DavidKeller DavidKeller komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Teda , zase po dlouhé době jsem si přečetl něco z domácí literatury a musím říct že rozhodně nelituji. Jedná se o silny rodinný příběh , napříč generacemi, kde je vidět že je jedno , jestli nácek nebo bolševik ..Moc nad lidma je prostě svinstvo!

24.08.2018 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Kniha výborná, je pravda že kupa stránek vyprávění a člověk si říká kdy přijde něco co už mi napoví vraha. Fajn, Takova chvíle přijde asi 100 stránek před koncem a říkáte si, " a vrah je ten" ...no a deset stránek před koncem se dozvíte že to je úplně někdo jinej . :) Yrsa prostě umí , ošálit čtenáře a na konci vysvětlit že vlastně ty "protáhlé " začátky jsou důležité...

13.08.2018 4 z 5

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Vince Flynn

Dobré počtení , bavil jsem se celou dobu. Reálné lokace, hrozby a intriky dnešního světa, myslím že autorovy se podařilo nastoupit na dráhu Flynna :)

22.07.2018 4 z 5

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Knihu jsem přečetl s nadšením, byla mi darovaná. Natož že tento žánr běžně nečtu a označuji za holčíčí čtení , tak se mi přiběh líbil. Hodnotím skvělý překlad ! :)
Přiběh je dobře rozepsán , veselá minulost hlavní hrdinky i neveselá přítomnost , kterou ale s rodinou bere takovou jaká je. Na konci jsem nebrečel ale zajimavě mě zamrazilo :)

15.07.2018 4 z 5

Trajekt Trajekt Mats Strandberg

Kniha není vůbec špatná, přečetl jsem ji v rámci výzvu jako kniha s tématikou Moře a Trajekt přeci pluje po moři ne? Tak k hodnocení dávam tři* jako "dobrá". Je to horrorovka ale něco aby mě občas zamrazilo tam chybělo . Částečně jsem to bral jako nějakou vykošťovačku na odpočinek :) Osudy jednotlivých postav se do knihy hodí.

10.07.2018 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Dnes ráno hodiny ukazovali 00:45 a já jsem dočital. A dočital jsem asi zatím nejzajímavější knihu co jsem do teď četl. Můj knihomolsky " orgasmus" dosáhl na úroveň mezi vesmírné dimenze :) Né teď vážně. Opravdu povedené dílo, autor tam zamíchal vše. Třeba že při hledání teroristy který nás chce vyhubit opravdu hnusným způsobem , dokáže bravurně vmíchat vyšetřování vraždy ..a jeho praktiky se zrcadlem, užásné , to by mě ani nenapadlo :) Opravdu asi zatím nejlepší kniha kterou jsem tento rok četl a možná..možna i dosavaď v životě :) Davám 5* ale kdyby šlo deset , tak dám jedenáct :)

01.07.2018 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Ke knize a celkově ke Kingovi mě donutila čtenařská vyzva 2018 :) Knihu podle ktere byl natočen serial. Ten jsem nevidel ale chystam se na nej. Protoze kniha byla něco užasneho, King umi, to vim už a taky vim že pujdu určitě do dalši knihy od autora. Napiše krasny děj , o cestovani v čase a přida tomu něco, co ani slovy nemohu popsat, Perfektni!!!!

20.06.2018 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Parádní díl, když už si mysli člověk že už mě autor nemuže překvapit, tak překvapí..kniha se četla sama! :) Hlavně vám na konci vlastně přijde vraha i líto :)

23.05.2018 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

No téda, luxusní a to jsem si knihu , ještě s jedním dílem zakoupil v "Levné Knize" ale byl jsem napjatej a začtenej jak do jiných dražších kousku, autor umí ..Hunter (hlavní postava ) je borec nejvetší na konci mě to přišlo sice jako "po bitvě každej generál" ale něco mě zase přinutilo na konci po přečtení vykřiknout "Wau , ty vole! Mazec !! :))

