dark.ma93 dark.ma93 komentáře u knih

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Velmi se mi líbí. Je perfektní. Děj je napínavý a mrzí mě, že končí a nepokračuje dál osudem Maryše :/

Panny a netvor Panny a netvor Anna Hessová

A mně se líbí! Já budu chválit, je vážně dobrá. Ten děj je neobvyklý.

Neposkvrněné početí Neposkvrněné početí Anna Hessová

Tak to dopadá, když se někdo nemá komu svěřit, nemá spřízněnou duši:( Přečetla jsem za dva dny a nelitovala. Autorka je moje oblíbená, ona umí skvěle psát! Neznám knihu tomuto podobnou. Soucítím s dívkou a obdivuji její sílu. Autorka její povahu uměla dokonale popsat.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Od autora moje nejoblíbenější! Tolik mně chytla za srdce... Ale nepochopí ji každý.

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Krutost toho nejvyššího stupně :( Není možné, jací dokážou lidi být a jak těžké je se zlem bojovat. Je mi hrozně s toho. Dotkne se každého a je psaná tak autenticky. Nejde ji číst klidně a nebrečet u některých pasáží... Asi to nejdrsnější, co jsem četla, ještě s Kuře melancholik

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Bylo mi zle.... Nemůžu pochopit, jak někdo může páchat takové svinstvo na dětech... Mráz po zádech a bolelo mě z ní srdce. Je psána tak autenticky... Pouze pro silné povahy

Prstýnek z vlasů Prstýnek z vlasů František Kožík

Smutné, melancholické a baladické. Děj je krásný a dobře se čte. Knížku mám mezi oblíbenými.

Bezhlavě do maléru Bezhlavě do maléru Věra Řeháčková

Príma počteníčko :=¨) Napínavé a s autentickými poznatky

01.06.2012 3 z 5

Maminko, proč nepřicházíš...? 1. díl Maminko, proč nepřicházíš...? 1. díl Fred Stolský (p)

Napínavá. Při čtení mě mrazilo a soucítila jsem s hlavními hrdiny. Bylo to napínavé a krásné. Moje oblíbená.

01.06.2012 4 z 5

Svátky krásné hvězdy Svátky krásné hvězdy František Kožík

Chytila mě za srdce hlavně proto, že mi připomíná Vánoce a babičku, jaká mi to četla. Dýchá z ní ta pravá Vánoční atmosféra a pohoda. Jakoby říkala -zastav se a podívej se na pravé hodnoty!

Kočku hlaďte proti srsti Kočku hlaďte proti srsti Judit G. Szabó

Kniha mého srdce z období základky! I po letech se k ní ráda vrátím.

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Tohle by si měl každý v dospívání přečíst! Aby si uvědomil, že funkční rodina taková samozřejmost není! Příběh osloví lidi na příč generacemi... zní autenticky a vtáhne vás

01.06.2012 4 z 5

Samota ve dvou Samota ve dvou Sara Kadefors

Problémový vztah s matkou a problémy s tím vyrovnat s životem. Schovávat se za kámošky. Kniha mého dospívání!!! Jedna z nejlepších, co znám

Člověk není nikdy úplně šťastný Člověk není nikdy úplně šťastný Anna Gavalda

Po přečetní si člověk uvědomí, jak se stále za něčím honí a usiluje o něco... A přitom to největší šťestí máme často na prahu dveří. Radovat se dá i s maličkostí. Rozepsaný život architekta, jakého unavuje stereotyp a neúspěchy, problémová dcera a manželka. Vrací se k vzpomínkám na blízkého kamaráda z dětství a jeho chůvu, hledá jejich cesty a najde nový životní styl. Krásné na čtení prostě :=) Moje oblíbená.

01.06.2012 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Depresivní knížka v jaké autenticky ožívá drsná doba, jakou prožila minulá generace. Autorka je asi po stránce dějepisu velmi vzdělaná, dokáže o dějinách dobře psát.

Rafanda Rafanda Karla Kubíková

čtivé... životní osudy táhnoucí se dlouhou dobou v období poválečném i totalitním. Líbí se mi! Autorka by měla pokračovat v psaní knih s téhle doby. Přiblíží tak mnohé, co už si dnešní generace ani neumí představit

Samoživitelka Samoživitelka Karla Kubíková

Zajímavé, dýchají z ní minulé doby. Bavila mě. Ukazuje složitou rodinou situaci a děj je napínavý.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Psychologicky a křehce popsaný vztah Santiaga a chlapce Manolina. Při čtení jsem se přenesla do prostředí u moře. Styl čtení mezi řádky k zamyšlení mi sedí. Knihu jsem si užívala, i když některé pasáže popisu cesty byly moc zdlouhavé. Něčím nepopsatelným mn vtáhla do děje. Přece jen, něco v sobě ta kniha mít musí, je to vrchol jeho díla.

Stíny v zrcadle Stíny v zrcadle Inger Edelfeldt

Od sedmé třídy na základce, až po střední moje srdeční záležitost, po jaké sahám často a mám i oblíbené pasáže. Jak již bylo zmíněno, líbí se mi to víc, než Twilight sága. To je knížka pro mladé, kteří se smiřují s realitou a životem.

Chuť jablečných jadýrek Chuť jablečných jadýrek Katharina Hagena

Něco jako baladický příběh, který se hodí k melancholické náladě:=)