daza.dt Online daza.dt komentáře u knih

Prostitútka a Arab Prostitútka a Arab Mirka Manáková

Tak nějak nevím z čeho jsou tady všichni tak nadšení, hlavní hrdinka vyčůraná jak mraky, která šla evidentně jen po penězích,..... zbytek postav nic moc.
Ale musím uznat knížka se četla rychle, děj nebyl složitý a závěr pozitivní - jak pro jakou postavu.
Je to moje druhé setkání s touto autorkou - další knihy jsem budou lepší.

03.10.2022 3 z 5

Pokušení v poušti Pokušení v poušti Kim Lawrence

(SPOILER) Bylo nebylo - šedá nevýrazná myška samozřejmě panna, krásný princ budoucí král země, pokukování, stan, poušť, noc, odmítání,... a pak ráno ..... už je hotovo. Poté malinko dramatu a láska jako trám. Co víc si můžete přát.

03.10.2022 3 z 5

Odsuď mě Odsuď mě J. L. Beck

Z této knihy jsem taková rozpačitá - nevím o co se autorky snažily, ale tohle bylo takové.....prostě úroveň špatné harlequinky. Postavy těžko uvěřitelné, hlavní hrdina rádo by drsný tvrďák a hlavní hrdinka pro mě totální husička. Škoda, že autorky více nepopsaly život hlavních hrdinů než došlo k jejich setkání.

30.09.2022 2 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Tvorbu p. Třeštíkové miluji a sleduji. Její nesmírná citlivost a empatie zpracování těch nejniternějších a nejbolestnějších témat je úžasná. Proto jsem ráda sáhla i po knize jejího manžela - a upřímně klobouk dolů a hluboký respekt co dokázal vykřesat z těch neuvěřitelně stále opakujícího plácání prázdné slámy této dámy. Knížku doporučuji pro dokreslení některých věcí co v dokumentu nezazněly.

22.08.2022 4 z 5

Lalečka Lalečka Amira Keidar

Velmi čtivě napsaná kniha, která naráží na téma, které není tak často zmiňované - tedy co se stalo s řadou dětí během války a po válce, které se skrývaly a přišly o svoje rodiče. Po přečtení budete mít celou řadu otázek a možná si začnete si hledat i další zdroje a informace. Rozhodně toto téma rychle nevyšumí.

22.08.2022 5 z 5

Poškvrnená Poškvrnená Michaela Mihoková

Tak nějak nechápu to nadšení - mě tedy kniha nenadchla, téma rozhodně zajímavé bylo, ale vylo to takové vyčpělé, rozvláčné a celkově o ničem. Chvílemi jsem se přemlouvala k dočtení, ale podařilo se.

18.05.2022 3 z 5

Houslistka z Osvětimi Houslistka z Osvětimi Ellie Midwood

Nejsme moc fanoušek takovýchto knih, ale tato se četla rychle a dobře.
Autorka to pojala trošku jinak než jsou psány knihy s podobnou tématikou - psala tak nějak něžně, mile. Jako by to ani nebylo o stejném místě jak bylo líčeno třeba v knize Byla jsem doktorkou v Osvětimi od Giselly Perl.
Třeba to ještě donutí čtenáře si hledat další informace o houslistce Almě Rosé, která byla velmi zajímavou ženou.

18.05.2022 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Krátké povídky, které vás vtáhnou - některé více některé méně.
Škoda jen, že knížky pana Svěráka jsou takové tenké jednohubky.

18.05.2022 5 z 5

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

Do třetice všeho dobrého a zlého. Moje třetí a poslední kniha od této autorky, na víc už nemám sílu. Knihy se čtou velmi rychle, ale pro mě jsou hrdinky nevěrohodné. Příběh v této knize byl takový jednoduchý, plochý a psaní je opět takové amatérské. Závěr knihy happy ende - kýč jak bič.

