami uznávají za vhodný. Nic překvapivého - všichni jsme pyšní, samospravedliví a od přirozenosti neposlušní zjevené Boží vůli. S tímtéž prastarým problémem se potýkal i Kain a selhal, když od Boží přítomnosti odešel žít „východně od Edenu“ - a tento morální zápas pokračuje i v 21. století. Neuhasitelná touha vlastnit a být vlastněn Pravdou je pro tuto bitvu vždy tím nejpotřebnějším. Jakým způsobem je katolicismus „východně od Edenu“? U běžného katolíka se mísí zájem o celosvětové dění s ohromením nad současnými odhaleními uvnitř církve. Uprostřed doktrinálního a etického zmatku zůstává většina sporných otázek neanalyzována a nevysvětlena, a tak jsou katolíci i nekatolíci ponecháni v nejistotě, kdeže to Římskokatolická církev stojí. Tato kniha vás nenechá na pochybách ohledně správné odpovědi. V knize Katolicismus: Východně od Edenu jsem se snažil citlivě a nestranně podat sporné body katolicismu 21. století. Každé téma je pečlivě zdokumentováno, takže čtenář, který chce s jistotou vědět, jestli to, co je zde napsáno, je pravda, si může tyto informace snadno nalézt. Doufám, že tato kniha bude mluvit jak k mysli, tak i k srdci čtenáře. Richard Peter Bennett, leden 2005... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Křesťanský život

Catholicism East of Eden , 2011

DCKH
03.12.2015 3 z 5

To nebylo myšleno na vás,omlouvám se jestli jste to tak pochopila.Ale myslel jsem to zpíš na Kněze a vedoucí a jestli se vás to doktlo tak se moc omlouvám.A jestli jste to pochopila jako urážku tak si zasoužím vaše pohrdání

AdélaV.
03.12.2015

No - já si prohnilá nepřipadám!! Souhlasím s vaší poslední větou a světe div se: jsem katolička... A štve mě, kolik rádoby vtipných a posměšných komentářů jsem od "vás" už slyšela s tím, že se s tím musím vyrovnat!!!

DCKH
03.12.2015 3 z 5

Bezva popis ŘÍMSKOKATOLICKÉ PROHNILOSTI.Knihu znám a pročítám již delší dobu a jako křestan se mohu plně ztotožnit s autorovým pohledem na popisované bahno.Ve věcech týkajících se mé víry jsem poměrně radikální a vím to o sobě ale to že miliarda lidí věří lžím o Papežské dokonalosti,o neposkvrněném početí Marie nebo o očistci.Říkejte si co chcete ale to je v dnešní době skandální.Nevím kolik z vás kteří jste to četli víte něco O Bible nebo o opravdovém křestanství ale mohu vás ujisti že to o čem se mluví v kostelech s tim nemá nic společného.
Troufnu si ocitovat Rados který hodnotil titil přede mnou,snad mi to promine :SPASENI JSTE ZADARMO SKRZE VÍRU, NE Z VAŠICH SKUTKŮ, ABY SE NIKDO NEMOHL CHLUBIT

rados
24.10.2013 5 z 5

vynikající pohled bývalého římskokatolického kněze na celkově bludné učení římskokatolické církve.
Autor bob po bodu rozebírá rozpor mezi učením katolické církve a Biblí.
Odkazuje na přesné citáty z Bible a závazných katolických dokumentů.
vřele doporučuji!!!
spoustu osobních zkušeností... a svědectví jen podporuje základní myšlenku autora, že tak jak učí katolická církev své učení-tak nikoho nemůže zachránit -spasit, ale jen uvést do nekonečného kruhu obětí, skutků, mší,naučených modliteb, rituálů,mysticismu , uctívání lidí a předmětů aj. to vše bez jakéhokoliv výsledku... i kdyby se správný katolík celý život řídil učením své ,,matky,, církve... nedostane se do nebe ale do plamenů ,očistce, a bude záležet na jeho rodině kolik si zaplatí ,,zádušních mší,, které údajně mají zkrátit dobu pobytu zde... žalostná a smutná víra!!!
Oč jednodušší a krásnější je svědectví Bible=MILOSTÍ SPASENI JSTE ZADARMO SKRZE VÍRU, NE Z VAŠICH SKUTKŮ, ABY SE NIKDO NEMOHL CHLUBIT:-)

katolická církev

2011  87%Katolicismus východně od edenu
2003  70%Duchovný pokrm
1994  0%Hledání Boha

Kniha Katolicismus východně od edenu je v