daza.dt daza.dt komentáře u knih

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Když vás to chytne - tak už nepustí. Kvalita jednotlivých knih neklesá - což je úžasné. Jinak musím souhlasit v ostatními - tento díl byl dramatičtější než ostatní - Ruby X Nick, Helen X Charlie, ....ani si nevšimnete a 392 stránek je pryč.

23.06.2021 5 z 5

Charlotta: Žena T.G.M. Charlotta: Žena T.G.M. Lenka Slívová

Vždycky jsem si o manželce T.G.M. myslela, že to byla takové nemastná, neslaná, nevýrazná šedá myška cizinka. Po této knize se můj názor otočil o 180 stupňů - klobouk dolů a velká uctivost. Opravdu to s ním neměla lehké.

13.10.2020 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Po přečtení knihy "Na kopci" jsem s chutí sáhla na této. Asi jsem čekala trošku víc, ale i tak jsem byla spokojena. Vrah je sice snadno uhodnutelný, ale zase vás to potěší, že jste na to přišli. :)

30.01.2020 4 z 5

Nikdo tě nemá rád Nikdo tě nemá rád Judy Westwater

Hodně silný příběh, pro mě nepochopitelné - jak se takhle může k dítěti chovat vlastní rodič. Můj obrovský respekt vůči Judith - velmi silná osoba, která vydržela neskutečné věci.

07.02.2019 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Sice také zastávám názor, že je lepší nejdříve číst knihu a teprve pak vidět filmové provedení, ale v tomto případě mě oslovit seriál a díky němu jsem si sehnala knihu. Navíc jsem fanynka tlustospisů a 664 stránek je ideální rozměr. :)
Za mě tedy 100% spokojenost, kniha se čte dobře, rychle - rozhodně doporučuji všem, kteří ještě váhájí zda číst.

03.08.2017 5 z 5

Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Rana Ahmad

Je smutné to takto říci, ale je to taková standartní kniha o tom, jak se daří a žije ženám v arabských zemích, které se nesmíří se svým předem daným a předurčeným osudem. Co byl pro mě nový pohled na danou problematiku, že se z dotyčné stala na základě osobního hledání a zájmu ateistka a že vlastně jediný, kdo ji z rodiny neodsoudil a podporoval, byl její otec. To se v těchto příbězích opravdu běžně nastává. Rozhodně zajímavé čtení, které skýtá nový pohled na dosud ne moc běžnou problematiku ateismu v Arabských zemích.

21.06.2023 5 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Po knize jsem sáhla omylem, protože jsem si spletla tohoto J. Mareše s jiným J. Marešem.
Myslela jsem si, že autor je bývalý šéf pražské mordparty Josef Mareš a ono ne. :)
Ale i tak nelituji, jedná se o čtivý souhrn velmi známých kriminálních případů.

21.06.2023 3 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Mediální masáži, při které na mě kniha vyskakovala na netu i v novinách se sloganem MUST HAVE - jsem odolávala dlouho, nakonec jsem si půjčila v knihovně. A musím říci nevycházela jsem z údivu. Polské výrobky opravdu překvapí - nejen posypovou solí, polský erotický román ze sicilského prostředí mafie - to prostě jen tak nevymyslíš. Poláci se od dob Sienkiewicze opravdu posunuli. Ač opravdu nejsem fanynkou toho žánru - myslela jsem si, že větší blbost než 50 odstínů už číst nebudu - a ono ano. Autorka - prý jedna z nejvlivnějších žen Polska - mě fascinovala tím, co vyplodila. Čte se to opravdu rychle, pobavíte se a hodně se nasmějete - pokud to autorka myslela vážně, upřímnou soustrast.

03.10.2022 3 z 5

Zázrak jménem Maggie Zázrak jménem Maggie Kasey Maddock Carlin

Jsou chvíle, když by se měl člověk až stydět, že patří k lidem, ale pak se objeví taková malá nenápadná Kasey Carlin a je vymalováno.
Hluboký respekt k této mladé dámě co sama dokázala. Je to úžasná ženská a měli by ji povinně naklonovat, aby toho dobra na Zemi bylo více. Sama mám doma zvířata s traumaty od předchozích "majitelů", ale to co dokázala ona je neuvěřitelné.

