Dandy1 Dandy1 komentáře u knih

Poslední slova Poslední slova Linda Green

Protly se tu tři příběhy žen z jedné rodiny. Každá linka působí na city jinak. Mě byla nejbližší ta babiččina.

10.03.2023 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

(SPOILER) Začátek je slibný, ale s ubíhajícími stránkami nadšení upadá. Ze sympatické hrdinky se stává naprostý blázen posedlý minulostí, neschopný žít ve vztahu normálním životem. Což by snad ani nevadilo, kdyby autorka konec tak neuspěchala.

09.03.2023 2 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Paní Dvořáková umí brnkat na city. Dobře zná povahu lidského chování, ať jednotlivce nebo davu.

07.03.2023 5 z 5

Sedmnácté znamení Sedmnácté znamení James Patterson

Moje první kniha z této série mě moc nenadchla. Jsem raději, když je policajt chlap. V této roli mi ženské moc nesedí. Linka se soudním procesem se mi líbila.

04.03.2023 3 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Turnus mě bavil. Zatímco Silo jsem se musela nutit číst, druhý díl ubíhal zajímavěji. Autor stvořil propracovaný svět autoritářského režimu, který se v jednotlivých silech vyvíjel různě.

01.03.2023 4 z 5

Pech Pech Klára Aycox

Je to tak trochu jiná kriminálka. Kromě vyšetřování případů, knihou prolíná i osobní život postav. Na prvotinu to bylo působivé. Snad paní autorka ještě něco dalšího napíše.

24.02.2023 4 z 5

Cizí ložnice Cizí ložnice Katarína Gillerová

Tohle bylo hezky zamotané, propracované. Bavila jsem se od začátku až do konce.

22.02.2023 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Tohle bylo slabší než jiné Goffovy knihy.

16.02.2023 3 z 5

Divoký příliv Divoký příliv Wilbur Smith

Po delší době jsem našla zajímavou knihu plnou dobrodružství. I když jsem nic jiného z této ságy nečetla, vůbec to nevadilo.

13.02.2023 5 z 5

Kronika volného pádu Kronika volného pádu Martin Goffa

Pandemie popsaná z pohledu jednoho nešťastného hospodského se mi moc líbila. Včetně teorií štamgastů.

09.02.2023 5 z 5

Asfaltová pustina Asfaltová pustina S. A. Cosby

No, to byla jízda. I když v reálu by to takto nešlo, užila jsem si to.

08.02.2023 4 z 5

Tahle kniha je třešničkou na dortu po shlédnutí seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení.

07.02.2023 5 z 5

Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Maryse Condé

V půlce odkládám. Je to nezáživné. S knihami jako Chaloupka strýčka Toma nebo Jako zabít ptáčka se to nedá srovnat.

03.02.2023 2 z 5

Čas odpouštět Čas odpouštět John Grisham

Autor píše hodně o rodinných a finančních problémech obhájce než o samotném procesu. Kniha tím ztrácí poutavost a napětí.

02.02.2023 3 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Tak nějak nevím, co si mám o tomto případu myslet. Že by tajní opravdu najímali taková individua, která budou na potkání mávat svým průkazem všem před nosem? To by si snad pohlídali.

28.01.2023 3 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Děkuji paní Hoover, že jsem mohla s její hrdinkou prožívat znovu pocity z mladí. Naději, zklamání, lásku, první zamilovaní.... Proto její knížky zbožňuji, i když už dávno nejsem cílová skupina.

24.01.2023 5 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Ještě že existují lidé jako Torey. Umí dát lásku, trpělivost a povzbuzení tam, kde ostatní již lámou hůl. Je smutné číst osudy jejich dětí.

21.01.2023 4 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

První díl byl pro mě překvapením. Druhý mě už tak nezaujal.

21.01.2023 4 z 5

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Zajímavý náhled do světa investic.

19.01.2023 4 z 5

Celou dobu jsem si říkala, proč jsou fotografie černobílé. A pak jsem zjistila, že se to odehrálo v roce 1938. V době, kdy ženy patřily jen k plotně a dětem. V době, kdy nebylo pořádné vybavení ani rádiové spojení se světem.

17.01.2023 4 z 5