Däniken Däniken komentáře u knih

Lidožrouti z Lízátkova Lidožrouti z Lízátkova Carlton Mellick III

Dalsi silena kniha od meho favorita Mellicka, tentokrat o bytostech slozenych ze samych sladkych laskovin, ktera se paralerne vyvinula s lidstvem. Tihle "Cukraci" obcas vylezou z podzemi, aby si pochutnali na lidskych detickach a jedna zenskeho rodu se zamiluje do potouhleho hrdiny Franklina z naseho sveta.
Zaporaci z Lizatkove zeme mi obcas pripadali vice sympaticti nez ti lide v Mellickove univerzu.
Myslim si, ze mnoho ctenaru po precteni tehle knihy snizi svou konzumaci cukrovinek:):):).

Mellick pozdeji napsal jinou bonboniadu nazvanou "Sladky pribeh", ktera je jeste lepsi.

83% sladkych tycinek.

18.11.2020 4 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Slapat chodnik v Brne neni zadny med a zvlaste kdyz jste rusalka, divozenka nebo meluzina. O nic lepsi to neni pro policajta Dominika, ktery jede stale na praskach a je jeste k tomu hrozny blb. Autorka micha urban fantasy s Eddem McBainem a gulasek velmi dobre funguje. Jenom ten hlavni heroj je tak trochu achilovka.

31.12.2018 4 z 5

Dům u hřbitova Dům u hřbitova John Everson

Eversonova zabavna pocta slasherum, eurotrashu a hororum ze sedmdesatek a osmdesatek. Jestli jsi obeznamen s filmy Jeana Rollina, Daria Argenta, Jesse Franca nebo Toba Hoopera, tak je tahle kniha stvorena primo pro tebe.
Za mne spokojenost.

27.01.2021 5 z 5

Plyšákokalypsa Plyšákokalypsa Carlton Mellick III

Dalsi silena story s dilny krale bizarre fiction CM3. Hracky se nastvou na lidstvo a provedou na nem genocidu (nebo ne?) ve stylu, se ktereho by si i Hitler poblil desku psaciho stolu. Nakonec se stejne ukaze, ze hracky jsou stejne nepoucitelne a hloupe jako vyhubene lidstvo.

Co rikate na modrou tehotnou kralici s odstrelovackou, nebo ostrileneho klokaniho ninju se dvema meci?

29.04.2020 5 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Carlton Mellick III ma oravdu bujnou fantazii. ZJSD je tak ujete, ze musim hodnotit peti hvezdama. Kez by to nekdo nekdy chtel zfilmovat!

09.07.2019 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Plukovnik Michalek a jeho parta kontra kult vyholenych dumsdej-dacanu v surovem mixu madmaxe, Slechtova Oggerda a jednoho britskeho postapo snimku, jehoz nazev jsem uz davno zapomnel.

Solidni, (ne)kvalitni literatura pro choromyslne scifisty a zhave tema pro silene analyzy a hlucne diskuze v podzemnim bunkru radikalnich feministek.
Ja osobne se dobre bavil.

12.06.2018 4 z 5

To jsem se zase pobavil. Stesti, že nesdilim Alvarove světonázor.

02.10.2021

Děti Halloweenu Děti Halloweenu Brian James Freeman

Matka co protezuje svou dceru a otec sveho syna v komornim bytovem pribehu, ktery vyusti v jedna velka jatka. Vyborny horor a nedivim se vubec, ze ho pan Zacek zaradil do sveho repertoaru.
Tohle napsali dobre kluci usati, americti.

17.03.2020 5 z 5

Krvavá komnata Krvavá komnata Angela Carter

Po precteni hromady pulpovych hororu, splatterpunku, Mellicku a lovecraftsky inspirovanych antologii, jsem se konecne pustil do kultovni povidkove knihy Angely Carterove.
Klasicke pohadky zahalene do feministickeho havu dle feministu, podle me doktor Freud obohaceny surrealismem Jana Svankmajera nebo Jiresova snimku Valerie a tyden divu.

