DanaSitta DanaSitta komentáře u knih

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Popisy Egypta jsou fascinující a celý příběh je napínavý a obstojí plně i dnes.

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

stejně jako film je to pozoruhodná kniha, která stojí za přečtení. líbí se mi asi i o trochu víc než film.

Holka drzá Holka drzá Tereza Šefrnová

velmi otevřená kniha, která dává nahlédnout do zákulisí divadla. Je to takový hodně moderní román. Čte se lehce protože je psaný z velkým nadhledem a humorem.

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

moc hezky podaná knížka. Líbí se mi optimismus se kterým autor popisuje jednotlivé případy. Přivítala bych trochu populárnější formu - někdy už je těch definic a dlouhých popisů až moc. Není to kniha k vodě, ale 100% se dá doporučit.

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Fantastická knížka. Aktualizovaná verze Shakespeara do detektivní podoby. Očekávala jsem hrůzu a knihu brala do rukou s obavou, ale absolutně nelituju toho, že jsem si jí koupila a doporučuju všem!

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

tak tohle je klasika. stojí za přečtení.

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

velmi otevřená kniha, která dává nahlédnout do zákulisí sportu. Memoár, který rozhodně stojí za to přečíst. Negativní komentáře sem dávají nejspíš lidé, kterým vadí, že Gabriela přestala vrcholově sportovat a rozhodla se bilancovat. To češi nemají rádi. S knihou myslím nízké hodnocení vůbec nesouvisí.

04.05.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

v dnešním Česku by tato kniha měla být povinná pro každého. nejen před volbami.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

velmi rozporuplná kniha, ale jsem naprosto ráda, že jsem si jí přečetla. Naivita chlapce ve srovnání s tím, co dneska víme je místy až mrazivá.

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

velmi zajímavá kniha. Stojí za přečtení.

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

velice doporučuji! četla jsem ji nedávno a příjemně mě překvapila

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Prima kniha. Od autorky je vše fantastické.