Dandulka Dandulka komentáře u knih

Dům na rozhraní Dům na rozhraní William Hope Hodgson

Velmi zajímavé čtení. Moc se mi líbil styl, jakým je kniha napsaná.

17.08.2023 5 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

První díl mě moc nenadchl, čekala jsem něco lepšího.

11.08.2023 3 z 5

Železný půlměsíc Železný půlměsíc Juraj Červenák

Jako vždycky začínám sérii od poloviny, ale i tak se mi líbí. Bude to dobré čtení. Moc se těším na další díly.

06.08.2023 5 z 5

Violončelistka Violončelistka Daniel Silva

Docela slabý příběh. To, že se vše točí kolem covidu, to je vcelku logické a autor není sám, kdo ve svých knihách v poslední době toto téma zpracovává. Mnohem více mi vadí český překlad, kde se zájmena asi přestala používat. Copak to opravdu nikdo nečte než se kniha dá do tisku a ke čtenářům????? Kdyby jen sem tam, to se dá odpustit, ale pomalu není stránky, na níž by se nevynechala spojka, předložka či zájmeno!!!!

31.07.2023 3 z 5

Procitlý milenec Procitlý milenec J. R. Ward (p)

Další skvělý díl téhle nekonečné série. Upíři jsou zkrátka nesmrtelní!

22.07.2023 5 z 5

Král cizinec (1309 – 1333) Král cizinec (1309 – 1333) Vlastimil Vondruška

Tak to vypadá, že další historická románová série z českých dějin bude opět vynikající! Nejde jen o to, že doba vlády Lucemburků je mi velmi blízká, ale jde i o zpracování tématu, a to umí autor opravdu mistrovsky! Nemůžu se dočkat dalšího pokračování.

13.07.2023 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Mám pocit, že tenhle díl byla jen taková vatová výplň, sem tam trochu akce, ale příběh sám se moc neposunul. Už se těším na další díl.

10.07.2023 4 z 5

Tak nemožně zřejmé Tak nemožně zřejmé Robert Fulghum

Velmi zajímavé zakončení série. Přečetla jsem ji za jeden den.

04.07.2023 5 z 5

Jak zpracovat podezřelého a kachnu na medu Jak zpracovat podezřelého a kachnu na medu Frédéric Lenormand

Další skvělý příběh soudce Ti. Už teď se těším na další příběhy.

03.07.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Detektivka z Beskyd se zajímavou zápletkou a hezkým příběhem. Začíná se mi autorka zamlouvat.

29.06.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Skvělý díl, i když se smutným podtextem, odehrávající se zase někdy na Zemi a k tomu ještě i v Ostravě! Co dodat? Perfektní.

29.06.2023 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Opět skvěle napsané. Mám tuhle sérii moc ráda.

22.06.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Skvělé čtení! Oba díly byly skvělé a chytlavé. Ostatně jako vždy.

12.06.2023 5 z 5

Moravskoslezské pověsti Moravskoslezské pověsti Adolf Wenig

Velmi hezky napsané s citem. Pověsti se mi také moc líbily, jelikož pocházím z toho kraje a popisovaná místa jsou mi velmi blízká. Snad také proto dávám knize pět hvězdiček.

07.06.2023 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Opět skvělá kniha. Hezky napsaná, téma samotné je moc hezky rozpracované a dobře zvládnuté. Samotný děj je velmi strhující, má spád. Mohu jen doporučit.

07.06.2023 5 z 5

Šakal Šakal J. R. Ward (p)

Musím říct, že začátek téhle série mě moc nenadchl. Na druhou stranu jsem začala hned druhým dílem, takže vím, že se celá série docela slušně rozjede. No, je to škoda.

07.06.2023 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak jsem si myslela, že kniha bude lepší. Ta myšlenka je děsivá. Jen přemýšlím, co je děsivější, jestli myšlenka nebo ona skutečnost, že vůbec někoho napadla?

17.05.2023 2 z 5

Po stopách moru Po stopách moru Norman Frank Cantor

Bylo to docela zajímavé,ale hodně rozvláčné. Proto dávám 4 hvězdičky.

17.05.2023 4 z 5

Vlk Vlk J. R. Ward (p)

Už se trochu začínám ztrácet v tom kdo je kdo,ale jinak se mi příběh moc líbil. Jen se musím dostat k prvnímu dílu.

13.05.2023 5 z 5

Je znát, že pan Mareš toho zažil opravdu hodně, a proto jsou jeho vzpomínky tak cenné. A nejen to, kniha se četla moc dobře.

03.05.2023 5 z 5