Danago Danago komentáře u knih

Všechny tvoje lži Všechny tvoje lži Harriet Tyce

Docela mě překvapuje nízké hodnocení. Mě kniha vtáhla do děje hned první stránkou a neodložila jsem ji dokud nebyla přečtena.
Napínavý děj a ten konec...

08.03.2024 5 z 5

Pověz mi Pověz mi Anne Frasier (p)

Nebylo to úplně špatné. Zápletka je zajímavá i prostředí. Konec je určitě překvapení . Ale některé věci nejsou dořešeny. Což mě tak nějak hlava nebrala .

07.03.2024 3 z 5

O andílkovi Ronánkovi: Jak potkal děti O andílkovi Ronánkovi: Jak potkal děti Ladislav Valach

Pohádkový příběh, který svými ilustracemi zaujme nejen malinké děti , ale jistě i jejich rodiče či prarodiče. Příběh je krátký a jednoduchý a zaujme ty nejmenší děti od 3 do 6ti let . Podle mě ponechává i prostor pro vlastní fantazii, jak dětí tak dospělých. Pohádku si můžete nejen přečíst, ale i povyprávět a přidat si tam to své. Když budete chtít stačí se dívat na obrázky , povídat si o nich a pohádkou se nechat jenom inspirovat.
Za mě velice krásná knížka.

05.03.2024 5 z 5

Krutá rozkoš Krutá rozkoš J. D. Robb (p)

Tento díl musímdát na první místo v celé sérii. Napětím jsem nemohla ani dýchat. Skvěle vystavěné vyšetřování a neméně skvěle vymyšlený organizovaný zločin. Ano vše se odehrává v nedaleké budoucnosti a o to víc z toho čtenáře mrazí. Celý děj vyznívá, tak pravděpodobně a věrohodně , až mi bylo úzko. Jsem oc ráda, že v knize vidíme i určitou naději na lepší konce.
Autorka píše opradu bravurně, vše do detailu promyšlené, navic vše okořeněno nenásilnými vtipnými replikami, smekám.

05.03.2024 5 z 5

Šelma Šelma František Šmehlík

Ano kniha je inspirována některými prvky z jiných knih. Přesto je velmi čtivá, napínavá, moc dobře se mi četla. Jedině bez čeho bysch se obešla je ta trocha politiky, ale nebyl to zase tak moc velký problém. Lehce překombinované, ale i to se dalo překousnout. Kniha mě velmi mile překvapila.

04.03.2024 5 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Mě kniha chytla od samého začátku. Celou dobu jsem čekala jak to celé autorka ukončí a jestli to vůbec nějak důstojné zvládne. Opravdu jsem se celou dobu obávala ,že to
nějak pokazí, ale ukončila celou zamotanou zápletku věrohodné a uzavřeně.
Z mého pohledu taky uznávám, že dialogy byly někdy zvláštní a zmatečné , nevím zda to bylo překladem nebo to bylo tak napsané. Ale jinak až na pár maličkostí se mi kniha líbila a byla napínavá.

01.03.2024 5 z 5

Konečná zastávka Konečná zastávka Trampilot Vlad (p)

Myslím, že toto je detektivka ideální pro muže. Vše velmi podrobně vysvětleno. Perfektně popsána práce české policie. Na mě asi práce příliš podrobné a pomalé. Ale kniha je dobře napsaná a velmi věrohodná.

27.02.2024 5 z 5

Třetí na řadě Třetí na řadě Allison Brennan

Celkově dobře vymyšlená detektivní zápletka. Ale celé by to chtělo zkrátit. Spousta postav , vztahů a než se začne něco dít jste v polovině knihy. Opravdu děj se pořádně rozjíždí až v druhé půlce knihy. Škoda.

26.02.2024 3 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Moc mě to mrzí, ale mě kniha moc nebavila. První díl byl skvělý,ale tady se děj, tak nějak táhl, nevím čím to je ,ale ani konec ve mě nevyvolal zvláštní nadšení . Velká škoda.

