Zapomenutí svědkové : osudy lidí Šumperska, Staroměstska a Zábřežska 1938-1989

Vzpomínky třiceti tří lidí z období 2. světové války, komunismu, sovětské okupace… Jde o jedinečné lidské osudy, je to kniha o zapomenutých hrdinech, o lidech, kteří se báli, nacházeli a ztráceli sílu, obětovali se za to, co si dnes tolik užíváme – svobodu. Příběhy vychází z autentických výpovědí pamětníků, které navazují na projekt občanského sdružení Post Bellum. Kniha je volným pokračováním úspěšné knihy „Přežili svou dobu“. Kniha také obsahuje dokumentační fotografie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269594/big_zapomenuti-svedkove-M61-269594.jpg 4.77

Kniha Zapomenutí svědkové : osudy lidí Šumperska, Staroměstska a Zábřežska 1938-1989

DavidS88

Výborná kniha. Několik mikropříběhů pamětníků velkých události 20.století. Kdo má vztah k Šumpersku, pak tohle musí přečíst.

daza.dt
30.09.2021

Knížka rozhodně nejde číst během jednoho večera - jednotlivé kapitoly jsou samostatné lidské příběhy (skvěle doplněné fotkami). Pokud si člověk myslím, že s mu nedaří nebo že mu osud nepřeje - vřele doporučuji. Pak rázem vše přehodnotíte.

MildeZ
06.02.2016

Stejně jako předchozí díl Přežili svou dobu pokračuje tato kniha v podobném duchu, čímž myslím zpracování jednotlivých lidských příběhů, které jsou častokrát opravdu drsné. Už se těším na případný třetí díl (?)