Daenerys Daenerys komentáře u knih

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Velmi příjemné překvapení! Mám slabost pro téma: strašidelný starý dům, ovšem příběh navíc nabízel i jiný rozměr... Kdo je "vrah" jsem do poslední chvíle netušila, takhle překombinované (v dobrém slova smyslu) řešení jsem naprosto nečekala a konec jsem četla téměř bez dechu... Spokojenost veliká, pouštím se rovnou do další knížky od této autorky.

22.06.2015 5 z 5

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Právě dočteno, jsem absolutně nadšená a dávám za mě naprosto zasloužených 5 hvězdiček, kdyby šlo, dala bych i víc. Geniální. Skvěle jsem se bavila a v budoucnu si Mafii matek ráda přečtu znovu. Živé, vtipné - oddechovka, která se čte sama.

06.06.2015 5 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Bridie Clark

Rozhodovala jsem se dlouho mezi hodnocením 4 a 5 hvězd... mno nakonec jsem došla k rozhodnutí být štědrá, protože mi tahle záležitost nejen výborně sedla, navíc ještě překvapila - neměla jsem zrovna velká očekávání. A přitom to bylo vážně příjemné počtení, ve chvílích, kdy jsem číst nemohla, jsem se těšila, až se k Nadějným vyhlídkám vrátím. A navíc jsem měla pocit, že se autorce povedlo na mě přenést trochu pocitu pracovního stresu a udržovala mě bdělou a v napětí. Na druhou stranu mi příběh přišel zbytečně osekaný, klidně bych snesla delší verzi, víc dopodrobna.

05.06.2015 5 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Madeleine Wickham

Báječné. Lehce bláznivé, ale takovým tím roztomilým způsobem. Chápu, že se knihy této spisovatelky nezamlouvají všem, ale já našla svou krevní skupinu, především v sérii Shopaholic. Na mě naivita, bezbřehý optimismus a pestrý vnitřní svět a fantazie hlavní hrdinky působí jak balzám... Dovoluji si nesouhlasit s příspěvky, které vytýkají nereálnost příběhu. Já naopak myslím, že tak to má být, takhle je to autorkou zamýšleno - jsou to příběhy pro odlhečení, pobavení a nutno se na ně dívat s nadhledem... jako na takovou lehce bláznivou pohádku pro dospělé.

04.05.2015 5 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Barbora Hrůzová

Moc pěkné, jednoduché čtení. Příjemné odreagování, knížka se čte lehce, je poměrně krátká, což může být výhoda, chcete-li strávit hezký večer nad knížkou a neradi příběh kouskujete do více dní. Za mě spokojenost.

02.05.2015 4 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

Čtivé. Nutno brát s nadhledem. Knížka vhodná k odreagování a pro lepší náladu.

02.05.2015 4 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Moc příjemná oddechovka. S. Kinsella je prostě moje krevní skupina, její styl mi sedí, člověk se parádně odreaguje, zasměje, uvolní. Dokážete udržet tajemství jsem asi po roce vzala do ruky podruhé a tentokrát jsem si ho užila snad ještě víc a tak měním své dosavadní hodnocení ze 4 na 5 hvězdiček.

21.04.2015 5 z 5

Trofej Trofej Steffen Jacobsen

Než se některé knihy objeví na trhu, předchází je všudypřítomná nabubřelá reklama - když se jí necháte zlákat, mnohdy následuje zklamání - kniha vlastně nestála za to a to nejlepší na ní byla právě ta poutavá reklama...
Zde mám naopak pocit, že Trofej se vyloupla na světlo Boží v naprosté tichosti a málem mi unikla, zavadila jsem o ni náhodou a už samotná anotace zaujala - no a obsah rozhodně nezklamal! Napětí provází čtenáře od první do poslední stránky, příběh plynule "teče", žádná hluchá místa či nudné pasáže. Občas trochu drsné, ale takovou knihu si asi nevyberou ty nejjemnocitnější povahy, takže je vše, jak má být. Neměla jsem pokoj, dokud jsem nedočetla a byla jsem vážně nadšená a pohlcená vlastně hned od začátku. Příjemné překvapení, doporučuji.

20.04.2015 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Jsem na rozpacích... kniha se četla sama, to ano, ale celou dobu i po dočtení mě doprovázel takový pocit stísněnosti, že to bylo až nepříjemné. Konec mě navíc celkem zklamal.

15.04.2015 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Po Zmizelé bohužel trochu zklamání. Kniha na mě působila celkově dost depresivně, nepříjemné postavy, odpudivé prostředí... možná je to mnou, třeba jsem nebyla zrovna v nejlepším naladění na Temné kouty?
Na druhou stranu, nutno uznat umění autorky - i když se u knížky cukáte a šklebíte, stejně Vás drží a nepustí, než dočtete do úplného konce.