Laird Barron pel ody na tuhle knihu pred lety na nejakem blogu, ale ja jeho nadseni moc nesdilim. Nektere povidky ve sbirce trpi upatlanymi konci. Titulni povidka, ta nejdelsi v knize ma napriklad velmi naivne hloupy konec. Carterova je pro me neco jako Ligotti i kdyz s jinou tematikou. Nektere povidky maji ten pravy Wow-efekt, napriklad ta se lvem, kocourem nebo vlkodlacich a pribehy u kterych clovek nevi co jimi autor chce rict, Kral duchu, Snehulka a ta o Nosferatovi.

Povinna cetba pro milovniky hororove ci vazne literatury.

20.08.2021 4 z 5

Sklepení Sklepení Richard Laymon

Kazda kniha gudfadra splatteru a gore Richarda Laymona je jak jeden novy, nebo jeste nenatoceny film z dilny Quentina Tarantina a Takashiho Miikea. Tento debut není zadnou vyjimkou.

(Cteno v originale … Headline Feature 1990)

14.11.2020 5 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Osobne si myslim, ze kamen urazu teto knihy je nevyvazenost hororoveho zanru. Autorka ma bujnou fantazii (co by vydala na tri knihy), to se ji fakt musi priznat, ale chodi kolem toho jako kocka kolem mrtve mysi. Lehce nadprumerna kniha ktera neurazi.

15.05.2020 3 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Dobra skifka sjeta na vodce s kolou a erotice a zavisla na umele inteligenci a spinave politice. Skoda, ze hlavni hrdinka je takova nana.

13.01.2020 4 z 5

Veniss Underground Veniss Underground Jeff VanderMeer

Orfeovske vypraveni o muzi, jez se vyda na svou illiadu do podzemi futuristickeho mesta Vennis, aby zachranil svoji milou nez bude rozebrana na organy.

Biologicke inzenyrstvi, mutace, transhumanismus a laska v bizarnim surrealismu.

Rana palici primo mezi rohy.

19.09.2017 5 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Kolik hororovych knizek o strasidelnych domech s kombinaci splatteru, psychologickeho utrpeni a nesmyslu se objevilo na kniznim trhu za poslednich deset let? … Spravna odpoved… skorem nicota. Tady dostanete alespon jednu ktera je velmi dobra.

26.04.2021 4 z 5

Sargasová planeta Sargasová planeta Andre Norton

„Superbecko“ ze Zlateho veku sci-fi. Takove nemasne a neslane. Pro zajimavost bych chtel poznamenat, ze Sargasova Planeta je prvni kniha ze sedmidilne serie knih o „Slunecni Kralovne.“

07.07.2020 3 z 5

Americká modlitební příručka Americká modlitební příručka Lucius Shepard

Tohle bylo velmi dobre. Takovy hybridni synacek Davida Lynche a Alejandra Jodorowskeho. Asi si to slehnu koncem roku jeste jednou.

15.06.2020 4 z 5

Barva z kosmu Barva z kosmu Howard Phillips Lovecraft

Nesmrtelny Lovecraft a supr obalka. I'ngg mgnf'kl jjdfz Carcosa rghg!

09.06.2020 5 z 5

Zuřivec Zuřivec Henry Kuttner

Je to takova jednohubka o smrtelnejch a nesmrtelnejch lidech na Venusi. Nevim jestli je to prekladem, ale obcas mi pripadalo jako by v te knize chybel text, mozna to Kuttner tak zvlastne napsal.

Musim vytknout Laseru, ze vedou ligu za nejdrazsi mini-paperbacky (nenavidim ten format) na svete.

17.03.2020 3 z 5

Svět na konci času Svět na konci času Frederik George Pohl Jr.

Davam jenom 60% (lehky nadprumer). Proc?

-10% Za nudny baseball (skvar vetsiny americkych spisovatelu).

-10% Hlavni hrdina Viktor je podle me nesympaticky, nadrzeny pitomec (Beda Pohl dostal v sedmdesati letech mindrak?).

-10% Dejova linije kolonistu na planete Enki byla priserne nudna.

-10% Kniha mohla byt o 150 stranek kratsi.

+60% Wan-To a jeho fakani a kopie si pohraji s hvezdami jak s hrackami ve vyborne hard sci-fi.

16.12.2018 3 z 5

Zima v Thonnierice Zima v Thonnierice Vladimír Šlechta

Osobne mi tohle Krvave pohranici – next generation nepripada uz tak zajimave jako ty starsi knihy v serii.

15.07.2018 3 z 5