Dagnov157 Dagnov157 komentáře u knih

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Tahle kniha je mou společnicí už desítky let. A přestože je Scarlett vlastně negativní postava, často jsem ji chápala a obdivovala a řídila se jejím heslem: Na to budu myslet až zítra, dnes to nesnesu.

10.02.2017 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Tak to mě tedy hodně bavilo. prostě styl autorky je mi blízký, a přestože jde o velmi lehkou četbu i co do hmotnosti, je velmi vtipná a zábavná.

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Moc hezké, opravdu jsem se neodtrhla, ještě ten večer, co jsem dočetla první díl, jsem si stáhla druhý. Chválím.

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Tak musím přiznat, že film byl lepší, což často nepíšu. přišlo mi to, jak kdyby autor jen převyprávěl nějaký daleko delší příběh do kratší verze. Divné.

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Arabské téma je pro mne dost přitažlivé, protože s ním nemám prakticky žádné zkušenosti. Tato kniha mi dodala mnoho podnětů k přemýšlení, byla napínavá, dramatická.

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Tyto rozsáhlé romány mapující cizí země, mně ne příliš známé kultury a přitom jsou zabaleny do zajímavých příběhů se mi vždy líbily. Srovnání dvou odlišných žen stejné profese a propletené rodinnými vztahy je velmi poutavé a vlastně i poučné.

Blues pro bláznivou holku Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Jediný z našich básníků, který zachytil beatnickou vlnu jazzového básnění. Na YT můžeme slyšet Hrabětovy verše ve vynikající intepretaci Mirka Kováříka. Už ho skoro nikdo nezná.

Motýl Motýl Jiří Suchý

Důkaz toho, jak skvělým textařem a básníkem Jiří Suchý byl.

09.02.2017 4 z 5

Knížka aneb Co mne jen tak napadlo Knížka aneb Co mne jen tak napadlo Jiří Suchý

Knížka, která zaznamenává různé příběhy ze života básníka a jeho přátel. Vtipně vypráví i o zvláštním přátelství s jeho partnerem ze Semaforu Jiřím Šlitrem, jak vznikaly některé jeho písničky, jaké legrácky si vzájemně prováděly. Obsahuje i texty některých písní a ukázky z jejich her.

09.02.2017 4 z 5

Dobře utajené housle / Jablko je vinno Dobře utajené housle / Jablko je vinno Miroslav Horníček

Tady jde o to, nakolik čtenář přijme a umí ocenit humorný styl Mistra Horníčka. Mně tedy sedl ohromně.

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

V této knize nesmí čtenář hledat nějaké napětí, drama, dobrodružství. Vlastně ani příběh ne. Jde o určité snové vyprávění, o hledání přátelství, zvláštním způsobem vyjádřené city.

Proměna Proměna Franz Kafka

Proměna je typické téma Franze Kafky. Opět zde řeší vztah otce a syna a existenci jednotlivce. Je to dost absurdní, skličující a pesimistický příběh.

Bílý kůň Bílý kůň Karel Houba

K této knize jsem se dostala úplnou náhodou, našla jsem ji na benzínové pumpě na záchodě. A protože jsem měla před sebou dlouhou cestu, vzala jsem si ji. A zaujala mě. Tak trochu se řeší oidipovský komplex. Každopádně si od autora, kterého jsem do té doby neznala, ještě něco půjčím.

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Příběh mi přinesl obrovské dilema. Ještěže ho nemusím řešit v reálu. Knížka je napsána velmi poutavě, vtáhla mě do děje, navíc je opravdu uvěřitelná.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Často po přečtení knihy sháním film a opačně. Většinou u mne vyhrává kniha. U této knihy to byla filmová podoba. Příběh nebyl nijak napínavý, ani sloh spisovatelky nebyl ničím výjimečný, jen měl opět masivní reklamu nakladatelství. průměrná kniha. Jak už tady někdo napsal, mnoho povyku pro nic.