danca044 danca044 komentáře u knih

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Prostě skvělé pokračování této ságy. Gabaldon nám opět ukázala svůj ostrovtip, pohotovost, smysl pro cit a a popis děje. Nemám co vytknout.

27.05.2013 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Diana Gabaldon se po přečtení této knihy zařadila mezi mé oblíbené spisovatelky. Cizinka má duši a originální příběh. Hlavní hrdinka, Claire, je přesně taková jaká by měla být a proto jsem si ji tak zamilovala. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a těším se na pokračování.

27.05.2013 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Kniha byla zpočátku zajímavá, jenže mi vadilo, že děj se pořád hrozně vlekl. Za sto stránek se stala jedna zajímavá a důležitá věc. Příběh není moc zajímavý, ale na svou dobu je určitě dobrý. Gustave Flaubert se tak asi nestane mým oblíbeným spisovatelem.

02.05.2013 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Druhý díl mě bavil víc než první. Hlavní hrdinka mi není moc sympatická, protože sebou nechá až moc manipulovat a má sklony k anorexii. Těším se, až uvidím film a budu ho moci porovnat s knihou. Snad obsadí do role Christiana někoho kdo je opravdu sexy. A také si určitě přečtu třetí díl, když už mám trilogii rozečtenou. :-)

02.05.2013 4 z 5

Z letopisů Angrie Z letopisů Angrie Charlotte Brontë

Dva zajímavé příběhy, ale někdy jsem se v nich trochu ztrácela. Kniha se mi moc nelíbila a ničím mě nezaujala. Postavy byly moc chladné a Brontëová se touto knihou tedy moc dobře nepředstavila.

14.02.2013 2 z 5

Vévoda Vévoda Jo Beverley

Další skvělá kniha od Jo Beverly. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická a velice se mi líbil příběh, s trochou romantického a erotického podtextu. Knihu jsem četla s napětím a líbila se mi.

15.01.2013 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Jedním slovem: Skvělé! Čekala jsem opravdu dobré zakončení, ale tohle mě zvedlo ze židle. Jak je možné, že po všech těch rokách mě Paolini stále dokáže překvapit? U některých knih je snadné předvídat děj, ale u této rozhodně ne. Všechny postavy, místa, vztahy, prostě všechno je promyšlené na výbornou a jsem nesmírně zklamaná, že je tomuto příběhu již konec. Tak dlouho jsem se na ně těšila a než jsem se nadála, bylo to tady. Abych to zakončila, knize prostě není co vytknout.

07.01.2013

Eldest Eldest Christopher Paolini

K tomu snad ani není co říct. Paolini opět nezklamal a znovu mi dokázal, že je výborný spisovatel. Kniha je originální, s napínavým dějem, akcí, vtipnými hláškami a rozmluvami postav. Prostě geniální.

07.01.2013 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Další skvělé pokračování bestselleru. Eragon mi je čím dál sympatičtější a kniha se čte sama. Prostě bomba.

07.01.2013 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Na Christophera Paoliniho opravdu nikdo nemá. Tak mladý a už napsal světový bestseller, který se čte jedním dechem. Všechno je velice promyšlené a obdivuji jeho styl psaní. Tuhle knihu byste si rozhodně měli přečíst. Určitě stojí za váš čas. :-)

07.01.2013 5 z 5

Hříšná dáma Hříšná dáma Jo Beverley

Tato kniha nebyla špatná, byla jsem u ní napjatá a rozhodně jsem se nenudila. Musím uznat, že Jo Beverly je dobrá spisovatelka a jistě si od ní přečtu i další knihy. Hlavní hrdinka románu, Elf mi nebyla moc sympatická. Přišlo mi, že hraběti až moc podlézala a někdy byla až moc dramatická. Každopádně nelituji, že jsem si knihu přečetla.

01.01.2013 3 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Velice krásné pokračování Pokrevních pout. Myslela jsem si, že autorka už mě nemůže ničím překvapit, ale ukázalo se, že ano. Sydney je mi velice sympatická a je snadné oblíbit si jí. A její začínající vztah s Adrianem rozhodně schvaluji. Neumím si představit lepší pár. Knihu jsem četla se zatajeným dechem a nemohla jsem se dočkat, jak příběh dopadne. Určitě si koupím další díl, na který se těším už teď. Myslím si, že by bylo skvělé, kdyby Vampýrskou akademii a Pokrevní pouta zfilmovaly.

26.12.2012 5 z 5

Kapitán rozkoší Kapitán rozkoší Kresley Cole

No, čekala jsem víc. Ale co se dá dělat. Všechny knihy zkrátka nemohou být dobré.

18.12.2012 2 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Pořád postrádám nějakou hloubku. Georgina mi prostě nepřirostla k srdci a myslím, že se to ani v budoucnu nestane.

18.12.2012 3 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Když se chystala jí číst, čekala jsem, že to bude další bomba od Richelle Mead. Jenže se ukázalo, že hlavní hrdinka není můj oblíbený typ člověka. Taky jsem v knize postrádala jakousi spontánnost a nečekané události, které by mě zvedly ze židle. Prostě jsem zklamaná.

18.12.2012 4 z 5

Sny Sny Richelle Mead

Hezké pokračování. Někdy mě Georgina ale trochu nudí.

18.12.2012 3 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Velice dobré zakončení ságy. Jen mě mrzí, že už s Rose nebudu sdílet její cestu životem.

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Napjetím jsem snad ani nedýchala. Prostě skvělé.

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Další nádherné pokračování.

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Krásný příběh. Konec mě hodně zarazil a byla jsem ve velice nostalgické náladě.