Daffodila Daffodila komentáře u knih

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Pro mne trochu zklamání. Poprvé, co se mi film líbil mnohem více, než kniha. Na knihu jsem se klepala, s nadšením jsem si jí koupila a se stejným nadšením se ponořila do čtení. Bohužel, nesplňovalo to mé představy. Na mě moc zbytečně moc fotbalu a málo využitý potenciál postavy Tiffany (která mě ve filmu ke knize velmi navnadila). No, škoda.

24.11.2013 3 z 5

Černý hřebec Černý hřebec Anna Sewell

Tuhle knížku jsem si jako dítě hýčkala a pořád jí prohlížela a četla. Je to krásný, dojemný příběh. Miluji tuhle knihu.

24.11.2013 5 z 5

Stejně pohodové a vtipné čtení, jako první Bridgetka.

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Zkrátka Bridget - knihu jsem si přečetla po shlédnutí filmu a mile mě překvapilo, že je dosti rozdílná. Vtipné, čtivé.

Báječný únik Báječný únik Anna Gavalda

Krátké, vtipné, čtivé, líbezné. Určitě zkusím i něco jiného od této nadané autorky.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Čteno pořád dokola v první třídě základní školy. Někdo by řekl, že jí začnu nesnášet. Kupodivu se mi pořád celkem líbí.

Kniha líných radostí Kniha líných radostí Tom Hodgkinson

Tuhle knihu jsem dostala jako dárek od kamaráda. Prý jsem líná potvora, které se knížka bude líbit. A měl pravdu - líbí. Ráda si knížku otevírám na náhodné stránce a nechám se překvapit, čím mě potěší.

23.11.2013 5 z 5

Něco tak vtipného, dojemného, odstrašujícího, kouzelného, chlupatého a uslintaného jsem dlouho nečetla! Ke konci jsem brečela, jako nikdy. Nádherná kniha!

23.11.2013 5 z 5

Nebe nad Darjeelingem Nebe nad Darjeelingem Nicole C. Vosseler

Pro mě krásný výlet do Indie s bonusem láskyplného (a přitom ne stupidního) příběhu, ke všemu vše bylo zasazeno do doby, která je mou oblíbenou. Ke knize dobrý teplý čaj, pohodlné křeslo a nebo postel a ponořit se do ní - nepřekonatelné!

23.11.2013 4 z 5

Králova dcera Králova dcera Sandra Worth

Skvěle napsaná kniha. Tohle dílo se mi četlo moc dobře, nenudila jsem se. Jsem velmi mile překvapena a ráda bych si přečetla i druhou knihu této autorky. :)

10.04.2014 5 z 5

Utajená obrazárna Utajená obrazárna Maryrose Wood

Bohužel jsem od druhého dílu čekala trochu více. První díl mě mile naladil, ovšem doufala jsem, že dvojka mi toho dá víc, než jen spoustu otravných náznaků. Ale pořád si uvědomuji, že jde o knihu pro děti a mládež. Ale stejně.

19.12.2013 3 z 5

Princezna z Nemanic Princezna z Nemanic Hedwig Courths-Mahler

Knihu jsem jako malá holka objevila v babiččině knihovně. Byla to malá, ošoupaná knížečka v modrých deskách. Vypadala, že se každou chvíli rozpadne, někdo ji asi četl často. I já - po prvním přečtení, kdy mě tahle kouzelná knížečka chytla za srdce, jsem se k ní ráda vracela pokaždé, když jsem byla u babičky na návštěvě.

12.12.2013 5 z 5

Z téhle knížky jsem lehce rozporuplná. První část, zvaná "Jídlo", se mi velmi líbila. Ovšem zbytek knihy už mi přišel takový prazvláštní. I když konec se mi, svým způsobem, opět líbil. Vysvětlení mizení bratra Josepha je sice lehce přitažené za vlasy - ale to poznání pocitů z jídla také, takže co. Celkový dojem není tak úplně špatný, i když jsem čekala něco trochu jiného.

30.11.2013 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Dostala jsem přesně to, co jsem od knihy čekala a ještě trochu víc. Čtivě a citlivě, zároveň s humorem, psaná kniha.

Odveď mě domů Odveď mě domů Julie Kibler

Zajímavě vyprávěný příběh lásky, která nebyla chápána okolím. kvůli rasové nesnášelivosti. Dost mě pobuřuje, když někdo odsuzuje jiné kvůli barvě pleti. Ovšem bývaly časy, kdy prostě černoši nebyli ničím víc, než zvířaty.

Elixír Elixír Alma Katsu

První část knihy mi nepřipadala nijak zvláště dobrá, bála jsem se, že to bude "ufňukaná slaďárna", ovšem poslední 2/3 se mi líbily, což vyvážilo celkový dojem z knihy. Pře slabší začátek velmi dobré počtení, psané čtivým a srozumitelným jazykem.

Dcery pana Darcyho Dcery pana Darcyho Elizabeth Aston

Pro mě velmi povedené dílko navazující na "Pýchu a předsudek". Čtivé, poměrně uvěřitelné a psané tak, že by se snad "Austenová ani nemusela otáčet v hrobě". Pro mě příjemné dílko s "austenovskou" tématikou.

24.11.2013 4 z 5

Jak mi Jane Austenová zničila život Jak mi Jane Austenová zničila život Beth Pattillo

Knihu jsem dočetla jen proto, že když už mám rozečteno, dokončím to. Doufala jsem, že téma "Jane Austenová" bude daleko lépe zachyceno. Četla jsem lepší.

24.11.2013 2 z 5

Jako kus masa! Jako kus masa! Josef Strauss

Knížka, po které jsem se nějaký čas bála vylézt ven. Nechutné, děsivé. Holek mi bylo neskutečně líto a měla jsem až vztek, když jsem četla, jak s nimi bylo zacházeno.

Růže v zimě Růže v zimě Kathleen E. Woodiwiss

Knížku mi doporučila kamarádka, jako příjemné "dámské počteníčko". Měla pravdu, knížka se mi četla dobře, příjemně jsem si u ní odpočinula.