25.02.2024 2 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Autorka nepatří mezi mě oblíbené, ale chtěla jsem ji dát šanci. Kniha mě nijak nenadchla, téma je neoriginální, více méně nudné. Co oceňuji, je že konec není úplně prvoplánový. Přesto celý děj je poměrně těžko uvěřitelný.
Na druhou stranu kniha se četla dobře, i když jsou nelogické a nevěrohodné scény.

22.02.2024 3 z 5

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

Zajímavě vymyšlený příběh. Jedná se spíše o psycho thriller. Rozhodně zde netečou potoky krve. Autorka děj velmi dobře zamotává a potom opět postupně rozplétá. Ztráta dítěte a přežívání rodičů , když je dítě stále pohřešováno, kdy stále vládne nejistota a k tomu chytrá dívka, která ví jak se draze prodat . Toto se autorce opravdu povedlo

22.02.2024 4 z 5

Osiřelé sestry Osiřelé sestry Shirley Dickson

Pěkný příběh dvou sester. Kniha se četla velice dobře. Místy je dojemná , místy trochu naivní. Autorka skvěle vystihla dobové reálie.

22.02.2024 4 z 5

Odvážná žena Odvážná žena Elizabeth Haran

Tak toto byla excelentní kniha. Ano je to romantika a určitě i červená knihovna. Ale já jsem něco takového potřebovala. Autorka rozhodně umí psát a kniha je i skvělé přeložena. Já jsem vůbec nečekala že se od děje nebudu moct odtrhnout.
Příběh se odehrává v Austrálii
a má skvělé téma ženy pilotky, která se dostává k létajícím doktorům v době , kdy muži nedávají ženám šanci ani za volantem . Přesto si svým přístupem , schopnostmi a šarmem nakonec dokáže podmanit i ty největší odpůrce.
Kniha má skvělou atmosféru Austrálie na přelomu 60. a 70. let dvacátého století,což není tak dávno .
Moje první knihou od autorky,pokud píše všechno takto, tak se hned podívám po její další tvorbě.

20.02.2024 5 z 5

Zúčtování Zúčtování John Grisham

Za mě trošku slabší kniha od autora znám lepší . Je trochu jiná než ráda čtu, i když se zakládá na skutečné události. Konec je bohužel dost prvoplánový , což mě hodně zklamalo . Přesto jsem místy četla jedním dechem. Ale jsou tu i pasáže ,které opakují pořád dokola jedno a totéž, což mě nebavilo. Knížka je pomalá. Není jen z prostředí práva a soudní síně , ale i z období druhé světové války, to mě asi bavilo nejvíce .V tom je kniha jiná. Ale není skvělá, což mě mrzí

20.02.2024 3 z 5

Když zmizela Když zmizela Alex Dahl

Velmi zajímavý a dobře uchopený nápad. Příběh je zpočátku malinko pomalejší , přesto vám to nedá a musíte číst dál. Prostředí modeligu i jeho odvrácená tvář je hodně lákavé, ale i odstrašující, člověk nikdy neví....
Zápletka s autistickým chlapcem dodává knize na dojemnosti a zajímavosti . Přidaná znaková řeč a její využití je zde velice dobře a věrohodně zakomponovaná a chytře vysvětlená. Závěrečné odhalení je překvapivé a rozuzlení je logické a uvěřitelné.
Moc povedená kniha autorka vše vymyslela velice dobře.

19.02.2024 5 z 5

Nebezpečný pacient Nebezpečný pacient Esther Verhoef Verhallen

Knížka zpracovává velmi zajímavé téma a ne jenom jedno.
Je napínavá a plná nejrůznějších podezření a záměn.
Emma i její dcera Vegas se nedopatřením dostanou do vážných problémů. Emma musí řešit problémy s dospívající dcerou i s nebezpečnými muži nejen v jejím zaměstnání, ale i osobním životě. Vše se prolíná a ani čtenář v některých chvílích neví koho se má vlastně bát. Kdo je padouch a kdo ne. V určitém okamžiku se zamotá Emmina minulost do současnosti , jestli to jí a její dceři Vegas pomůže nebo je to naopak ohrozí, to si musíte přečíst.
Velice zajímavý thriller. Přečteno jedním dechem.