13.04.2015 2 z 5

Cestou do pekla chci potkat anděla Cestou do pekla chci potkat anděla David Hájek

Četla jsem už před delší dobou, nepamatuji si tedy konkrétní příběh, ale vím, že jsem měla z této knihy pěkný pocit a že se příjemně četla. Když tak o tom přemýšlím, ráda se k ní brzy vrátím.

02.04.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Pozor, pro ty, kdo se teprve chystají číst: komentář níže od uživatele Evička obsahuje neoznačený SPOILER!
Čímž bych zároveň ráda obecně poprosila o více pozornosti a ohleduplnosti při psaní komentářů. Už jsem zde několikrát nechtěně narazila na náznaky rozuzlení, nebo prozrazení důležité části děje, navíc u knih, kde je to klíčové. Je v pořádku, máte-li potřebu se vyjádřit ke knize konkrétněji, jen je vždy dobré myslet na upozornění. Děkuju.

01.04.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Napínavé od začátku do konce. Narazila jsem tu na víc čtenářských recenzí, kde se objevují stížnosti na nudný či pomalý začátek - možná jsem měla jiný výtisk?? Podle mého úsudku je tahle kniha velmi čtivá a chytne čtenáře hned od prvních řádků. Co člověk, to názor.
Propracované - možná až na pár detailů, které mi přijdou trochu moc přitažené za vlasy (až téměř nereálné), výborně vykreslené postavy a jejich povaha, myšlenky, pohnutky.
Mám ráda příběhy, které drží čtenáře v napětí, kde si nemůžete být jistí ničím, než že nepůjdete spát, dokud nedočtete. Bavila jsem se, dávám rozhodně 5 hvězd a těším se na večer, až otevřu další knihu od G. Flynn.

31.03.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Knihu jsem četla už před pár měsíci. Po celkem dost masírované reklamě doprovázené vydání knihy a záhy po přečtení pochvalných recenzí od čtenářů jsem byla možná příliš natěšená - a proto pro mě celkem zklamání. Dílem určitě přehnaným očekáváním, dílem ale i autorčiným stylem psaní a celkovým pojetím, tak nějak celkově mi to moc nesedlo a vím, že další knihu od tého autorky už koupit nepoběžím.

18.03.2015 3 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Silný a drsný příběh. Je mi neskutečně líto lidí, které postilhl podobně krutý osud. Bohužel na způsobu zpracování mi něco tak trochu nesedlo, nedokážu to přesně pojmenovat, kniha na mě působila spíš jen suše depresivně, nezaryla se do hloubky, nechytla úplně za srdce, jak by se asi u příběhu plného bezmoci a krutosti čekalo. Pojetí mi přišlo místy odosobněné, až povrchní, chvílemi jsem měla dojem, že čtu nějaký dukumentární článek a ne vyprávění hlavní hrdinky, která tu hrůzu prožila na vlastní kůži. Chyběly mi hlubší popisy pocitů, myšlenek a duševního rozpoložení alespoň hlavní postavy. Možná to byl právě autorův záměr, ale z mého pohledu to knize spíš uškodilo.

17.03.2015 3 z 5

Parazit Parazit Ruth Newman

Silný zážitek, četla jsem už před nějakou dobou a stále ji mám v živé paměti. Napsané tak, že prostě nemůžete přestat, dokud nedočtete, alespoň já text doslova hltala. Napínavé, děsivé, nečekané zvraty - má vše, co má správná detektivka mít.

12.03.2015 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Napsané s lehkostí - velmi čtivé, nemohla jsem se odtrhnout! Zajímavé téma, příběh uvěřitelný, což teda působí dost děsivě, vezme-li se to do důsledků. Bavilo mě prostředí střední školy, dobře nastíněná zranitelnost dospívajících. Prolínání časových rovin a vyprávění příběhu z pohledu dvou hlavních postav dává příběhu ten správný šmrnc.

09.03.2015 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Moderní, svižná detektivka. Promyšlený příběh s precizním zpracováním. Navíc neotřelé téma. Za mě rozhodně plný počet bodů, těším se na další dílko a vřele doporučuji.

03.03.2015 5 z 5

Nikdy nelži Nikdy nelži Hallie Ephron

Kniha byla čtivá, to bezesporu. Také napínavá. Jak už zde bylo napsáno, dá se přečíst za večer - děj "frčí" od první stránky, žádné velké okolky... Pro někoho to může být výhoda. Osobně mám ale pocit, že to knize trochu ubralo. Např. je zde lehce naznačena historie domu, kde se příběh převážně odehrává - podle mě velká škoda, že se této linii autorka nevěnovala více, mohlo to dát knize ještě další rozměr. A konec knihy mi přišel vyloženě uspěchaný! Přesto oceňuji 4 hvězdami - kniha je příjemné a napínavé (i když trochu předvídatelné) odreagování.

12.01.2015 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Výborná záležitost! Čtivá a napínavá od samého začátku. Navíc zajímavá zápletka i prostředí.... zkrátka nemohla jsem knihu odložit.

12.01.2015 5 z 5