Darleen Darleen komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Váhám, jak knížku ve finále zhodnotit - první půlka mě moc nebavila, pak se děj rozjel a konec mi zase připadal až moc natahovaný a přitažený za vlasy. Podle ohlasů a recenzí jsem čekala úplně jinou kategorii, ale převládá u mě spíš zklamání. Nakonec mě vůbec nemrzí, že mám knížku jen půjčenou a opakované čtení rozhodně nehrozí.

21.07.2014 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Pro mistra mám (a už asi vždycky mít budu) naprosto nekritickou slabost, takže i tuhle knížku jsem si vychutnávala a čtení si dávkovala za odměnu asi jako sladkosti ke kafču. :) Za sebe můžu Doktora spánka jednoznačně doporučit a mám pocit, že si v brzké době (znovu) přečtu Osvícení.

04.05.2014 4 z 5

Hitlerovi nepřátelé Hitlerovi nepřátelé Torsten Pettersson

Jsem trochu na rozpacích, jak knížku hodnotit. Námět není špatný, ale nějak mi připadá, že z něj autor mohl vytěžit víc. Zřejmě je to tím, že jde pouze o první díl a příběh se zatím jen rozjíždí... Uvidíme, jak se vše bude vyvíjet v následujících dílech, zatím to vidím jako průměr.

24.03.2014 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Předchozí dva díly pro mě byly dost velké zklamání a místy jsem se musela do čtení skoro nutit, ale Červenka je jejich pravý opak. Chytla mě už od prvních stránek a nepustila. Bavily mě jak části z války, tak ze současnosti a dokonce ani Harry mě výjimečně moc neštval. Zápletka je sice docela spletitá, ale zase jsem díky tomu do poslední chvíli neodhadla, kdo je vrah. Jen doufám, že se v dalších dílech dořeší události kolem Ellen.

24.03.2014 4 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Druhá kniha se mi líbila ještě víc než Zimní oběť, jen co týká prostředí, tak mi víc sedla třeskutá zima než spalující vedro, nicméně to je jen můj osobní dojem a chápu, že by jinak nebyl možný koncept jednotlivých ročních období. :) K celkovému pocitu ze čtení přispěla i skutečnost, že už jsem si zvykla na Kallentoftův styl psaní, takže mi, jako občas u prvního dílu, nedělá problém sledovat myšlenky postav, které se prolínají s dialogy a přeskakování od jedné postavě k druhé. Laťka je nastavena vysoko a jsem moc zvědavá, jestli tak vydrží po celou sérii.

27.02.2014 4 z 5

Příjemná šílenůstka, která se sice četla dobře, ale na základě nadšených komentářů jsem si představovala ještě třeskutější zábavu. Nějaký ten úsměv mi stařík na tváři sice vyloudil, nicméně na hlasitý smích rozhodně nedošlo. Pro mě průměrná oddychová četba na dovolenou nebo dlouhou cestu hromadnou dopravou. Upřímně řečeno, čekala jsem víc.

17.02.2014 3 z 5

Kdo miluje jinak Kdo miluje jinak Karin Fossum

Když jsem začala číst nejnovější Fossumovou, měla jsme trochu obavu, že tentokrát přijde zklamání. Není přece možné, aby i třetí knížka byla tak dobrá. Nicméně opak je pravdou. Skromný počet stran ale o to hutnější obsah. Úvahy a rozhovory hlavních postav člověka nutí přemýšlet, kdo je tady vlastně oběť a kdo viník. Takhle si představuju skutečnou severskou detektivku, kde mrazivé je nejen prostředí a děj, ale hlavně motivy které se dají tušit mezi řádky. ;)

17.02.2014 4 z 5

Provokatér Provokatér Karin Fossum

Strhující knížka, kterou jsem zhltla během dvou dní. Originální zápletka a moc se mi líbí, jak autorka dokáže na poměrně skromném prostoru vykreslit psychologii postav. Před tím jsem četla Indickou nevěstu, která mě příjemně překvapila, ale Provokatér je rozhodně ještě mnohem lepší!