18.02.2024 5 z 5

Šílená Šílená Louisa Treger

Přečteno jedním dechem. Téma knihy je Nellie Blyová a její skutečný příběh, její život a především odvážný čin , předstírat psychickou nemoc, nechat se zavřít na odloučený ostrov do nechvalně známého blázince a tím odhalit poměry jaké zde panují. A napsat o tom článek do známých novin. V době kdy žena jako novinářka mohla psát tak nanejvýš o ručních pracech a vaření. Nellie je silná žena, která se v Americe na konci 19 století prosadí v novinách jako ochránkyně žen.
Kniha se opírá o skutečné historické události přesto je neskutečně čtivá a napínavá. Při čtení se mi svíralo srdce strachem i hlavní hrdinku. A moc jsem ji celou dobu fandila . Autorka dokonale ke vystihla atmosféru té doby. Ať už tísnivou při pobytu na ostrově tak bojovnou při vydání série článků o tom, co se na ostrově děje.

Velký útěk Velký útěk Anh Do

První díl jsem nečetla, bylo mi divné, že je příběh, tak nějak otevřený , tak teď už to vím. Přesto mě kniha bavila. A zároveň i tento díl končí tak, že určitě potřebujete číst pokračování.
Velmi pěkná napínavá série pro děti od 9ti let, kterou si mohou číst děti sami a určitě je to bude bavit.

Připoutaná Připoutaná Adele Parks

Od autorky jsem četla knihu Jen moje štěstí moc se mi líbila, proto jsem se pustla i do další její knihy. A určitě mě nezklamala, autorčin styl je i zde poznat, přestože se jedná o úpně jiný příběh. Spíše než detektivku bych knihu zařadila jako psychologický thriler nebo rodinné drama. Téma je velmi originální a v takovémto provedeí jsem se s ním ještě nesetkala.
Rozjezd je možná pro někoho trochu pomalejší, seznamujeme se s životem obou pohřešovaných žen, přesto mě to bavilo hned od začátku. V momentě, kdy začne pátrání policie , se čtenář dozví překvapivou informaci , se kterou děj dále pracuje.
Do poslední chvíle jsem netušila komu a čemu vůbec můžu věřit.
Celkově se jedná o knihu plnou překvapení, ale nutí i k zamyšlení nad motivy jednotivých postav.
Co se mě týká v postavách jsem se neztrácela, právě naopak, bavily mě.

Píseň moře Píseň moře Samuel Sattin

Kromě Kytice ,kterou notoricky znám, je toto můj první komiks. A musim přiznat , že mě velmi překvapil a dostal si mi do srdce i duše .
Dalo by se říct, že se jedná o pohádku na motivy irských pověstí o tuleních vilách a jiných nám neznámých irských mýtických postavách.
Jde o celkem nekomplikovaný příběh lásce a o dětech tulení víly a člověka, o sourozenecké rivalitě , ale především sourozenecké i rodičovské lásce. Na mnoha místech jsem měla slzy dojetí v očích a na konci jsem je nestačila utírat.

Nádherně zpracovaná kniha určitě není jen pro děti. Dospělý čtenář možná ještě více ocení podstatu celého příběhu, který není lacině podbízivý. Je hodně jiný, což nutně nemusí znamenat, že se bude líbit každému. Je docela dobře možné, že dnešní děti příběh nepochopí a připadne jim pomalý a jednoduchý, málo akční. Asi bych knihu doporučla spíše starším dětem.
Film jsem neviděla, což mě mrzí a určitě to musím napravit. Myslím, že prokaždého , kdo viděl film a líbil se mu, bude kniha ještě přitažlivější a lákavější.
Kniha je velice kvalitně provedená, září barvami a je na kvalitním papíře , určitě bude zdobit každou knihovnu.
Jako bonus je na konci knihy přidán ještě jeden krátký, ale také dojemný příběh.