02.03.2022 3 z 5

Svítání nad savanou Svítání nad savanou Hana Hindráková

Autorku jsem neznala, narazila jsem na knihu náhodou v knihovně. Čekala jsem trošku víc neb jsem "zkažená" Barbarou Woodovou. Ale číst se to dalo - zkusím ještě jiné knihy, protože po přečtení této, nechápu to nadšení a 5 hvězdičkové hodnocení od ostatních.

02.03.2022 3 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Zakončení série o kocouru Bobovi.
Rozhodně nelituji toho, že jsem knihu přečetla, ale kdyby se tak nestalo, tak by to nevadilo.
Neurazí, ale žádné stěžení dílo to není.

24.01.2022 3 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Fotku autorky jsem znala, ale opravdu jsem netušila jak silný a nešťastný příběh se za ní skrývá. Opravdu chudák holka. Čekala jsem něco ve stylu v pubertě jsem si připadala tlustá a tak jsem zkusila dietu a nějak se to zvrhlo..... Ale toto? To opravdu ne. Povedená matinka ta by potřebovala.......
Jak už psali jiní, škoda Isabell, kam to jen mohla holka dotáhnout. Rozhodně stojí zato si její knížku přečíst.

20.01.2022 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Milé pokračování prvního dílu. Je to hezké čtení, ale vracet se k němu nebudu. Autor se dost opakuje, čekala jsem více.

30.09.2021 4 z 5

Císařský kurýr Marie Terezie Císařský kurýr Marie Terezie Zdeněk Grmolec

Jak již psali jiní přede mnou, kniha je psaná velmi čtivě, stránky ubíhají samy, ale těch příběhů je tam zbytečně moc - autor příliš kombinuje, aby vysvětlil, proč tam všechny jsou. Na tolik příběhů to má příliš málo stránek a tak je dostatečně nemohl propracovat.

27.07.2021 4 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Čekala jsem trošku něco víc, ale nápad je velmi neotřelý. Na dovolenou dobré :)

23.06.2021 4 z 5

Deník šílené markraběnky Deník šílené markraběnky Zita Pallavicini

Co napsat......., kniha měla velkou reklamu, ale dost mě zklamala. Chápu, že to asi v životě neměla moc lehké, ale to i jiní lidé. Za mě tedy 184 zbytečných stránek - škoda papíru. 2 hvězdičky za krásnou obálku knihy.

23.06.2021 2 z 5

Zvěrolékař z Yorkshiru Zvěrolékař z Yorkshiru Julian Norton

Seriál Zvěrolékař z Yorkshiru sleduju moc ráda, tak mě tato kniha potěšila. Překvapilo mě, co všechno Julian Norton prožil a zažil - opravdu klobouk dolů.

23.06.2021 5 z 5

Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny Omid Scobie

Knížku jsem nedočetla - to nešlo. Přeslazená óda na dokonalou Meghan byla na mě příliš. Ale fanynky určitě potěší

15.03.2021 1 z 5

Hvězda nad arabským peklem Hvězda nad arabským peklem Monika Wurm

Autorku miluji - její knihy to krásná oddychovka občas dost hodně nereálná. Tato kniha se pro mě nese v duchu hesla - co všechno může hlavní postavu potkat a co všechno představitelného i nepředstavitelného ji necháme zakusit. Hlavní hrdinka nejdřív Fatima, pak Fabiene a pak pár dalších alias /není podstatné/ je pro mě kříženec Angeliky, Rockyho, MacGayvera a Indiana Jonese. Resumé - kniha je opravdu psaná čtivě, ale autorka to v tom utrpení a trýznění i s těmi překážkami chvílemi už dost přeháněla. Naštěstí happy end je vždy zaručen.

12.02.2021 5 z 5

Jak si zařídit domov Jak si zařídit domov Jana Pěkná

Stručné, jasné, přehledné. Kéž by četli všichni a rady používali. Zajímavé doporučení různých programů a aplikací.

10.12.2020 5 z 5