18.05.2022 5 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Velmi čtivě napsaná knížka o velmi smutných, krutých a strašných věcech.
Autorka a pisatelka byla a je neuvěřitelně silná holčička (nyní teda už žena), že toto všechno vydržela a zvládla.
Knížku rozhodně doporučuji - četla se velmi rychle a skoro sama.

27.01.2022 5 z 5

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Když jsem na konci prvního dílu uviděla, že je ještě druhý , tak jsem si říkala, co tam chtějí ještě vymýšlet - vždyť je vše uzavřeno....a ono ne. Ona si prostě nedá pokoj. My ženský jsme prostě blbý a je to marný, je to marný, je to marný.
Opět čtivé a to velmi rychle.

20.01.2022 5 z 5

Prozření Prozření Jessica Shattuck

Tématika je jasná, ale s tímto úhlem pohledu jsem se zatím nesetkala. Přijde mi, že knih z úhlu pohledu (těch trpících) již bylo dost.
Ne všichni bojovali na frontě, ne všichni byli dozorci, ne všichni mučili a ne všichni to co se dělo schvalovali - byla tu celá řada obyčejných lidí, kteří žili své obyčejné životy a se stávající situací se museli nějak vyrovnat. A jejich pohledu se moc autorů zatím nevěnovalo. Kniha vás rozhodně navede k řadě zamyšlení.

13.01.2022 5 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Už 5 díl a pořád ještě autorka nezklamala, stále si drží úroveň čtivosti. Těším se na 6.

27.07.2021 5 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Když už začnete s 1 dílem, je škoda nepokračovat. Příběh jednotlivých osudů sestřiček se vyvíjí a také přichází nové postavy. Hurá na další díly

23.06.2021 5 z 5

Michaela Michaela Miloš Urban

Naprosto totálně souhlasím s předchozím hodnocením mol378 - nevím co autor tenkrát hulil, ale nechci to. :) 3 hvězdy za snahu a ze strachu z Matky představené

12.04.2021 3 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Ze všech " zatím" pěti dílů se mi tento zdál asi ten nejslabší - člověk se zasměje o tom žádná, ale už to není takové jako v prvních třech dílech. Uvidíme co chystá autor v inzerovaném šestém - ale pokud to bude mít tuto tendenci, asi bych to již dlouho nenatahovala. Umění je v pravou chvíli skončit.

12.04.2021 5 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Knížku mi strčila do ruky paní knihovnice, když jsem tápala mezi poloprázdnými regály před zavřením knihovny díky Corona viru. Prý se mi bude líbit a měla pravdu - během toto zmatku co se odehrával venku, byly tyto krátké povídky s dobrým koncem velmi příjemným pohlazením po duši.

12.05.2020 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Jako u Cizinky (od Diany Gabaldon) jsem i v tomto případě viděla nejdřív seriál. Líbil se mi, ale chybělo mi tam více vysvětlení a upřesnění souvislostí. V knížce je vše víc vysvětleno a rozvedeno a upřesněno. Příjemné odpočinkové čtení, děj rychle ubíhal, psané velmi čtivě. Těším se na další 2 díly knihy.

22.01.2020 5 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Knížka je vážně síla, donutí Vás se hodně zamyslet nad tím, jak se vlastně máme fajn. Kdysi jsi viděla film Padlé ženy (2002) s podobnou tématikou - asi si ho zase opráším a kouknu se. Knihu rozhodně doporučuji.

13.06.2019 5 z 5

Hledám chlapa do Vánoc Hledám chlapa do Vánoc Jenny Stallard

Přemohla jsem se a dočetla. A už nikdy. Zlatá Bridget Jones.

30.04.2018 2 z 5