16.05.2018 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Teda, dlouho se nestalo abych po přečtení knihy měl takový pocit vlastenectví jako po tomhle kusu, jsem hrdý že jsem Čech.. rádoby dnešní "vlastenci" by si měli tohle přečíst...a néé Parlamentní Listy, Haloo noviny nebo čumět na Barandov!! .. Autora chválím dávám 5* kdyby šlo víc je to tam..Ačkoliv je známo jak to dopadne stejně mě to neodradilo a zajímalo čím dál víc :) děkuji!! V rámci "osmičkového" výročí co nás letos čeká..jsem se pustil do historie naši Republiky a Jiří Šulc mě baví a pomáhá mi vše "osvětlit" :)

18.03.2018 5 z 5

Oběšení psi Oběšení psi Jens Henrik Jensen

Tento první díl ze série Nielse Oxena , je parádní super , nej ...chybky se najdou ale kvůli překladu tu nebudu hanit autora :) Teď jsem dočetl i druhý díl..bohužel z něho mám právě rozpolcené pocity ...

06.03.2018 5 z 5

Temní muži Temní muži Jens Henrik Jensen

Tak, na knihu jsem se opravdu těšil , protože první díl byl skvělej. Což se o druhém díle říct nedá, spíš jen dobrej..o proti prvnímu dílu mě něco chybělo , určitě málo akce , jestli Niels rozhýbe svaly a boj z blízka na prvních dvou stránkách a potom na dvou předposledních ?! :/ Více to je spíš o pronásledování a útěku Oxena!..takže dávám 3* a doufám že mě opět třetí díl nadchne, těším se na něj , a změní to mé nahořklé zklamání... :)

06.03.2018 2 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Spokojen, překvapen co jsem ještě zjistil..nejen z historie ale I sam na sobě, dlouho jsem odkladal přečist si něco z historie Československa a ještě takhle "druhovalečné" téma, teď vim a možná I diky Autorově psani ktere mě zaujalo pujdu do dalšich knih, jako druhou mam v planu "Dva proti Řiši" dal jsem si to za dalši cíl meho badaní :) a myslim I dějově jdu pekně postupně..Jak jsem psal Autor umi zaujmout I když člověk vi jak ta naše minulost dopadla , hltal jsem stranky a gor ke konci jednim dechem ;) davam 4* těch 5* si necham na dalši dily ;-)

16.02.2018 4 z 5

Americký zabiják Americký zabiják Vince Flynn

Dávám 5* bez výčitek..myslím že se jedna o super dílo určitě si přečtu i další dily :) Špionážní, skvělá jízda plná napětí :)

06.02.2018 5 z 5

Trénink mistrů improvizace Trénink mistrů improvizace Martin Vasquez

Dobrej návod jak obohatit sve nadani improvizovat..od samotneho treninku az po hry ktere si mużete I jako společnskou zabavu s kamarady skvěle užit ;-)

23.01.2018 5 z 5

Sedmé dítě Sedmé dítě Erik Valeur

Jako příběh je to skvělý..trochu více rozepsáno osudu jednotlivých osob, pro někoho to může být až "protivné" ovšem ale duležité..má trpělivost se vyplatila knihu jsem dočetl s nadšením, sice až na ten "duševní" konec proto dávám 4* ..na pátou mi chybělo více dramatičnosti na konci..

22.01.2018 4 z 5

Ultimatum Ultimatum Anders de la Motte

tady se jedná o to že je to lepší jízda jak první díl, příběh super ..Atif je ta postava nej :)

05.01.2018 5 z 5

Černá vdova Černá vdova Daniel Silva

kniha byla velice poutavá, první věc co jsem od Autora četl, myslím že pujdu do dalšího dílu :)

05.01.2018 5 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

super fantasy..ještě jsem si nepřečetl poslední díl ale chystám se na to

02.01.2018 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

knihu jsem četl před rokem. přesně..a dnes si vzpomenu na příbeh, napínavost, rozzuzlení ..prostě super kniha a dobry Autor :)

02.01.2018 5 z 5