dagsvob dagsvob komentáře u knih

Milostná strategie Milostná strategie Simona Monyová (p)

Skvělá oddechovka, která se čte sama. A navíc tuhle autorka zakončila přesně tak, jak jsem si přála.

11.08.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Perfektní - četla se sama. Opět jsem si potvrdila, že máloco je tak, jak to na první pohled vypadá a jak důležitá je komunikace.

03.08.2016 5 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Pro mě zajímavé čtení, některé mé neúplné informace jsem si touto knihou upřesnila.

26.07.2016 5 z 5

Pyrofobie Pyrofobie Jack Lance (p)

Bavila mě od začátku do konce.

23.07.2016 5 z 5

Milovaná Milovaná Toni Morrison

Tak musím říct, že se nečetla zrovna lehce, chvíli mně trvalo než jsem si zvykla na střídání současnosti se vzpomínkami. Ale byl to zážitek, budu dlouho vzpomínat. Jednu hvězdu ubírám za to duchovno, to fakt nemám ráda.

12.07.2016 4 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Dostala jsem se k ní až teď a jsem ráda, že jsem dosud neviděla film. O Šifře jsem samozřejmě hodně slyšela, tak jsem byla zvědavá, jestli je fakt tak dobrá - a je. Jen by mě zajímalo, co je skutečnost a co fikce.

05.06.2016 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Strhující příběh, odporné poválečné Rusko, fakt mě to bavilo.

18.05.2016 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Vera Cowie

Tak trochu "made in Hollywood" - Jak šlapka ke štěstí přišla. Na oddechovku dobrý, ale není to můj šálek kávy.

24.04.2016 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Úžasné, úžasné, úžasné! Nádherný hluboký příběh, už dlouho se mně nestalo, abych na konci brečela tak, že jsem nemohla přestat. A přitom je v knize i dost komiky, ale ten závěr je prostě dojemný. A navíc jsem měla pro Oveho pochopení - trochu jsem se v něm "našla".
Rozhodně doporučuju přečíst.

10.04.2016 5 z 5

Svět podle Koháka Svět podle Koháka Jakub Kohák

Tak většinou jsem se dost bavila. Hlavně mě baví Kohákovo hraní si s češtinou. Některé články už sice nejsou aktuální, ale mě to nevadilo, díky nim jsem si i na ledacos vzpomněla.

29.03.2016 4 z 5

7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství 7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství Josef Urban

Velmi silný příběh - navíc inspirovaný skutečnými událostmi. Jo-určitě si přečtu další Urbanovu knihu.
tisha8409: Nedá mi to a musím reagovat. Moje babička taky zažila to "po", ale nebylo to tak ideální, jak říkáte. Babička měla macechu Němku a kromě vlastní sestry i tři nevlastní sourozence. Kromě babičky a její sestry (byly po válce již vdané a měly děti) rodina musela odejít do Německa - zřejmě to v sudetech nebylo tak bezchybné. V nedaleké vesnici dokonce němečtí obyvatelé spáchali hromadnou sebevraždu-proč? Znám lidi, kteří bydleli v domech "opuštěných" Němci-proč tady nechávali veškerý majetek a odcházeli?
Myslím, že je možné, že po porážce Němců se v některých Češích vzedmula vlna pomstichtivosti potom, čeho byly svědky za války ze strany Němců. A určitě někteří házeli všechny Němce "do jednoho pytle", prostě nerozlišovali.....Neříkám, že takoví byli všichni.
O komunismu se už raději zmiňovat nebudu.....

13.03.2016 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Příběh měl spád, kniha se četla dobře, i když zápletka byla těžko uvěřitelná, ale na druhou stranu konec nebyl hned předvídatelný, takže za mě dobré čtení.

05.03.2016 5 z 5

Jak jsem sebrala odvahu Jak jsem sebrala odvahu Barbora Šťastná

Dobrá oddechovka. v některých popisovaných situacích jsem se dokonce "našla". :-)

28.02.2016 4 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

Příběh mě chytil hned od začátku, i když špionážní thrillery zrovna nevyhledávám. Ale kniha je opravdu skvěle napsaná - mám ráda více dějových linií, které posléze něco spojí, takže jsem si tady "přišla na své". Rozhodně doporučuju.

21.02.2016 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Tak teda mám to za sebou.....Kniha se nečetla špatně, ale zanechala ve mě nějaký tíživý pocit nebo co.
Pan Kopfrkingl na mě od samého začátku působil jako psychopat, už jen tím, jak mluvil se svou rodinou nebo o ní nebo o své práci. Navíc byl hravě zmanipulovatelný, takže podle mě nutně musel dopadnou tak, jak dopadl.

15.02.2016 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Četla se dobře, i když musím říct, že žádná z postav mně nebyla ani trochu sympatická, ale mělo to spád a rozuzlení jsem začala předvídat asi jen 20 stránek před koncem.

08.02.2016 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Za mě lepší než Paganiniho smlouva a o malinko horší než Hypnotizér. Už se těším na další díly.

01.02.2016 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Úžasná..... Rodina Corleonových je fakt sympatická, hlavně don Vito, ale měla jsem i jiné oblíbence - i přes to, že se jedná o gangstery. Prostě kniha je pohledem na mafii jaksi "z druhé strany".

27.01.2016 5 z 5

Kniha se mi dostala do ruky náhodou a rozhodla jsem se ji přečíst, i když není určená pro mou věkovou kategorii-musím přiznat, že k přečtení mě "přemluvil" hlavně vzhled té knihy - je prostě nádherná. Jinak povídky samotné se mně zas až tak moc nelíbily, i když některé jsem si přečetla s chutí.

19.01.2016 3 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Fimfárum jsem přečetla znova v rámci čtenářské výzvy a opět jsem se dobře bavila.....Příběhy jsou vtipné a nadčasové.

17.01.2016 5 z 5