dana-klara0996 dana-klara0996 komentáře u knih

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Kniha psaná časově pozpátku! Něco tak zajímavého a překvapujícího jsem dlouho nečetla.

01.03.2019 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Rozhodně stojí za přečtení! Milovníci lesa a stromů si přijdou na své, dověděla jsem se spoustu nových, zajímavých a překvapivých informací.

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Po dlouhé době dávám maximální počet hvězdiček! Kniha mne naprosto strhla svou syrovostí, hloubkou, upřímností a pravdivostí. Příběh plný lásky, obětavosti i agresivity jako možného projevu PAS. Výhrady mám spíše kosmetického rázu: jméno Remík mne vytáčelo téměř k nepříčetnosti (fakt nevím proč, asi mám také autistické rysy) :D, to, že děvče v osmé třídě není schopné samo poznat, že spolužák i bratr mají jisté podobné reakce se mi také nechce věřit. :) Ale příběh je to vskutku mistrně načrtnutý!

13.03.2019 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Skvělá detektivka i filmové zpracování! Možná místy až překombinované a snobské, ale mně to nevadilo. Četlo se to jedním dechem.

01.03.2019 4 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Velmi neobvyklý příběh! Moc se mi líbilo líčení života Pí, cesta na lodi byla fascinující! Ale příslib z počátku knihy - ten jsem nenašla.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Po tak trochu rozvleklém začátku se již vezete z kopce: dějí podivné věci i pro podivné děti, které jsou zvyklé na leccos, napínavý děj, autorova skvělá fantazie, která umí překvapit a udržet pozornost čtenářů až do konce. A co slečna Peregrinová? Stane se opět člověkem? No, musíte číst.. :))

20.03.2019 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Jedna z nejlepších, co od Kinga znám. Viděla jsem i film, ale jako obvykle se nemohl knižní předloze rovnat. Napětí, překvapení, dějový spád - vše, co má dobrá kniha mít.

01.03.2019 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Jen tři - místy obtížné i pro ty, kterým fyzika něco říká. Někde příliš rozvleklé. Ale celkově se mi to líbilo, další díl určitě přečtu.

Selekce Selekce Kiera Cass

Čekala jsem něco..no asi trochu jako červenou knihovnu! :)) Ne, že bych ji nikdy nečetla, nebo odsuzovala. Kniha mne velmi mile překvapila, četla jsem a nedokázala se odtrhnout. No a najednou byl konec, bylo 3:45 ráno a já neměla druhý díl! Autorka je skvělá vypravěčka, umí udržet napětí, překvapí a rozhodně nenudí!

20.03.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Strhující, dojemné, smutné - přečteno jedním dechem.

01.03.2019 4 z 5

O bílých slonech O bílých slonech Irena Dousková

Nádherné ilustrace, poetický nádech a zdánlivě jednoduché osudy..

01.03.2019

Penzista Penzista Friedrich Dürrenmatt

Friedrich Dürrenmat je prostě můj velmi oblíbený autor! Poprvé jsem ho četla vlastně až před dvěma lety! Och, jaká škoda! Nicméně brzy jsem tento handicap napravila a nyní už jsem přečetla téměř všechna jeho díla. Fascinuje mne jeho lehký, vytříbený styl, jeho smysl pro humor a čistota jazyka! Zkrátka úchvatné! :)

04.03.2019 4 z 5