daza.dt daza.dt komentáře u knih

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Prostě srdcovka, která stojí za to, ji občas oprášit a přečíst znovu.

20.01.2022 5 z 5

Přes docela silnou reklamu jsem dlouho odolávala, ale nakonec jsem si ji přečetla. Chápu, že láska je slepá a když člověk miluje, tak dokáže hodně odpustit, přehlížet či omlouvat, ale všeho moc škodí.
V průběhu čtení jsem si říkala - holka, holka proč? To ho má zlatého nebo co? Jasně syndrom vařené žáby,....ale proč ještě odcestovat do ....... už raději nebudu víc prozrazovat z děje.
Hlavně když to všichni přežili ve zdraví a bez trvalých následků.

20.01.2022 5 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Fotku autorky jsem znala, ale opravdu jsem netušila jak silný a nešťastný příběh se za ní skrývá. Opravdu chudák holka. Čekala jsem něco ve stylu v pubertě jsem si připadala tlustá a tak jsem zkusila dietu a nějak se to zvrhlo..... Ale toto? To opravdu ne. Povedená matinka ta by potřebovala.......
Jak už psali jiní, škoda Isabell, kam to jen mohla holka dotáhnout. Rozhodně stojí zato si její knížku přečíst.

Zločin dostal mat Zločin dostal mat Jan Stach

Pokud čekáte nějaké ohromující novinky nebo nějaká převratná odhalení - to opravdu nečekejte. Převážně známé případy a známá fakta. Novinka je, že autoři použili i fotky daných policistů, kteří se na vyšetřování podíleli a tak si s často opakujícími se jmény už můžete propojit danou tvář.

20.01.2022 4 z 5

Staré pražské vraždy 2 Staré pražské vraždy 2 Milan Vodňanský

Kraťoučké, přehledné převyprávění jednotlivých zločinů. Kdo má rád toto téma - rozhodně nebude zklamán. Ideální do metra - čte se opravdu rychle.

20.01.2022 4 z 5

Galilejec Galilejec Kristýna Freiová

České fantasy a téma život Ježíše - to byla výzva a myslím, že v ní autorka obstála. Je to napsané jak zajímavě, že si klidně řekne a proč vlastně ne. Občas trošku (tedy alespoň pro mě) přitažené za vlasy, ale u Brownova prof. Landona jsme si taky řekli a proč ne :) Hurá na 2 díl

20.01.2022 3 z 5

Lékařem v Saúdské Arábii Lékařem v Saúdské Arábii Assadullah Zharfbin

Od této útloučké knížečky jsem nic moc nečekala, ale velmi mě překvapila řadou informací, které se tam dočtete. Donutí vás k řadě zamyšlení. Život v této zemi opravdu není lehký a to nejen pro ženy.

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Název knihy je zavádějící - pokud čekáte, že se dozvíte nějaké pikantnosti od vrahů, kteří se svěřují - tak to máte smůlu, sáhněte po jiné knize. Tako knížka mě přesto velmi mile překvapila a potvrdila mi, co jsem si o panu Hubálkovi myslela (ač se osobně neznáme a nikdy jsme se nepotkali), z toho jak na mě působil. Milý, klidný, zásadový člověk, který se nezaprodal. Klobouk dolů a čest jeho památce.

Doktorka za mřížemi Doktorka za mřížemi Amanda Brown

Skoro v padesáti dát výpověď v zajeté praxi a začít znovu od nuly u vězňů - klobouk dolů a smekám hluboce. Velmi hezky a mile napsaná knížka a dost neveselých věcech. Rozhodně doporučuji.

Vůně krve Vůně krve Ulrike Schweikert

Upíry miluju - takže téma bylo jasné, autorka to pojala zase trošku z jiného úhlu a to mě baví. Sabina byla mile uvěřitelná, opravdová a Petr von Borgo - zábavný, občas jsem si říkala, tak o co mu teda přesně jde. Chvílemi mi zápletka přišla trošku zmatená, ale knížka se četla dobře a rychle. Tak hurá na 2 díl

Jak jsem zachránil ZOO v Táboře Jak jsem zachránil ZOO v Táboře Evžen Korec

Myšlenka úžasná, čin na moc moc procent skvělý - o tom žádná, ale knížka je...škoda papíru. 2 hvězdičky dávám za fotky (sice jsem knihu četla jako e-knihu a tak moc hezky nevypadaly - snad v tištěné verzi jsou lepší). Ale čekala jsem o víc o historii Zoo, třeba i důvod krachu (kromě resumé v jedné větě - špatného nevedení) a klidně i víc o budování výběhů, o přípravě krmných dávek, veterinární péči (když byla ta zvířata v tak žalostném stavu),..... Prostě něco víc - než stále jen Ekospol, výstavní fena,....
Chápu, že je pán pyšný a hrdý na své úspěchy - to je dobře, ale myslím, že jednou to zmínit bohatě stačilo - víckrát už bylo opravdu zbytečné.

