Václav Malý - Cesta za pravdou

Václav Malý - Cesta za pravdou https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163617/mid_vaclav-maly-cesta-za-pravdou-tn0-163617.jpg 3 5 2

Hanka_Bohmova
21.10.2018 3 z 5

Mírné zklamání, za něž dle mého nemůže pan biskup, ale tazatel, který určoval, o čem a jak důkladně se bude mluvit. Já bych se zrovna raději zastavila u některých témat a poslechla si povídání do větší hloubky, než abych byla popoháněna k dalším událostem. A když si člověk vzpomene na jiné knihy rozhovorů, které jsou neseny perfektně fungující chemií obou účastníků...
Nebylo to zbytečné čtení, to určitě ne, ale nedozvěděla jsem se, co jsem se dozvědět chtěla. Přesto úvahy pana biskupa probleskují tam, kde si prosadil pro sebe o trochu větší prostor, a taková místa mi připadala zdaleka nejlepší.
Jako shrnutí bych mohla ocitovat z doslovu: "Po přečtení Václav Malý... se svou bezprostředností pravil, že jsem byl trochu líný, s čímž jsem souhlasil. A měl jsem se ptát jinak."

DCKH
03.12.2015 1 z 5

Kniha dialogu se zkušeným knězem a biskupem.
Asi nejsem oběktivní,dostal jsem ji od mé babičky a neumím si představit osobu kterou by toto veledílo mohlo zaujmout.
Jedině snad jistá nostalgie nad zážitky z mynulého režimu by mohla stát za nostalgii ale ne pro mne.
25%

rozhovory vzpomínky sametová revoluce 1989 katoličtí kněží