Danielle22 Danielle22 komentáře u knih

Jako velký fanoušek světa Harryho Pottera musím říct, že návrat do jejich světa mě opět uchvátil. Kniha se čte sama hlavně díky formě scénáře. Nezbývá než poděkovat J. K. Rowling, že nás opět nechala nahlédnout do světa kouzelníků.
Rozhodně doporučuji přečíst tuto nádhernou knihu všem fanouškům, kouzelníkům, motákům i mudlům.

29.07.2023 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

První díl z naprosto luxusní série. Hlavní hrdina prostě baví - svým zjevem, postřehy, chováním i originálními postřehy k nevyřešenému případu. Už se těším na další díly.

11.09.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Úžasná kniha, která chytí za srdce a nepustí až do konce. Autorka píše velmi poutavě a několikrát je potřeba spousty kapesníků. Za mě jednoznačně 5*

27.12.2022 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Již třetí skvělý díl od autora, který opět nezklamal. Bála jsem se, že kvalita knihy by mohla klesnout než ty předešlé - to jsem se ovšem spletla!! Kniha vtáhla do děje okamžitě, případ vrcholil a konec přesně takový, jaký chcete - mít po ruce další díl a nejlépe pokračovat v ději. Toto je kniha, která si zaslouží 5* (hlavně od někoho, kdo studuje biologii).

06.11.2019 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Prostě Bolton. Jste skoro na konci knihy a říkáte si: "Ano to dává smysl." A najedou BUM a je všechno úplně jinak :-D Prostě úžasná kniha!

16.05.2019 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Moc krásná kniha. Určitě mi zůstane v paměti. Ponaučení, které si můžeme vzít k srdci a čtyři dívky s neobyčejnými příhodami. Já osobně jsem se ztotožnila s Jo. U knihy jsem se smála a brečela zároveň, ať už ze srandy nebo smutkem.
Každé dívce a ženě doporučuji.
Jako bonus přidávám, že film (2019) a kniha Malé ženy není ve všem stejný..

12.04.2020 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Lepší a lepší. Tento autor mě prostě baví. Enzův humor, povaha a myšlení jsou geniální. Už mám rozečtený 3. díl a ten je snad ještě lepší. Rozhodně doporučuji!!

03.09.2020 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Oddychová kniha, která se mi moc líbila. Ty dvojsmysly (hlavně s banánem) mě vždycky pobavily. Rozhodně se těším na další knihu.

25.04.2020 5 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Mám ráda pestre romány, ale tato je trochu jiná.. Úplně jsem se do ní začetla a za pár chvil byla přečtená. Příběh mě bavil a byl ze známého prostředí. Takže celkově mě kniha mile překvapila a rozhodně si koupím druhý díl. 5*

29.12.2019 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Na můj vkus pomalý začátek a mohl být delší konec. Jinak prostě dlouhý pochod. :-D Ke konci padaly slzy..

26.12.2019 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Rozhodně lepší než Šelma. Doporučuji. Napínavé až do konce a opět překvapivé ;-)

16.05.2019 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Čáry života je pěkná kniha, ale nejhorší na konci je, že je na pokračování. To pro mě bylo zklamáním..

21.04.2017 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Nádherná kniha a někdy až moc zdlouhavá. Psáná krásně, bohužel bez jakéhokoliv datumu,takže je někdy těžké se zorientovat. Kniha je ale stále lepší než film ;-)

29.01.2016 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Kniha se mi líbila. Hlavně popis nehostinné krajiny a příběhů, které se mezi sebou prolínají. Bohužel ten konec byl malinko zmatený a něco se dalo odhadnout. Ale i tak to byla výjimečná kniha a rozhodně si přečtu druhý díl.

13.10.2019 4 z 5

Chtíč Chtíč Geneva Lee

Po dočtení prvního dílu nešlo odolat a hned jsem vzala druhý.
Bála jsem se, že příběh nebude tak poutavý a napínavý jako ve Vášni. Po prvních desítkách stran mě autorka přesvědčila, že se opět nevzdálím od knihy ani na milimetr.
Závěr byl opět, jak má být - chcete další díl, nejlépe hned.
Díky mému štěstí už mám i 3.díl v knihovně (respektive zase rozečtený, nešlo odolat).
Těším se na závěr série a doufám, že bude aspoň tak skvělý, jako předešlé dva díly.

20.02.2023 5 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Ze začátku musím říct, že nemám slov. Na 1.díl série autorka zvedla vysokou laťku. Zatím jedna z mála knih, u které jsem vydržela od večera až po půl sedmou ráno, i když jsem po dočtení prvního dílu hned držela druhý.
Kniha je naprosto famózní, zajímavá a velmi čtivá. Tento styl psaní mi vyhovuje a podobá se Penelope Bloom, která má ovšem mírnější slovník.
S koncem knihy se čas stal pouhým stínem a věřím, že nejsem jediná, která ji musela co nejdřív dočíst

20.02.2023 5 z 5

Zoologie obratlovců Zoologie obratlovců Jiří Gaisler

Na učení ke zkoušce super :-))

26.01.2020 5 z 5

Kodex lovce stínů Kodex lovce stínů Cassandra Clare (p)

Příjemné zpestření k sérii.

08.11.2019 4 z 5

Permakultura v kostce Permakultura v kostce Patrick Whitefield

Rozhodně kniha, která se hodí pro každého k vytvoření harmonické jedlé zahrady bez práce.

13.10.2019 5 z 5

Má chudinka Jane Má chudinka Jane Cynthia Hand

První Jane se mi líbila víc. Nicméně i tento díl mile pobavil, vtipně vnesl záležitosti s duchy a celkově oddechové čtení na pár dní.

30.09.2019 4 z 5