Dakarianna Dakarianna komentáře u knih

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Nebyla to obyčejná YA knížka. Byla naprosto jiná, se šílenou hrdinkou a jejím cynismem. Celé to bylo takové vtipné a smutné zároveň. Knížka se pěkně čte, není co vytknout.

19.10.2017 5 z 5

Dublin Dublin Terry Deary

Další skvělá kniha z této báječné série.

15.10.2017 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Chtěla jsem si přečíst něco od Jenny Han, ale její kniha Všem klukům, které jsem milovala mě svou anotací moc nazaujala. Nicméně tato anotace ano, takže jsem se do knihy pustila a moc mě bavila. Je to příjemné, pohodové čtení a stránky vám ubíhají pod rukama. Co si budeme povídat, není to žádný literární zázrak, na to je to trochu jednoduché. Ale četlo se mi pěkně, jen ze začátku se mi holky trochu pletly.

15.10.2017 4 z 5

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Čekala jsem průměrnou YA oddechovku, ale jsem příjemně překvapená. Je super, že to nebylo jenom teenegerovské fňukání, ale byla tam i spousta akce. Strašně zajímavý námět a postavy, kniha mě obravdu bavila.

15.10.2017 4 z 5

Všechna sláva... Všechna sláva... Jeff Kinney (p)

Ano, stále je to zábavné, ale na druhou stranu: V tomto díle se už prostě nedozvíte nic nového a 11 dílů mi přijde už moc. Možná už jsem moc stará...:D Ale i tak se u této knížečky rozhodně pobavíte.

16.09.2017 4 z 5

Upíři a vlkodlaci v českých zemích Upíři a vlkodlaci v českých zemích Vladimír Liška

Velmi čtivá a zajímavá knížka, akorát mě vůbec nezaujala kapitola o psychickém vampyrismu, která byla úplně navíc.

16.09.2017 4 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Do knihy se mi až tak nechtělo. Ten název i ta obálka – tak laciné a kýčovité! Ale ze všech stran jsem slyšela na tuto triogii pouze chválu. A tak jsem se do ní pustila. A dobře jsem udělala: Kniha byla neskutečně čtivá, vůbec jsem ji nemohla odložit. Postavy mě bavily, svět byl zajímavý a konec mě dostal. Už se těším na další díl.

22.08.2017 5 z 5

Bestiář Harryho Pottera Bestiář Harryho Pottera Jody Revenson

Čekala jsem to, co bych podle názvu měla dostat: Bestiář. Čekala jsem popisy bestií, jejich historii, jak žijí apod. Dostala jsem nádherné skicy a fotografie s informacemi o natáčení. Kolik sov hrálo Hedviku, jak byl vyroben Aragog nebo jak se natáčela koupelnová scéna s trollem... To všechno v knize je, ale to není něco, co by mě tak neskutečně zajímalo. Kniha není zrovna zadarmo a rozhodně bych si ji sama nekoupila.

22.08.2017 3 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

S knihou jsem měla problémy. Při čtení první čtvrtiny jsem byla v silném pokušení knihu odložit, protože to bylo nezajímavé, nečtivé. Potom se stala kniha lehce čtivější. Ale stále mám i jiné výhrady – Mare byla otravná. Ano, bylo zajímavé sledovat jak se mění, spíše jak šílí. Ale ona se chovala naprosto nesnesitelně. Já jsem bohyně blesku, já jsem meč, já jsem zbraň, já, já, já... Akce tu byla, ke konci mi to přišlo až příliš ztřeštěné. Na další díl jsem zvědavá, doufám, že bude lepší.

18.08.2017 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nevím jestli už jsem někdy četla takto emotivní knihu (a to mám za sebou i např. Sophiinu volbu). Ten styl psaní v kombinaci s naprosto neotřelým a unikátním tématem vám trochu sáhne do srdce. Ke konci jsem skutečně měla slzy v očích a rozhodně si od autora musím pčečíst něco dalšího. Pro mě rozhodně jedna z nejlepších knih vůbec.