14.02.2014 4 z 5

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Po knížce jsem sáhla hlavně proto, abych zabila volný víkend, takže bez jakéhokoliv očekávání, ale o to víc mě Indická nevěsta překvapila. Čistokrevných detektivek jsem přečetla poměrně dost, takže snad proto mě převládající psychologická linie příběhu opravdu chytla. Kladně hodnotím i skutečnost, že podezřelí jsou snad téměř všichni kromě policistů a manžela-vdovce. A otevřený závěr, který pochybnosti ještě podporuje, je jen třešnička na dortu.

09.02.2014 4 z 5

Druhá kniha krve Druhá kniha krve Clive Barker

Po zklamání z první Knihy krve jsem se rozhodla dát autorovi šanci ještě s jedním dílem, ale bohužel moje dojmy se nijak nezměnily. Takže stejně jako u prvního svazku musím konstatovat, že tohle není to pravé ořechové.

09.02.2014 2 z 5

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

Na Barkera jsem byla hodně zvědavá, ale absolutně jsem mu nepřišla na chuť. Jeho styl mi bohužel vůbec nesedl, nadále pro mě v tomhle žánru vede King a King mladší aka Joe Hill.

09.02.2014 2 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Od téhle sbírky jsem mnoho nečekala, ale velice příjemně mě překvapila. Skladba povídek je pěkně pestrá a stejně tak i emoce, které jejich četba vyvolává. Opravdu dobře jsem se při četbě bavila a výsledný dojem nikterak nekazí ani mnohdy otevřené konce.

14.10.2013 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Na knížku jsem slyšela hodně chvály, ale zase tolik mě neuchvátila. Četla se sice dobře, napětí se pěkně stupňovalo a závěr patřičně překvapil, ale jedno přečtení mi bohatě stačí. Pochybuju, že budu mít nutkání číst znovu, takže za mě čistokrevný průměr.

14.10.2013 3 z 5

Kalevala Kalevala Elias Lönnrot

Úžasná knížka, která rozhodně stojí za přečtení. Překvapivě rychle jsem si osvojila i její zvláštní rytmus. Určitě se k ní budu průběžně a s nadšením vracet. A samozřejmě si k tomu pustím jako nezbytnou kulisu Amorphis. :)

30.08.2013 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Švábi mě bavili podstatně víc než Netopýr, jen ten Harry mě tentokrát nějak víc štval. :)

30.08.2013 3 z 5

Synové hromu Synové hromu Giles Kristian

Druhý díl a další výprava s Nory mě bavila stejně jako předešlá. :)

06.07.2013 4 z 5

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Malý vetřelec mě docela zklamal, podle vizuálně lákavého obalu a slibné anotace jsem se těšila na mrazivý duchařský příběh. Knížka je především zbytečně dlouhá, pokud autorka hodlala velký rozsah využít pro vystavění atmosféry, tak se jí to vůbec nepovedlo. Děj se vleče a je otravně rozvláčný, místy jsem se musela do čtení úplně nutit. Bohužel jsem si nenašla cestu ani k hlavním postavám, které mi prostě od začátku byly nesympatické, a to se už nezměnilo. Příběh nefunguje ani jako svědectví o postupném úpadku a zkáze šlechtického rodu, tady pro mě zůstává nepřekonanou klasikou Pád domu Usherů. Poe má totiž vše, co Watersové žalostně chybí - cit pro atmosféru a vypravěčský talent, navíc její jazyk je nudný a fádní.

26.06.2013 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Neskutečně silná knížka, nikdy by mě nenapadlo, že zrovna smrt může být tak dobrá vypravěčka.

25.06.2013 5 z 5

Než shořím Než shořím Gaute Heivoll

Heivollovi se podařilo v knize vybudovat velice hutnou a temnou atmosféru. Na první pohled bezvýznamné popisné detaily dokáží vyvolat značně depresivní pocity. Rozhodně nejde o odpočinkovou četbu k moři, protože možná začnete přemítat nad tím, jak blízko je od normálnosti k šílenství a co člověka může dovést k tomu, že tuhle najasnou hranici úplně nepozorovaně překročí.

19.06.2013 4 z 5

Krvavé oko Krvavé oko Giles Kristian

Příjemně čtivá knížka, kde se neustále něco děje. Pokud si nepotrpíte na obsáhlé popisy krajiny, dobové zbroje či hluboké sondy do duše hrdinů, pak tohle je přesně to pravé. Už se těším, kam moře zanese jarla Sigurda a jeho Nory v dalším díle.

19.06.2013 4 z 5