daniela7015 daniela7015 komentáře u knih

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Tato kniha je relativně o ničem, skoro žádný děj, absolutně žádná zápletka, předvídatelnost. Doporučuji jako knížku na dovolenou, oddech. Prostě tuctovka, ale aspoň docela vtipná.

07.03.2015 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silná a vlídná kniha, jiný pohled na historii. Líbila se mi ta časosběrnost. Taková ta syrovost, nezabředání moc do detailů. Hlavní hrdinka se od svého života až tak odosobnila, že fungovala jen jako vypravěč než jako hlavní postava. Na jinak značenou přímou řeč jsme si rychle zvykla. Silná kniha, která donutí k zamyšlení o tom, jak může být lidský život ubohý a jaké máme nyní štěstí, že žijeme v tuto dobu a na tomto místě.

Hrozně mi v knize vadila němčina, v mluvení, v názvech, v dopisech, všude byla nacpaná a špatně se mi to četlo. Trochu je to možná i k té knihe, o vyhnání Němců a pak mojí nesnášenlivostí němčiny. Myslím to však tak, že česká kniha by měla být napsána jen česky. Vadilo mi to asi o to víc, že německy vůbec neumím.

01.10.2014 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Knížka je hodně jednoduchá, takové hodně odpočinkové čtení třeba na dovolenou. Je úplně bez zápletky, takřka bez děje. Je docela vtipná, ale celkově je to námět, který byl již 100x použit na tu spoustu béčkových amerických romantických komedií, včetně VŠEHO, co má správná slaďárna mít.

Jsou zde i erotické scény a rozhodně jsou podány lépe než například v Padesáti odstínech, to musím uznat. Každopádně jako odpočinek je kniha docela dobrá. :-)

20.08.2014 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Dočetla jsem to, ale na té knížce mi hrozně vadila ta cukrkandlovitost... skoro mi ta přeslazenost kapala z knížky do rukou, korunováno koncem, ten mě už uplně otrávil. Zajímavá byla tak pětina knihy, zbytek patos, patlání v ničem, naivní psaní o stereotypním sexu a utrácení milionů dolarů...

30.07.2014 2 z 5

Tři ženy v Indii Tři ženy v Indii Jana Jůzlová

Velice milý cestopis 3 Češek vydávajících se s báglem na zádech na měsíční cestu po Indii. Vtipné, čtivé, lidské. Určitě doporučuji.

24.07.2014 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Několikrát jsem nebyla daleko od toho, abych knihu vyhodila z okna, to když už pomilionté hlavní hrdinka RUDNE, a když Christianovi TĚŽKL POHLED, TVRDL POHLED a jediným slovem označujícím sex je slovo ŠUKÁNÍ, teré zazní asi 200x, prostě knížka celá o pohledech a rudnutí.

Já v tom vidím "vykradené" Stmívání:
Ve stmívání: Mladá naivní outsiderka, holka od vedle, žádná kráska a k tomu bohatý překrásný "vyděděnec" společnosti - upír, on se do ní iracionálně po uši na život a na smrt zamiluje a mění tak svou přirozenost, vše skončí giga happy endem, svatbou, dětmi

V odstínech: Ve stmívání: Mladá naivní outsiderka, holka od vedle, žádná kráska a k tomu bohatý překrásný "vyděděnec" společnosti - po těžkém dětství sexuální sadista, on se do ní iracionálně po uši na život a na smrt zamiluje a mění tak svou přirozenost, vše skončí giga happy endem, svatbou, dětmi.

Akorát ve Stmívání to korunovali ještě nesmrtelností, takže láska navždy. Anastasia s Christianem aspoň jednou natáhnou baškory.

Je to takové mírné porno pro zlatokopecké nanynky :-) A nebo na dovolenou jako knížka o ničem, jen taková pohádka pro dospělé.

22.07.2014 3 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Nádherná a silná kniha o nádherné a silné doktorce Kálalové. Čtivé, poučné, silné, dojemné, ze života...

21.07.2014 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Kniha byla moc moc fajn. Taková oddechovka, tragikomická, čtivá, humorná, ale s pěknou zápletkou. Knihu 100% doporučuji. Pár dní po dočtení jsem celá nažhavená zhlédla filmové zpracování a to je něco strašného - alespoň oproti fajn knížce je film jen hodně slabým odvarem bez pořádné pointy, důležitých detailů, bez těch vřelých sympatií, které si získává hlavní hrdina v knižní podobě. Takže nejdřív rozhodně knihu, aby vás film neznechutil. (I když na čsfd má 82% a je to jeden z nejúspěšnějších norských filmů v historii, tak knížce nesahá ani po kolena)

21.07.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Čtivá perfektní knížka, ale nemohla jsme se ubránit tomu, že někdo chtěl do knížky strčit detektivního Dr. House. Hubený sešlý chlapík ve středních letech s problematickým vztahem k ženě svého srdce i spolupracovnicím, tak trochu vyděděnec společnosti, má vlastní postupy, záblesky čirého vědění. Nemohla jsme si pomoct, ta podobnost je do očí bijící, alespoň je to můj subjektivní názor. Trochu jsem se bála zmiňované brutality, kterou ve filmech špatně snáším, trpím a držím si místa, na kterých je působena bolest. :-) Ale v této knize mi to nepřišlo brutální, možná syrový popis, bez emocí popisované postupy apod, ale nic nechutného, co by odrazovalo. Jinak já jsem žabař, já vraha neodhalila. :-) Knihu určitě doporučuju, čte se sama.

18.07.2014 5 z 5