11.08.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Já si na tuto autorku snad neudělám názor. Sedmilhářky se mi nelíbily vůbec, Tři přání byla naprosto průměrná. Manželovo tajemství už alespoň má zápletku a zajímavý nápad. Kniha byla psána čtivě, ale postavy byly takové nijaké, nevěrohodné a nepřirozené. Konec byl vážně prapodivný, nezajímavý a uspěchaný. Ale nápad a čtivost jsou skutečně výborné.

07.08.2017 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Myslím, že moje hodnocení je silně ovlivněno jakousi nostalgií a dojetím. Je to přece série, kterou jsem četla tolik let, s napětím čekala na nový díl a zamilovala si snad všechny postavy. Koruna je za mě rozhodně lepší než Dcera, ale ne nějak výrazně. Celou knihu jsem si připadala jako s růžovými brýlemi na nose. Bylo tak sladké, až z toho někomu mohlo být špatně. Ale byl to konec mé srdcové série a přestože byl konec naprosto pitomoučký, tak jsem byla dojatá.

05.08.2017 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kniha mě zaujala svojí krásnou obálkou a poutavou anotací. Celkově se dobře čte, není rozhodně dlouhá, není to rozhodně drsný krvavý a děsivý thriller, ale pro někoho, kdo s tímto žánrem začíná nebo si nepotrpí na morbidnost atp. je to skvělé. Celkově mě bavila hlavní hrdinka i její příběh. Hvězdu strhávám za strašně uspěchaný konec. Jinak paráda.

05.08.2017 4 z 5

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Z jedničky jsem byla nadšená, ale nechápala jsem, že se ten příběh bude „vléct“ šest knih. A tak trochu to pořád nechápu. Ale i druhý díl je napínavý a neskutečně čtivý. Už se každopádně těším na další díl.

05.08.2017 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Čekala jsem průměrnou oddechovku, ale jsem příjemně překvapena. Kniha je čtivá, má zajímavé postavy a příběh se postupně skládá jako puzzle. Moc krásná knížka.

30.07.2017 5 z 5

Raubířské revoluce Raubířské revoluce Terry Deary

V sérii se určitě najdou i lepší díly, ale rozhodně skvělá knížka.

29.07.2017 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Už podle námětu jsem čekala něco skvělého, ale takovou dokonalost tedy ne. Kniha je čtivá, má sympatické postavy, není zde jako zápletka pouze nemoc, ale i jakási záhada. Pokud si někdo rád vypisuje krásné věty z knížek, tak tato je ideální. A nesmím zapomenout na nádhernou obálku.

28.07.2017 5 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Čekala jsem něco podobného knize Mluv, ale ne. Hlavní hrdinka pro mě není zrovna sympatická, ale to mi až tak nevadilo. Kniha vás táhne čistě na to, že chcete vědět, co se stalo, resp. proč Megan nemluví. Samotný příběh je čtivý, knížka není tlustá a konec je překvapení. Není to kdovíjaká pecka, ale příjemná napínavá oddechovka. Za mě 4/5.

26.07.2017 4 z 5

Můří deníky Můří deníky Rachel Klein

Knihy jsem se trochu bála kvůli špatnému hodnocení, ale byla naprosto dokonalá. Sice má autorka trochu zvláštní styl psaní, ale po pár stránkách se začtete a už knihu nepustíte. Hlavní hrdinka prochází něčím šíleným a mění se. Den ode dne je paranoidnější a šílenější. A to je neskutečně zajímavé sledovat. Knížka není dlouhá, za chvilku je přečtená a je to ten typ, co se vám usadí do hlavy, i když ji zrovna nečtete. Za mě 5/5.

26.07.2017 5 z 5

Opráski sčeskí historje 2 Opráski sčeskí historje 2 Jaz

Naprosto neskutečně vtipné:DD Doufám, že se moje okolí baví, když si čtu knížku a směju se jako cvok:D

24.07.2017 5 z 5