20.01.2022 2 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Velmi čtivě napsaná kniha, ale film opravdu vidět nechci - hlavně začátek je hodně drsný. Úžasně zpracovaný příběh a prolínání obou dějových linek vás stále drží v napětí.

17.01.2022 5 z 5

Prozření Prozření Jessica Shattuck

Tématika je jasná, ale s tímto úhlem pohledu jsem se zatím nesetkala. Přijde mi, že knih z úhlu pohledu (těch trpících) již bylo dost.
Ne všichni bojovali na frontě, ne všichni byli dozorci, ne všichni mučili a ne všichni to co se dělo schvalovali - byla tu celá řada obyčejných lidí, kteří žili své obyčejné životy a se stávající situací se museli nějak vyrovnat. A jejich pohledu se moc autorů zatím nevěnovalo. Kniha vás rozhodně navede k řadě zamyšlení.

13.01.2022 5 z 5

Zapomenutí svědkové : osudy lidí Šumperska, Staroměstska a Zábřežska 1938-1989 Zapomenutí svědkové : osudy lidí Šumperska, Staroměstska a Zábřežska 1938-1989 Vít Lucuk

Knížka rozhodně nejde číst během jednoho večera - jednotlivé kapitoly jsou samostatné lidské příběhy (skvěle doplněné fotkami). Pokud si člověk myslím, že s mu nedaří nebo že mu osud nepřeje - vřele doporučuji. Pak rázem vše přehodnotíte.

30.09.2021 4 z 5

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Opravdu drsně psané, autorka není žádný Shakespeare, ale to co přežila - klobouk dolů.
Když jsem jako skoro každý turista v Amsterodamu, procházela místy, kde dotyčná pracovala - tak z toho až mrazí.
Závěr knihy mě dost překvapil, asi bych od člověka co přežil tohle čekala dost jiné nakládání s vlastním životem. Ale rozhodně stojí za přečtení.

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

V knihovně zapomenuté kniha a to naprostým neprávem. Čtivě napsaný příběh, časové linie, které se krásně doplňují, dále detektivní pátrání a happy ende - co víc si člověk může přát. Navíc krásně popsaná jednotlivá jídla - škoda, že bez receptů - čtenář na ně přímo dostane chuť. Nečtěte hladoví. :)

Z Paříže... Z Paříže... Jan Šmíd

Reportáže pana Šmída miluji, jeho velmi příjemný has a kultivovaný projev je vždy pohlazením. Stejně tak jeho knížka o Paříži. Před pár lety jsem měla tu možnost chvíli v Latinské čtvrti pobývat a díky jeho milým řádkům jsem se vrátila zpět. 100% doporučuji a více takových knih prosím.

Dravec Mattoni Dravec Mattoni Bohuslav Machek

Své znalosti o Mattonim bych před touto knihou nastínila několika slovy - Karlovy Vary, minerálka, Kyselka, investor - Toť vše, takže více nic než moc. Na seriál jsem se záměrně nekoukala, knížka je většinou vždy lepší. A byla jsem opravdu velmi mile překvapena, knížka se četla opravdu rychle a skoro sama. Mohla by být více rozsáhlejší - na takto velkou osobnost a bohatost jeho života je 208 stran opravdu velmi velmi málo. Škoda

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Velmi čtivě napsaná knížka o neuvěřitelných hrůzách. Vzpomínky ženské lékařky ač jsou otřesné a naprosto nechápu, jak to její pacientky mohly přežít - tak kniha je o naději, lásce mezi lidmi a psaná neuvěřitelně lidsky.

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Milé pokračování prvního dílu. Je to hezké čtení, ale vracet se k němu nebudu. Autor se dost opakuje, čekala jsem více.